PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=56090}
6,7 147
ocen
6,7 10 1 147
Michał Strogoff kurier carski
powrót do forum filmu Michał Strogoff - kurier carski

Ach ten Verne, czytając tą książkę czy oglądając ten sympatyczny film stoimy po stronie Michała Strogowa, chociaż paradoksalnie jest on naszym wrogiem (rozbiory XIX wiek) a chan Feofar i degenerat Ogariew mogliby być naszymi sprzymierzeńcami a życzymy im klęski, ciekawe, że kurier carski podążając na Syberie nie spotkał ani jednego zesłańca polskiego, poprawnosć polityczna żabojada Vernego czy może nasi uciekli do Chin?

Irish_Americ

Nic dziwnego. Polityka, polityka i jeszcze raz polityka. Początkowo Verne chciał, by Kapitan Nemo z "20 000 mil podmorskiej żeglugi", był Polakiem. Miał jak widać dobre chęci. Jednak coraz silniejsze Niemcy skłoniły Francję do szukania sojusznika w Rosji. Stąd zmiana narodowości słynnego żeglarza-mściciela. Idealna Rosja w "Strogoff'ie" to oczywistość w tej sytuacji. Jednak i mnie się film podobał. Piękna muzyka i ciekawa przygoda. Patrzę na to trochę jak na naszych "Czterech pancernych". Nie oczekuję od tego filmu prawdy historycznej, a dobrej rozrywki.

ocenił(a) film na 8
Marguerite

Fakt, bajeczka ale film ogląda się przyjemnie i godzien jest polecenia.

stasiuvino

Dobry film i tyle z tego pamiętam.Dobrze byłoby go jeszcze raz obejrzeć.Miał klimat i czasy tajemne - jak to za cara.Muzyka oczen charoszo.

ocenił(a) film na 6
gran19

Ech, to byli czasy :-)
Czy ktos moze posiada jakis link (torrent czy rapidshare)z wersja filmu (tego z 1070 roku)?
Chetnie bym go znowu obejrzal.

Jarecki_6

Dołączam się do prośby poprzednika.
Poszukuję tego filmu. Wersja z 1970r.

cyzio85

wersja z 1975 roku była najlepsza(serial) niestety nieosiągalna,pamiętam go z lat dzieciństwa,a ta wspaniała muzyka Cosmy, a sam Strogoff w wykonaniu nieżyjącego już Harmstorfa powalał, hmmm obejżał bym sobie ten serial z chęcią raz jeszcze,niestety leciał tylko raz w telewizji ze 33 lata temu,potem puszczali już tylko inne wersie mniej udane,tego serialu nigdzie nie można znalezć z lektorem a o dubbingu to już w ogóle nie ma mowy.Szkoda bo to wspaniały serial

Matiasparviere70

lepiej nie film okrutnie się zestarzał

ocenił(a) film na 8
gran19

Witam. Dlaczego nikt nie porusza braku nazwiska Odtwórcy GŁÓWNEJ ROLI? To są kpiny Filmwebu!!! Niedługo dojdziemy do obsady statystów z olewaniem głównych ról. Ja nie pamiętam nazwiska Aktora - Strogoffa, a wersja którą posiadam jest akurat "urwana" na początkowych napisach obsady.

stogram

Strogoffa grał prawdopodobnie John Philip Law

danc

przepraszam czy chodzi o tę wersją chcę wiedzieć by zając głos w sprawie :)
https://www.youtube.com/watch?v=yDeP_ADBBls

danc

a nie ... Raimund Harmstorf ?

r887500219

W wersji z 1970 grał John Philip Law. Wersja o którą ci chodzi jest z 1975(1976). Jest to chyba serial z muzyką V.Cosmy w reżyserii J.P.Decourta.W nim właśnie grał R.Harmstorf.

Irish_Americ

Pomijając poprawność polityczną i samą historię, którą uważam za bardzo ciekawą sam film jest przygodową papką rodem z włoskich filmów. Aktorzy jak aktorzy grają swoje role w miarę poprawnie, ale reszta przypomina jedno wielkie streszczenie, pamiętając film przez pryzmat czasu a obejrzawszy go niedawno bardzo się rozczarowałem.
Jak bym oglądał powycinane fragmenty z serialu zlepione w jedną całość w taki sposób by się zmieściło wszystko w 1oo minutach. Bez emocji , bez składu i ładu zachowano tylko kolejność wydarzeń.
Film oceniłem na średni bo na nic więcej moim zdaniem nie zasługuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones