PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=278033}

Milczenie

Silence
6,8 38 351
ocen
6,8 10 1 38351
7,0 35
ocen krytyków
Milczenie
powrót do forum filmu Milczenie

2.9 Liam Neeson?! Nie oglądałem tego filmu, ale żeby 2.9?! Mi się wydaje, że kogoś ostro popier******

ocenił(a) film na 7
DabekWeed

Trolle.

Kung_Fu_Master

tylko troche dużo tych trolli, dziwne.

ocenił(a) film na 7
Eldeyerli

Możliwe, że jedna osoba ma ponad 100 kont, albo to jakaś zorganizowana "grupa przestępcza". Podobne akcje widziałem już kilkakrotnie, choćby przy "Przełęczy ocalonych". Hugo Weaving miał ocenę koło 2,0 po 100 głosach. Teraz ma 8,6.

Kung_Fu_Master

Identyczne sytuacje był już wcześniej: Fassbender w filmie który nawet premiery nie miał, była ocena 1,9 (o ile dobrze pamiętam). Trolle w akcji, spadek Meryl Streep w rankingu jest świetnym potwierdzeniem

Nekromanta21456

Dakota Fanning w Amerykańskiej Sielance niedawno jeszcze miała jakieś śmieszne 4.0, a randomowa murzynka, która pojawia się w filmie z 2 razy miała średnią powyżej 9.0. Nie wiem o co chodzi. Jakieś boty czy jakiś śmieszek z tysiącem kont?

Hofferman2

Śmieszek z tysiącem kont. Zauważ że przez długi czas wszystko było bez większych zmian, dopiero niedawno wszystko się rozpoczęło. Można to łatwo połączyć w całość - jakiemuś debilowi się nudzi i zaniża oceny wszystkim których nie lubi

Nekromanta21456

Wierzycie w teorie spiskowe? Poważnie? W to, że ktoś ma 100 konto, tylko po to aby obniżać ocenę poszczególnych aktorów? Raz takiego lub takiego. W jakim celu, ktoś miałby zakładać 100 adresów mailowych, potem 100 profili ze 100-ma hasłami, tylko po to aby Meryl Streep poszła o 10 oczek w rankingu. Serio?

perun_6

Nie warto zagłębiać się w logikę debili, to z góry przegrana dedukcja. Odrzucając jednak fakt śmieszka ze 100 kontami to jak inaczej LOGICZNIE wytłumaczyć taki spadek?

Nekromanta21456

Mechanizm serwisu? Skrypt zliczający? Większe zaangażowanie użytkowników w ocenianie ról w filmach? Mnie czasem najdzie, to w ciągu jednego dnia uzupełnię oceny gry aktorów z filmów obejrzanych przez cały tydzień/miesiąc. Co jak zrobią to mi podobni w krótkim czasie? Wahania, spadki, wzrosty to rzecz jak najbardziej naturalna.

perun_6

Prawdopodobieństwo, że wiele użytkowników zrobi identyczną sztuczkę w tym samym czasie jest minimalna. Owszem idąc tą drogą można doprowadzić do podobnych sytuacji, ale absolutnie nie jest to wytłumaczenie dla ról w filmach które nie miały nawet premiery, a są pooceniane w najgorszej skali

Nekromanta21456

perun 6 chyba nie wie o czym mówi...

MarcoK

Po prostu tego nie przemyślał, ale metoda z wielokrotnym głosowaniem na te same mogłaby przejść. Problem w tym, że sprawdziłoby się to tylko w przypadku "starszych" filmów które miały już swoją premierę i są dość znane. Usprawiedliwienie dla produkcji które na nią czeka jest wciąż ukryte i raczej innego wytłumaczenia niż trolling nie ma.

Nekromanta21456

no nie ma innego, to teoria botów jedynie przychodzi do głowy. na wielu nnowych filmach to zauważyłem, na niektórych z mniejszą ilością głosów. Zresztą zastanawiały mnie już wcześniej niskie oceny produkcji, które nie weszły do Polski w ogóle lub weszły bez echa. Nie wiem czy oceniają je tylko surowi koneserzy, którzy zwykle dają 5 lub 6 czy może to też efekt trolli, szczerze mówiąc, to teraz przyszedł mi ten efekt do głowy. Mam tu na myśli filmy, które oceniam na 7/8.

