PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1047}

Milczenie owiec

The Silence of the Lambs
8,2 683 126
ocen
8,2 10 1 683126
8,3 47
ocen krytyków
Milczenie owiec
powrót do forum filmu Milczenie owiec

Zastanawia mnie skąd wzięła się aż tak wysoka ocena. Osobiście nie dostrzegłem w tym filmie niczego specjalnego. Film taki jak wiele pozycji z lat 90. Fabuła nie najgorsza, ale też nie najlepsza, bohaterowie nie mówią nic odkrywczego, napięcie odczułem tylko w końcówce filmu.
Było też trochę błędów i nieścisłości.
Nie mogę wystawić więcej niż 6/10, ale jestem ciekaw opinii wielbicieli tego filmu ;)

ocenił(a) film na 10
AgentB

Wiesz, fakt że skrytykowałeś "Milczenie owiec" mogłoby mnie przybić, dopraowadzić do czarnej rozpaczy i wprowadziać w anoreksję, bulimię i depresję "wash and go", ale - niestety - ja już jestem taka gruboskórna:D i jakoś w ogóle mnie to nie obraża.

Już nie wiem, czy to o braku argumentów było do mnie, czy do ogółu:D?

ocenił(a) film na 6
littlelotte52996

Zdecydowanie do ogółu. Nawet nie patrząc na ten wątek, ale na cały Internet ;)

ocenił(a) film na 9
AgentB

Hej:) głosujcie na Hannibala Lectera jako największego psychopatę w historii kina!
To stronka poświęcona rankingomfilmowo - serialowym!
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.430669210360415.1073741836.42737226402 3443&type=3

ocenił(a) film na 10
AgentB

Moim zdaniem za klimat za świetną rolę Hopkinsa za to że lubię Harrisa 10 na 10, bez wątpienia kultowy thriller

użytkownik usunięty
AgentB

Powyższy wątek utwierdza mnie tylko w poglądzie, że wszyscy tutaj jesteście dziećmi gorszego boga: przegraliście życie, wasze smartfony są do duszy, wasi koledzy są niefajni, wasze problemy nikogo poza wami-egoistami z rozbuchanym ego naprawdę nikogo nie interesują. Nie kupiliście mieszkania za 400 000 PLN na kredyt 30-letni (a można) jak wieszczy apostoł pędzącej gospodarki niejaki Mawi więc pozostaje wam tylko psychologiczny onanizm na filmwebie. Dziękuję Państwu za uwagę i życzę miłej nocy. P.S. Cofamy wskazówki zegara o godzinę moi kochani.

ocenił(a) film na 10

masz racje polska to przeklety mafijny skorumpowany zlodziejski kraj , masz racje...

ocenił(a) film na 5
AgentB

może nie czytali wczesniej książki? Kiedy się najpierw przeczyta książkę, film dużo traci.

ocenił(a) film na 9
AgentB

Film, gdy wchodził na ekrany, czyli w 1990 roku, był dość szokujący, a do tego wygrał wszystkie ważne Oskary. Doktor jedzący ludzi i wariat-transwestyta szyjący ubrania z ludzkiej skóry (plus kilka scen jak np. ta z Miggsem w więzieniu). Kto widział ten film dziś, zszokowany aż tak chyba nie będzie - zwyrodnialcy są w byle serialu policyjnym i w każdych wiadomościach wieczornych. Ale do gry i wyglądu Hopkinsa do dziś mało kto się zbliżył. Fantastyczny występ.

ocenił(a) film na 10
tomek_spolski

do tego filmu malo ktory inny sie zblizyl , nie tlko do Hopkinsa...

ocenił(a) film na 9
AgentB

atmosfera filmu, ale niektórzy mogą nie dać się wciągnąć

użytkownik usunięty
AgentB

Nie mówią nic odkrywczego? Serio?

ocenił(a) film na 10
AgentB

Uroda.

Uroda obrazu (Tak Fujimoto-Jonathan Demme-Craig McKay-Howard Shore-Kristi Zea-Colleen Atwood)
i uroda słów.

"Rachmistrz spisowy próbował mnie kiedyś przebadać. Wsunąłem jego wątróbkę z fasolą, popijając wyśmienitym chianti."
https://www.youtube.com/watch?v=IpHmq4wddNc

Nie wiem, na ile jest to talent autora książki Thomasa Harrisa, scenarzysty Teda Tally, aktorów Anthony'ego Hopkinsa i Jodie Foster, a na ile... tłumaczenia niezrównanego Tomka Beksińskiego, a następnie czytającego jego słowa, lektora Jarka Łukomskiego. Ale ilekroć je słyszę, przechodzą mnie ciarki i chce mi się... jeść!

ocenił(a) film na 10
AgentB

"Osobiście nie dostrzegłem w tym filmie nic szczególnego."
W tym zdaniu zawarłeś odpowiedź na pytanie zawarte w komentarzu, czym ten film się wyróżnia. Sam odpowiedziałeś: "nie dostrzegłem".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones