NAJLEPSZY THRILLER PSYCHOLOGICZNY...

ABEL ABEL
ocena: 10

...ŚWIATA.
Nie muszę pisać o fenomenalnych kreacjach Hopkinsa i Foster, bo to oczywiste. Dodam, ze wspaniałe były też role drugoplanowe:
Scott Glenn jako Jack Crawford.
Anthony Heald jako Chilton
oraz
fenomenalny
Ten Levine w roli przerażającego Buffalo Billa.

Muzyka i klimat - nie trzeba pisać, że mistrzowskie.

Napięcie - do samego końca.

Czy film nudzi?
Nie, nawet przez minutę. Może być nudny dla tych, co nie połapią się w intrydze, co to odrzuci ich psychologiczny pojedynek agentki FBI z psychopatą.

Co w tym filmie jest takiego wspaniałego?
Jest idealnie skonstruowany, po prostu gratka dla oczu, uszu i umysłu.

Polecam.
10/10

• Motortown Motortown

Obok "Siedem" to najwspanialszy thriller psychologiczny świata.

• pawel1234zg pawel1234zg

siedem porownujesz do milczenie owiec, nie rozsmieszaj mnie
    milczenie owiec - 10/10
    siedem 7/10

• Motortown Motortown

"Siedem" jak i "Milczenie owiec" to są arcydzieła jakby nie patrzeć, świetnie skonstruowane, bez większych wad. W dodatku film Finchera ma morał, który tak mocno podnosi i tak doskonałą jakość tego dzieła. Nie musi ci się oczywiście podobać, ale pisząc "nie rozśmieszaj mnie", sam robisz się śmieszny.

• ABEL ABEL

"siedem porownujesz do milczenie owiec, nie rozsmieszaj mnie"
      To ty mnie nie rozśmieszaj.

• kosa480 kosa480
    ocena: 9

Fakt z tego co widziałem to jeszcze Północ - północny zachód jest porównywalny do Siedem i Milczenia owiec. Tyle, że to trochę inny thriller:P

• BRAK_UZYTKOWNIKA BRAK_UZYTKOWNIKA

Lepsze niż "Milczenie Owiec" są "Siedem" i "Telefon"

• ABEL ABEL

"Siedem" jak dla mnie jest na równi z Milczeniem, ale "Telefon" to tylko niezły thriller, bardzo wciągający widza, z dobrym scenariuszem, ale nic ponadto. Oczywiście wyraziłem tylko swoje prywatne zdanie.

• ABEL ABEL

"Północ - północny zachód" to już inny rodzaj filmu. Bardziej przypomina przygody James`a Bonda. Ale też dobry.

• kfiatek25 kfiatek25
    ocena: 9

Nic dodać nic ująć po prostu GENIALNY FILM 10/10!

• lidka9 lidka9

Nie porównuje się.To najgorsza metoda. W końcu chodzi o jeden film .
    "milczenie owiec" to arcydzieło pod każdym względem i nie ma co zaprzeczać .

• T2008 T2008
    brak oceny

oba filmy są świetne z tym ze palmę pierwszeństwa ma jednak ''Milczenie owiec''

• Sqrchybyk Sqrchybyk

Nie mam czasu się rozpisywać, więc napiszę tylko: popieram. I pozdrawiam.

• $user użytkownik usunięty

o kurczaczek!!

Dzodi foster to tak naprawde na baterie toster!!

• pussy_galore pussy_galore
    ocena: 7

bzzzzdura
    .......................
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Tarantinka19 Tarantinka19

mi pozostaje tylko podpisać się rękami i nogami pod tematem;] widziałam, że kilka razy przewija się w dyskusji SIEDEM, jak dla mnie to film świetny, jednak milczenie owiec lepsze;]

• Kongokou Kongokou
    ocena: 7

Moim zdaniem film fenomenalny. Na kategorii Thrillerów Psychologicznych się nie znam bo moją działką są horrory. Ale wczoraj pomyślałem "o na TVP leci Milczenie Owiec, kultowy film a ja go nie widziałem", tak więc wziąłem coś do picia i zasiadłem do oglądania. Film okazał się bardzo dobry.

Mistrzowska gra aktorska Foster i Hopkinsa to jasne... ale najlepsza wg. mnie była kreacja postaci Buffalo Billa, Hanibala Lectera, oraz agentki FBI. Postacie konstrastujące lecz inteligętne tworzą niesamowity kliman. Dotego nietuzinkowa fabuła oraz muzyka na wysokim poziomie czynią ten film godny polecenia.

Moja ocena 9,5/10 Zgadzacie się ?

• ABEL ABEL

Czy lepsza kreacja Teda Levine`a (grającego Buffalo Billa), nie wiem, ale fakt, to znakomita rola, szkoda tylko, że nie uwzględniona w nagradzaniu Oscarami.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true