PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=116}

Miasto aniołów

City of Angels
7,5 147 851
ocen
7,5 10 1 147851
4,9 14
ocen krytyków
Miasto aniołów
powrót do forum filmu Miasto aniołów

Mi się nie podobał, zbyt banalny, cukierkowy, hollywoodzki. Oglądałam wcześniej "Niebo nad Berlinem", które jest piękne i poetyckie, ma w sobie coś anielsko-ulotnego, ale także przedstawia pięknie szarą rzeczywistość, to głównie dlatego "Miasto aniołów" mnie wręcz wkurzyło.
Ciekawa jestem, co myślą inni, którzy widzieli oba filmy. (Być może komuś bardziej podobało się "Miasto aniołów", ma do tego prawo.)

użytkownik usunięty
Kasia_119

Witaj Kasiu, no cóż ... masz absolutną rację.

ocenił(a) film na 1
Kasia_119

Jakoś nie napotkałem się na zbyt wiele osób, które widziały obydwa filmy, a jeśli już to wszystkie miały podobne do Ciebie zdanie. I nie, że mnie to dziwi.

ocenił(a) film na 5
Kasia_119

mi tez sie ten film nie spodobal taki sredni.

ocenił(a) film na 8
Kasia_119

Można o tym filmie powiedzieć różne rzeczy, ale banalny? Cukierkowy?? Jeśli na prawdę tak myślisz, jeśli właśnie to słowo oddaje Twoje odczucia w stosunku do tego filmu to strasznie Ci współczuję. Szczerze.

ocenił(a) film na 5
Kasia_119

W zupełności się zgadzam. Gdyby to nie był remake to bym pewnie "Miasta Aniołów" źle nie oceniał a nawet bym go lubił, ale że oglądając porównywałem go z genialnym oryginałem to wypada kiepsko. "Niebo nad Berlinem" to naprawdę piękny, poetycki film o człowieczeństwie z ważnym tematem miłości natomiast "Miasto Aniołów" praktycznie ogranicza się do tego tematu i ogólnie są to skomercjalizowane i uproszczone popłuczyny.

ocenił(a) film na 10
Kasia_119

No cóż, po takim mieszaniu z błotem filmu, który mnie bardzo wzruszył, wypada mi zdobyć "Niebo nad Berlinem" i sprawdzić,
czy wzruszałem się wkurzającymi popłuczynami...

Kasia_119

aye aye, "niebo nad berlinem" rzuca na kolana, "miasto" wygląda jak wersja robiona przez... kurde no, sorki, ale brak mi obelg. Jak można tak zbezcześcić dzieło sztuki.

ocenił(a) film na 8
Kasia_119

Jest masa o wiele bardziej banalnych i cukierkowych filmów. Ten mnie ujął, wcale nie głębią, czy wyrafinowaniem, ale atmosferą i prostotą. "Miasto Aniołów" jest dla mnie filmem bardzo kojącym, uspokajającym, a także stanowi najlepszy dowód na to, że czasem dzieło filmowe może nas ująć zupełnie niczym - zwykłą, banalną (może nawet "cukierkową", skoro tak uważasz) historyjką. Co do "Nieba nad Berlinem", zamierzam obejrzeć - z czystej ciekawości i zapewne przyznam wam rację, ale "Miasto" będę zawsze lubiła - sentyment pozostanie (choć nigdy tak naprawdę nie przepadałam za historiami miłosnymi - to jeden z wyjątków).

ocenił(a) film na 10
Darkness95

Ja mam z kolei odmienne zdanie. "Niebo nad Berlinem" było dla mnie strasznie nużące, takie szare i pozbawione duszy, wyrazu. Miałem także wrażenie, że obydwa filmy różnią się od siebie diametralnie i nazywać "Miasto aniołów" remakiem "Nieba nad Berlinem" to pomyłka. Chyba, że chodziło o zyski. "Miasto aniołów" jest prostsze w przekazie, ale zrobione w sposób niebanalny, często ujmujący, dlatego bardziej podoba mi się produkcja z 1998.

Kasia_119

Przyznam, że najpierw obejrzałam Miasto Aniołów - pewnie jeszcze w liceum. Wtedy ten film był dla mnie wzruszający - jak najbardziej rozumiem, że można go lubić. Teraz wiem, że kiedyś spodobał mi się właśnie dlatego, że czuć w nim muśnięcie tej eteryczności i piękna, które w całości można podziwiać właśnie w Niebie nad Berlinem. Dopiero kilka lat później obejrzałam film Wendersa i wywarł na mnie ogromne wrażenie, gdy potem wróciłam do Miasta - czar prysł. Coś, co w oryginale jest historią o życiu, miłości, istnieniu, społeczeństwie i historii, tu staje się hollywoodzkim romansem. Oczywiście rozumiem, że można się zachwycać Miastem Aniołów, ale ja już do niego nie wrócę, bo brakuje mi w nim esencji i głębi Nieba nad Berlinem.

ocenił(a) film na 8
m_girl

głupoty wszyscy gadacie, dobrej klasy romansidło wysokiej półki...lepsze, nie lepsze od pierwowzoru...<FAcIT>

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones