PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=182434}

Mieszkańcy Ziemi

Earthlings
8,2 4 713
ocen
8,2 10 1 4713
Mieszkańcy Ziemi
powrót do forum filmu Mieszkańcy Ziemi

OSTRZEŻENIE!

ocenił(a) film na 5

Film posiada sceny przerażające-torturowanie fizyczne,psychiczne zwierząt.Kazda scena jest prawdziwa(brak retrospekcji),nagrywane z "oczywistej" badz ukrytej kamery.1 30 min. wypełnione mordowaniem zwierząt przez człowieka.Tylko i wyłącznie dla ludzi dorosłych i o stalowych nerwach.Do mnie od czasu zobaczenia filmu wracają(nawiedzają)obrazy- które widziałem w materiale- co jakis czas.Jesli kogos poruszą pierwsze kadry to prosze dalej nieogladac bo z każda chwilą w filmie bedzie coraz gorzej.Najbardziej przerazajacy obraz jaki kiedykolwiek widziałem.

ocenił(a) film na 6
Berith7777

Fakt, niektóre sceny sa dosyc mocne, ale żeby od razu najbardziej przerażający? eee bez jaj

ocenił(a) film na 10
Detoksynator

Bez jaj? To zapodaj jakiś bardziej przerażający! Tylko bez fabularnych.

ocenił(a) film na 6
taperjeangirl

Np Cannibal Holocaust.. swoją drogą żeby taki film dodawać do ulubinych to trzeba mieć coś z banią xD

ocenił(a) film na 10
Detoksynator

nie oglądałam, ale po opisie mogę stwierdzić, że jest być może bardziej drastyczny, ale przerażający? Mnie przeraża jednak bardziej Earthlings i świadomość, że takie sceny dzieją się codziennie i na całym świecie.

Film jest moim ulubionym, bo jako jeden z niewielu miał wpływ na moje życie.
A z banią trzeba coś mieć, żeby takich koszmarów oglądać wiele, co jak wnioskuję lubisz robić :P

ocenił(a) film na 6
taperjeangirl

Dziwne masz podejście do ulubionych.Dla mnie i dla większości ludzi ulubiony film to taki do którego lubi wracać, często go oglada i jak sama nazwa wskazuje lubi.Zatem Ty lubisz oglądac cierpienie zwierząt? Film ważny, a ulubiony to zupełnie co innego.Dziwny tok rozumowania wykazujesz także twierdząc, że CH jest mniej przerażający chociaż kompletnie nie masz pojęcia o czym mówisz, bo nie widziałaś.
I naprawde masz cos z głową skoro mi wmawiasz, ze ja lubie takie filmy.Podsumowując dziwadło z Ciebie xD

ocenił(a) film na 10
Detoksynator

Bardzo szybko podsumowujesz ludzi kierując się tym, co dla ciebie jest normą. To troszkę dziecinne, że uważasz, iż wszyscy mają dodawać do ulubionych filmy kierując się takimi samymi zasadami jak ty.
"Dziwny tok rozumowania wykazujesz także twierdząc, że CH jest mniej przerażający chociaż kompletnie nie masz pojęcia o czym mówisz, bo nie widziałaś." Nie dziwny, a inny od twojego.
Z resztą przykład sam w sobie jest słaby, bo nie czego porównywać. Cannibal Holocaust to film FABULARNY, a Earthlings to dokument, w 100% prawdziwy (niestety), różnica jest ogromna.

A i niczego ci nie wmawiam, więc nie zapędzaj się.

ocenił(a) film na 6
taperjeangirl

Dziecinne jest Twoje rozumowanie- Ten film jest kiepski, chociaż go nie widziałam.. no litości..podpowien ci coś w CH zwierzątka też giną na prawde..

ocenił(a) film na 10
Detoksynator

To podpowiedział mi już wikipedia.
Nigdzie nie napisałam, że Cannibal jest kiepski.

ocenił(a) film na 6
taperjeangirl

Nie powinnaś pisać NICZEGO o filmie którego nie widziałaś...

ocenił(a) film na 10
Detoksynator

Bzdura + wybacz, ale mam głęboko to, co wg. ciebie powinnam.

ocenił(a) film na 6
taperjeangirl

Co jest bzdurą? Pisanie o rzeczach o których sie nie ma pojęcia, czyli to co Ty robisz.. nie widziałas filmu nie oceniaj go.Proste jak budowa cepa.

ocenił(a) film na 10
Detoksynator

Dyskusja z tobą jest jak dyskusja z cepem. Nigdzie nie oceniłam filmu jako dobry/ zły/ lepszy czy gorszy od Earthlings, nie napisałam że jest kiepski, naucz się czytać ze zrozumieniem. Napisałam wyraźnie, że po opisie mogę stwierdzić, że Cannibal jest być może bardziej drastyczny. Potrafię sobie wyobrazić zjadanego żywcem człowieka...ale, co podkreślam po raz kolejny, mnie od fabularnego filmu przeraża bardziej rzeczywistość, czyli to co pokazane zostało w Earthlings i co dzieje sie codziennie na całym świecie.

ocenił(a) film na 6
taperjeangirl

Kanibalizm i pożeranie drugiego człowieka tez się dzieje w świecie rzeczywistym, także po dziś dzień.Taka krowa ma podcinanee gardło i koniec pieśni.. na hamburgery, ale wyobraz sobie,że jesteś powoli żywcem konsumowana kawałek po kawałeczku.To jest dopiero hard core...Koniecznie dodaj do ulubionych xD

ocenił(a) film na 10
Detoksynator

A ty dalej z tymi twoimi zasadami dodawania do ulubionych?
Zaczynam mieć wrażenie, że dyskutuje z dzieckiem.
Przy pożeraniu żywcem w dość krótkim czasie straciłbyś przytomność od utraty krwi...znacznie szybciej niż lis obdzierany żywcem z futra. Ludzie z resztą giną również zjedzeni żywcem przez dzikie zwierzęta. To, czego nie ogarniasz to skala zjawiska, nie odróżniasz odosobnionym przypadków od masowego uboju, od bilionów rocznie, milionów dziennie.

Nie dojdziemy nigdy do porozumienia, a gadka z tobą jest dość męcząca. Idź oświecać innych użytkowników jak powinni oceniać filmy i koniecznie na jakich zasadach dodawać do ulubionych. Żegnam.

ocenił(a) film na 6
taperjeangirl

No widzisz, zwierzęta pożeraja nas, a my zwierzęta. Nie ma się nad czym co tak rozczulać, tak już jest poukładany swiat.
Poza tym nic nie przebije dobrze przyprawionego kebaba.. wegetarianie to idioci ;)
ps. tak jest jestem dzieckiem.Swojej matki...

Detoksynator

Detoksynator, ciesz się, że w ogóle ktokolwiek chciał z tobą dyskutować na jakikolwiek temat, jesteś zwykłym ignorantem. Czas wyjrzeć dalej niż czubek własnego nosa. Jeśli przez te 4 lata od tamtych postów twoje myślenie się nie zmieniło (swoją drogą, ciekawa jestem ile miałeś wtedy lat), to bardzo ci współczuję, a przy okazji innym, którzy wyrazili kiedykolwiek chęć na "dyskusję" z tobą. Mam też wielką nadzieję, że to co wtedy wygadywałeś kiedyś do ciebie wróci :) a wszyscy inni, nie wiem po co dyskutowaliście z nim na swoim poziomie? Przecież to jakaś ameba intelektualna, a do tego ignorant. Ciesz się człowieku, że jeszcze Ziemia w ogóle istnieje i żyjesz na niej, bo przez takich ludzi jak ty nieuchronnie zbliża się jej koniec.

ocenił(a) film na 10
Detoksynator

Dziwne masz podejście do ulubionych.Dla mnie i dla większości ludzi ulubiony film to taki do którego lubi wracać, często go oglada i jak sama nazwa wskazuje lubi.Zatem Ty lubisz oglądac cierpienie zwierząt? Film ważny, a ulubiony to zupełnie co innego.

ja sie z takimi bredniami kompletnie nie zgadzam- Ring np. to jeden z moich ulubionych filmow ale nie zamierzam go ogladac ponownie, tak samo jak Requiem dla snu czy Dogville. Sa to po prostu arcydziela.
A Earthlings to po prostu swietny dokument. Cos co otwiera oczy- chociaz oczywiscie nie kazdemu, niektorzy po prostu obejrza, zapomna i nadal wciagaja kebaby.

ocenił(a) film na 6
lonely_stoner

Od początku świata tak było, że silniejsi pożerali słabszych, ten film tego nie zmieni,,,Tak juz jest ten świat to nie bajka i zwierzątka są i będą konsumowane.Powinnaś się cieszyć ,że jesteśmy na szczycie łańcucha pokarmowego i nas raczej nikt nie ani nic nie pożre.

ocenił(a) film na 10
Detoksynator

ja od paru dobrych lat obywam sie bez pozerania (?) slabszych, i jakos jeszcze zyje. A swoja droga ciekawa ideologia: 'Od początku świata tak było, że silniejsi pożerali słabszych, ten film tego nie zmieni,,,Tak juz jest ten świat to nie bajka i zwierzątka są i będą konsumowane.Powinnaś się cieszyć ,że jesteśmy na szczycie łańcucha pokarmowego i nas raczej nikt nie ani nic nie pożre' ciekawe ciakwe bardzo- jakby tak zlikwidowac rzeznie i by kazdy na swoj obiad musial zapolowac to ilu ludzi by sie nie zdecydowalo jednak na bycie wege? a tak a propos jeszcze dodam- to ze ktos madrzejszy od Ciebie wymyslil proch i metalowe narzedzia do zabijania w zaden sposob nie determinuje tego ze automatycznie stajesz sie rownie madry i stoisz na szczycie lancucha pokarmowego. Ciesz sie ze takich jak ty chroni cywilizacja - w przeciwnym razie musialbys sobie nieco zmienic filozofie (chociaz moze dzis naprawde jest Ci sobie to ciezko wyobrazic). Narazie to ze stoisz na tym 'szczycie' to jedynie zasluga paru naprawde madrych jednostek naszego gatunku, gdyby nie ta cywilizacja to bys uciekal wlasnie na drzewo przed jakims wilkiem. W koncu bycie czlowiekiem nie predysponuje automatycznie do bycia inteligentnym czy bycia krolem zwierzat :) Chociaz- nie, wlasiciwie niektorzy ludzie mozna powiedziec sa wlasnie krolami zwierzat, i jak to slicznie ujales- zwierzatka sa i beda konsumowane. Milego dnia :)

ocenił(a) film na 6
lonely_stoner

Co ty mi tu gadasz o likwidowaniu rzeźni i polowaniach własnoręcznych.Cofnijmy sie w rozwoju i biegajmy nago polesie z włóczniami?I co? Kiedys tak Było i jakoś ludzie zawsze preferowali mięso nad warzywa.Dlaczego? odpowiedz jest prosta- mięso daje siłe i składniki do rozrostu mięśni, dlatego ludzi instynktownie ciągnie do jedzenia mięsa.Nie zmienisz ludzkiej natury, tak już Bozia wymysliła.
Aaa i tak człowiek jest królem zwierząt i będzie z nimi robił co zechce czy Ci się to podoba czy nie.
Czas na pierogi z mięsem.mniam
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Detoksynator

hm, nie wiem sama z czego taki dumny jestes? z tego ze bozia poskapila wrazliwosci? i nie wrzucaj mi tu wszystkich ludzi do jednego worka, moja natura znacznie sie rozni od twojej - wiec wypraszam sobie.

ocenił(a) film na 6
lonely_stoner

Dumny? a co wspólnego z dumą na fakt, że mięsożerca pożera roślinożerce? Tak już jest i przyjmij do wiadomości, że Twoją postawę w kwestii żywieniowej preferuje niewielki margines ludności...
ps. pierogi były pyszne.Polecam

ocenił(a) film na 10
Detoksynator

o, kurde... totalny beton.

ocenił(a) film na 6
lonely_stoner

żaden beton, tylko zdrowy punkt widzenia..zrozum, że zwierzątka po to istnieją, by dawać nam pokarm i skóry.Taki jest Boski plan, ty szamiąc tylko marchew i sałate czy tam nie wiem jakieś odreby burzysz naturalny porządek... tak z ciekawości -a jajka jesz? mleko pijesz?

ocenił(a) film na 5
Detoksynator

"zwierzątka po to istnieją, by dawać nam pokarm i skóry"-a po co my istniejemy?

ocenił(a) film na 6
Berith7777

Między innymi po to, by pałaszować hamburgery i kiełbasy z grilla

ocenił(a) film na 5
Detoksynator

Zwierzeta tez "pałaszują" inne zwierzeta.Ponawiam pytanie:po co my istniejemy?

ocenił(a) film na 6
Berith7777

Po nic. Nasza egzystencja nie ma kompletnie sensu. Może istniejemy po to żeby niszczyć planete i siebie nawzajem niczym rak.Tak, ludzkość to rak.

ocenił(a) film na 5
Detoksynator

Ok -dziekuje za odpowiedz.

ocenił(a) film na 8
Detoksynator

Cannibal Holocaust jest tak słabym filmem, że nie wiem jak można porównywać go z tym dokumentem. To, co się w nim znajduje przekracza ludzkie granice.

ocenił(a) film na 6
ichi666

Dokument pokazuje prawde że świat to nie eden, nie tylko kwiatuszki i śpiewające ptaszki i wesoło skaczące kucyki.Okazuje się ,że jak się kucykowi łeb utnie to juha tryska na wszyskie strony a on rzuca się i szarpie niesamowicie.Niektórzy chyba myśleli,ze hamburgery spadają z nieba i dlatego sa w szoku.

ocenił(a) film na 8
Detoksynator

Ja to doskonale rozumiem i zdaję sobie z tego sprawę. O wielu rzeczach, które były zawarte w tym dokumencie wiedziałam, jednak wiedzieć, a widzieć to zupełnie co innego. Co do odpowiedzi na Twój wcześniejszy komentarz chodziło mi o to, że Cannibal Holocaust jest naprawdę cienki. Nic mnie tam nie obrzydza, nie porusza. Nie wiem, dla mnie ten film jest po prostu porażką XD

ichi666

hmm... a co Cię rusza w takim razie? może man behind the sun? poniekąd też jest na faktach, tyle że są tam ludzie zamiast zwierząt, no i jest zrobiony fabularnie... czy wolisz filmy w których pokazują autentyczne sceny mordów? :)

ocenił(a) film na 5
Detoksynator

"Cannibal Holocaust"-to film fabularny,zreszta nie najwyższych lotów.

ocenił(a) film na 8
taperjeangirl

taperjeangirl - philosophy of the knife - 4-godzinne torturowanie i to nie przecinanie na pół ( To też ) ale na przykład wyrywanie kręgosłupów , gotowanie żywych ludzi, zdzieranie skóry z twarzy, przeprowadzanie wiwisekcji, a to tylko niektóre z rzeczy w tym filmie. film był oparty na faktach, i tak ja earthlings zawiera prawdziwe nagrania, a w tle leci muzyka ryjąca psychike https://youtu.be/IGhwDUouERw oraz https://youtu.be/LD3wGbT4Jds

ocenił(a) film na 7
Berith7777

Mnie osobiście poruszyło tylko kilka scen, szczególnie ta z obdzierania na żywca zwierząt. Reszta była mało drastyczna.

ocenił(a) film na 5
raczyc

Skoro tak uwazasz(kwestia psychiki).Pozdrawiam.

Berith7777

Zgadzam sie, to kwestia psychiki. Jesli ktos nie ma wrazliwosci na jakiekolwiek cierpienie zyjacej istoty rownie dobrze moze stac sie jednym z tych podludzi znecajacych sie w taki sposob jak to zostalo pokazane na tym filmie. Debatujac nad tym co jest tutaj bardziej lub mniej przerazajace jest raz - bezsensu drugi-po prostu oznaka braku wrazliwosci na cierpienie i CIEZKIEJ TEPOTY. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
zryta11

" Debatujac nad tym co jest tutaj bardziej lub mniej przerazajace "-nawet raz przez mysl mi nieprzeszło takie pytanie,bo praktycznie kazda scena jest przerazajaca(choć nawet to słowo to zamało powiedziane).Pozdeawiam.

Berith7777

Nie twierdze wcale ze tak pomyslales. Dla mnie ten film jest tak przerazajacy ze po obejzeniu samego trailer'a juz sie trzeslam z nerwow. Widzialam kiedys film na temat polskich koni, psow w Chinach i delfinow z Taiti i to jest straszne co sie dzieje na tym swiecie... Ten film nakrecono po to zeby zszokowac i uswiadomic. Pozdrawiam serdecznie

zryta11

Od kiedy brak empatii idzie w parze z "ciężką tępotą"?

ocenił(a) film na 10
Berith7777

To najbardziej ekstremalny, krwawy, pełen prawdziwego cierpienia i przerażający film jaki widziałem. Jestem fanem horroru/gore/ekstremy, ale te filmy się nawet nie umywają, bo pokazują rzadkie i potępianie społecznie zjawiska. W tym filmie przedstawione są masakry dnia codziennego, na setki sposobów o których nie śniło się obdarzonych najbujniejszą wyobraźnią scenarzystom. Spójrz liskowi w oczy, pokaże ci gnijącą łapke.

ocenił(a) film na 5
arkasatana

Jesli chodzi o cytat na twoim profilu-jako behawiorysta całkowicie sie zgadzam.Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Berith7777

A dlaczego tak niska ocena, tylko 5?

ocenił(a) film na 5
TakaJedna93

Ponieważ jako całość-dokument moim zdaniem zasługuje na taką ocene.

ocenił(a) film na 8
Berith7777

Myślałam, że jako wegetarianin dasz wyzej :) pozatym nawet jesli nie to dlaczego tylko 5?

ocenił(a) film na 5
TakaJedna93

Jako wegetarianin?Ja uwielbiam mieso;)Ocena tak poniewaz mam mieszane uczucia co do scenariusza dokumentu a dokładnie czy taki film powinien powastać?Raczej a nawet napewno:NIE.Ponieważ nic niiezmieni jesli chodzi o traktowanie zwierzat a wstrzas jaki może spowodowac u niejednego widza moze byc bardzo duzy i powodowac nawet zaburzenie psychiczne nawet na cale zycie-mam nadzieje,ze zadne dzieco niemiało mozliwosci zobaczenia tego dokumentu.

ocenił(a) film na 8
Berith7777

Czemu sądzisz ze nie zmieni? Osobiście znam pare osob, ktore sa od paru lat wege przez ten film, wiec jednak zmienia.
Co do Twojego wege myslalam ze jestes z racji Twojej pracy, mój błąd.

ocenił(a) film na 5
TakaJedna93

A no dalej twierdze,ze nic niezmieni dla zwierzat to ze kilka osób badz kilka tysiecy przejdzie na wegetarianizm no i co z tego?To bedzie mniej zwierzat zabijanych w rzezniach?A propo tego hasła-"z racji twojej pracy" hehehehh-dobre,dobre-co ma piernik do wiatraka-ludzie w rzezniach tez pracuja ze zwierzetami?I co ty na to?

ocenił(a) film na 8
Berith7777

No tylko ze opieka nad zwierzetami, a zabijanie ich to cos innego. Co do przechodzenia ludzi na wege - owszem pomoze. Popyt rodzi podaz. Na skutek wiedzy, ze mieso nie jest wcale zdrowe i dobre dla ludzi jest coraz wiecej wegetarian oraz ludzi, ktorzy jedza mieso w mniejszych ilosciach, przez co produkcja miesa jest mniejsza, bo jak juz napisalam popyt rodzi podaz, a zatem mniej zwierzat zostaje zabijanych. Mówie tu teraz o produkcji miesa w Polsce bo choc na swiecie tez jest coraz wiecej wegetarian to populacja ludzi i tak sie zwieksza przez co produkcja miesa zapewne w wielu krajach wcale nie spadła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones