PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=278033}

6,8 10 1 38351
7,0 35
ocen krytyków
Milczenie
Nowy film Martina Scorsesego rozpoczyna obrazek z historii XVII-wiecznej Japonii, tortury chrześcijan w... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

W zbyt wielu przypadkach w imię opacznie pojętej treści Słowa Bożego zamykamy się w coraz to węższe nawiasy. Staramy się naśladować Chrystusa zapominając, że przyszło nam żyć w zupełnie innych czasach i nieść zupełnie inne brzemię na własnych plecach. Nie potrafimy sami poszerzać granic naszej wiary i umiejętnie godzić z nią człowieczeństwa – wynika jasno z filmu Scorsese. I patrząc na dzisiejszy świat, trudno nie zgodzić się, że przesłanie to jest boleśnie aktualne. więcej
Przywykłam już do filmów o męczennikach oddających swe życie za wiarę i stających się wzorem dla współwyznawców ku rozgoryczeniu ich wrogów. A co jeśli ci przeciwnicy okazaliby się inteligentniejsi i umieli wyciągać wnioski ze swoich błędów? Co jeśli cena byłaby o wiele wyższa niż własne życie? No właśnie, co wtedy? Co jest wtedy dobre a co złe? Czy jest na to rada w Biblii? Czy ktokolwiek byłby w stanie sprostać takiemu wyzwaniu? Według bohatera granego przez Liama Neesona, nawet sam Jezus Chrystus nie dałby rady. więcej
Akcja filmu rozgrywa się w siedemnastym wieku. Portugalscy misjonarze szerzą w Japonii wiarę w Jezusa Chrystusa, za co wielu płaci życiem. Dręczeni zarówno psychicznie, jak i fizycznie muszą zdecydować, czy wolą zostać męczennikami, czy też dokonać apostazji i wyrzec się na zawsze wiary. Film zaczyna się, kiedy to dwóch jezuitów dowiaduje się o tym, że rzekomo jeden z nich - ojciec Ferreira (Liam Neeson) - odwrócił się od Kościoła. więcej
Czytanie tekstów filozoficznych nie przychodzi łatwo przeciętnemu człowiekowi. Może więc tematykę o takim potencjale warto zamknąć w krótszej i zrozumialszej formie, którą każdy doczyta do końca, skoro już zdecydowaliśmy się na pokazanie jej w najbardziej popkulturowej formie? więcej