PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107636}

Miecz Bushido

The Sword of Bushido
5,4 208
ocen
5,4 10 1 208
Miecz Bushido
powrót do forum filmu Miecz Bushido

O Matko...

ocenił(a) film na 3

...nuda, nuda, nuda, troche akcji i wreszszcie...napisy :/ Przez 3/4 filmu nic sie nie dzieje. Ani to sensacja, ani przygodówka, ani to sztuki walki. Spodziewałem sie po komentarzach dobrej mieszanki sensacji i przygodówki zajebistego kina lat 80'. Dialogi byly tak denne ze gdybym filmu nie mial z oryginalnym lektorem to bym pomyślał ze tłumacz sobie robi jaja. Pewność głownego bohatera co do kobiet jest tak irytująca ze ta szczypta erotyzmu juz nawet tego nie ratuje :/ Daje 3/10 ale tylko dlatego ze pod koniec filmu cos zaczyna sie dziać (i przede wszystkim za pogoń gogartem) oraz za odwage rezysera zeby nagrac cos takiego :p

ocenił(a) film na 6
kamilzb

No niestety muszę się zgodzić i odpisać na ten dość stary już post. Faktem jest, że film przez większość czasu jest mocno nudny i odlatywałem myślami w zupełnie innym kierunku. Próbowano stworzyć mieszankę gatunkową na miarę azjatyckich filmów z gatunku wuxia, ale niestety nie udało się. Dopiero ostatnie 20 minut ratuje film, a oprócz tego pogoń gokartem... no może troszkę ratuje (choć nasuwało mi skojarzenia raczej z francuskim komikiem Rémi Gaillard'em i jego skeczem o Mario, a nie poważny film przygodowy). Nie ma ani odrobiny ciekawych motywów, nawiązań do pięknych azjatyckich mitów. Nie wiadomo co to za gatunek (filmem przygodowym bym tego nie nazwał), sztuki walki dość kiepskie. Nawet piękna muzyka na koniec nie ratuje tego filmu. Mimo wszystko podobała mi się gra aktorska i dlatego stawiam te "zaokrąglone" nieco 6/10.

Podsumowując, chcesz obejrzeć dobre kino tego gatunku, sięgnij lepiej po "Bury me high" albo "Legendę o złotej perle". Tutaj zmarnujesz tylko swój czas. Obejrzeć można, ale jak nie ma się nic lepszego do roboty.