MarcoK

Mahershala Ali w Moonlight też miał tragicznie zaniżoną ocenę, teraz jest już trochę lepiej, ale wszyscy aktorzy mieli wtedy podobną ilość oddanych na nich głosów i reszta ocen dla innych aktorów była zbliżona do 10.

DabekWeed

Mnie najbardziej śmieszy 9.6 Issei Ogat'y . Facet byl tragiczny

ocenił(a) film na 8
Justyna_0288

Po prostu tak samo wyobrażałaś sobie głównego "oprawcę" chrześcijan jak główny bohater. Pamiętasz scenę jak wyśmiali Rodriguez'a bo chciał się spotkać z wielkim naczelnikiem ? Film przez swoją długość zniechęcić wiele osób ale w mojej opinii dzięki temu pozostanie dłużej w pamięci widza.

ocenił(a) film na 7
Justyna_0288

Kurczę, akurat dla mnie Issei Ogata był najlepszy z nich wszystkich w tym filmie.

Karesia

Brzmiał jak Mr Chow. Nie wiem czy on ma taki głos na prawdę czy tak grał.

DabekWeed

właśnie o o chodzi z ta oceną? aż 150 głosów, wysyp trolli albo faktycznie zagrał fatalnie.

ocenił(a) film na 8
Eldeyerli

Odpowiedź jest prosta i dziwię się że nikt na to nie wpadł do te pory : zagrał w sumie ok 10 minut na 160 całego filmu. Widnieje na okładce czyli potencjalny widz ma wyobrażenie że gra przez cały film. Dla fanów tego aktora może pozostać niedosyt. Ale pamiętajcie jest to 10 minut solidnej gry aktorskiej !

ocenił(a) film na 8
cpu

Zastanawiam się jak można być tak ograniczonym i oceniać rolę po jej długości? Czy to jakoś wpływa na to jak zagrał? Niestety na filmwebie oprócz prawdziwych miłośników kina jest też masa tzw. zwykłych ogladaczy którzy często nawet nie wiedzą co mają zamiar obejrzeć.

ocenił(a) film na 8
klaudia2251

Jak widać są widzowie którzy sugerują się długością a nie jakością :) Pewno tak samo nisko oceniają grę Jokera w Legionie Samobójców ;-)

cpu

tylko, że Joker to nie miał zarówno jakości jak i długości (przynajmniej porównując do poprzedników)

ocenił(a) film na 8
cpu

Dokladnie...mi ta wersja Jokera bardzo przypadla do gustu. Natomiast taka logika jest nielogiczna:p

DabekWeed

Widziałem film - Świetny ! Ocena dla Neesona to jakaś bzdura . Nie ma jakiejś dużej roli ale gra jak zwykle czyli na swoim poziomie .Druga sprawa - Ciarán Hinds 9,6 . To dobry Aktor , ale ma małą rolę na początku filmu ,i jakaś wybitna nie jest .Dziwne te oceny ?!?

ocenił(a) film na 3
DabekWeed

Liam praktycznie w tym filmie nie gra - epizod na początku i słaba rola trzecioplanowa w ostatnim kwadransie - ot cała zagadka fatalnych ocen...

yolkass

No sorry, ale co ma do rzeczy czas na ekranie do oceny gry aktorskiej?

ocenił(a) film na 3
tolerancja91

myślę, że wiele osób widząc wielkie litery jego nazwiska i twarz na plakatach czuje się rozczarowana tym jak nieznaczącą rolę zagrał w tym filmie. w połączeniu z dosyć słabą grą aktorską może być to powód, dla którego otrzymuje od ludzi aż tak fatalne noty

ocenił(a) film na 7
yolkass

a Ty oczywiscie kierowany glownym nurtem dales filmowi Scorsese 3? Nie krytykuje tylko sie dziwie, obejrzalem do tej pory kilkanascie filmow tego rezysera i zadnego chyba nie ocenilem nizej niz 8 - mam sie szykowac na szok?

sobanek

Raczej na pozytywny szok :)

ocenił(a) film na 3
sobanek

łatwo sprawdzić, że u mnie jest tak samo - z tych jego wcześniejszych filmów które oceniłem, zaledwie dwie ósemki to najniższe oceny! i z tym większą ochotą wybrałem się na również na tę produkcję i tu niestety spotkał mnie wielki zawód. możliwe są zatem dwa wytłumaczenia: że to moja pustka intelektualna spowodowała, iż nie zrozumiałem o co cho i większość osób nazywająca ten film a priori "wybitnym dziełem" dostrzega coś więcej niż ja, albo że film jest niestety słaby (wybacz, nie chcę spoilerować) a fantastyczne opinie o nim biorą się z tych samych powodów, dla których Powidoki zostały polskim kandydatem do Oscara. czekam na Twoją opinię

ocenił(a) film na 7
yolkass

podziele sie swoja opinia jak tylko obejrze :D

sobanek

Nie ma to jak wymądrzać bez oglądania

ocenił(a) film na 7
Szaja_Labaf

a kto twoim zdaniem sie wymadrza bez ogladania? Czytanie ze zrozumieniem sie klania, podobno ucza tego juz w podstawowce... ;P

sobanek

podobno ? to nie chodziłeś jeszcze że nie wiesz ?

ocenił(a) film na 7
Szaja_Labaf

nawet skonczylem, czego tobie tez serdecznie zycze...

ocenił(a) film na 7
yolkass

yolkass nie wiem czy uda mi sie ocenic ten film bo zasnalem w bialy dzien juz trzeci raz na nim... Ja wszystko rozumiem, ze mam cujrzyce i czesto i latwo "odpadam" ale trzy razy pod rzad? No nic, proba numer cztery... :D

ocenił(a) film na 9
yolkass

No to chyba nie masz pojęcia o aktorstwie.
Postaci jest mało, jak Kurtza w Czasie Apokalipsy, ale jest tak samo kluczowa i genialnie zagrana.
Z jego twarzy, mimiki i zmian sposobu mówienia możesz wyczytać WSZYSTKO, co postać przeżyła i wycierpiała

ocenił(a) film na 3
Fassassin

Pełna zgoda! Ale gdzie Rzym a gdzie Krym?
No chyba zupełnie nie mam pojęcia o aktorstwie, bo dla mnie porównywanie wspaniałej roli Marlona Brando (wyrazistej, energetycznej, niepokojącej, ciekawej po prostu!) z tym paździerzem jaki prezentuje Neeson (mimika jak u maski i przewracanie oczami w ślimaczym tempie, nawet głos kompletnie bez wyrazu) zakrawa na słaby żart albo prowokację...
Sorry, ale wg mnie to porównanie podobne jest do tezy, że np. "Smoleńsk" jest tak dobry jak "Lot" - jak dla mnie to nie są nawet zupełnie inne parafie, to inne religie, razy i planety - nie łączy ich nic.

ocenił(a) film na 9
yolkass

Jeśli naprawdę nie widzisz analogii między tym filmem, a Czasem Apokalipsy nawet w budowie fabuły, to naprawdę znajdź sobie inne hobby

ocenił(a) film na 3
Fassassin

Ta odpowiedź tak mnie zaskoczyła, że zrobiłem coś, czego zazwyczaj nie robię, a mianowicie sprawdziłem Twój profil - i już wszystko jasne: trolluje mnie koleś który jest tu od trzech tygodni, a w trójce najwyżej ocenianych filmów ma "Assassin's Creed" "Lego Batman" i "John Wick 2"
Jednym słowem pozdrawiam Cię kolego serdecznie i wrócimy do tej rozmowy jak zaczniesz się golić.

yolkass

fani akurat nawet krótkie rólki oceniają na 9/10

ocenił(a) film na 7
DabekWeed

mi się nie podobała scena w swiątyni z jego udziałem, ale poza tym był jak zwykle przekonujący.

dzikudzina

Ale on poza tą sceną powisiał tylko w worku do góry nogami i opłakał na samym początku...

ocenił(a) film na 7
mleczakm

nie, chodzi mi o pierwszą rozmowę z księdzem. Ostatnie sceny były super (to kiedy namawiał księdza do zdeptania wizerunku)

DabekWeed

Gimbaza ocenio gimbaza żoda..przecież zagrał tego złego...

ocenił(a) film na 8
b_oczkowski

Proszę po polsku.

DabekWeed

Oceniłam film na dwa. Liam gra w tym filmie tragicznie.

ocenił(a) film na 8
DabekWeed

Niestety, ale to najsłabszy element tego filmu

DabekWeed

GÓWNO!!! PAJACU

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones