PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=465857}
7,6 83 876
ocen
7,6 10 1 83876
6,9 11
ocen krytyków
Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
powrót do forum filmu Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Z b.dobrej ksiązki zrobił dobry film . Poprzekręcał pewne fakty . Mikeal nie wkradł się do domu nazisty brata Henrika . Do Martina został zwabiony światłem w otwartym garażu . Na poczatku filmu też był poważny błąd ale już nie pamietam jaki .

Aktor grający Mikeala kompletnie nie pasuje . U Lisabeth zgadzały się chociaż piersi (małe). Erika także była opisywana jako ładniejsza . Ta mi wyglada na kobiete przed 50 .

ocenił(a) film na 2
glod77

Zgadzam się z tą opinią. Też czytałam książkę i jestem rozczarowana ekranizacją. Źle połączyli Lisabeth i Mikaela ; D Inaczej zaczęli współpracować. To prawda, że ona szpiegowała i wiele razy włamała mu się do komputera, ale ona nie wysłała do niego wiadomości, tylko on poprosił tego prawnika o wsparcie w dochodzeniu. Powiedział, że potrzebuje dobrego researchera. Wtedy adwokat wygadał się, że najpierw zebrali wiadomości o Mikaelu. Końcówka też do bani, bo Lisabeth odwiedzała swoją matkę. Może nie za często, ale jednak. A tak wgl to Anita Vanger w książce żyła, a tu ją uśmiercili. Ja rozumiem, że filmy różnią się od książek, ale żeby zrobić taką przeróbke to trzeba być idiotą.

ocenił(a) film na 8
madzia1996

Idiotką,to Ty jesteś ,Madzia,rozczarowaną,że by świetny film ocenić na jeden,bo coś Ci się z książką nie zgadzało ...dziewczyno wyluzuj

ocenił(a) film na 2
nocnymarian

Obrażanie jest poniżej poziomu. Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Tyle w temacie

ocenił(a) film na 8
madzia1996

Masz skalę ocen ,swoje zdanie,rozumiem,ale to nie zmienia faktu,że jesteś idiotką,to nie jest film na 1,a wszystkie "Igrzyska" oceniłaś na 10....książka super ,film już nie no to 1,dziewczyno wyluzuj.

nocnymarian

Jednemu się podoba, drugiemu nie.. wyluzuj i nie wyzywaj innych

ocenił(a) film na 8
Lynnel

Nie odebrała tego jako komplement? to dorzucę "słodką",tak naprawdę ŻADEN film nie zasługuje na 1 ,jak i niewiele na 10,ale żeby od razu reżysera,od idiotów...patrz powyżej

ocenił(a) film na 2
nocnymarian

Nie tobie oceniać. Nie znasz mnie, więc nie oceniaj.

ocenił(a) film na 8
madzia1996

Oj, jednak można ocenić po tym co zaprezentowałaś. Gnioty jak igrzyska oceniasz na 10 a znakomity film na 1 a twórców nazywasz idiotami. Nie istnieje film, w którym książka zostałaby zekranizowana w 100% wiernie, a cała historia opowiedziana ze szczegółami. Wystawianie tak skrajnej opinii jest infantylne, szmira dla dzieci na dyszkę a to na 1. Wiesz, że po drodze masz jeszcze 8 gwiazdek?

ocenił(a) film na 8
madzia1996

Ale ty zdaje się pomyliłaś ocenę filmu z oceną jakości ekranizacji, a to dwie zupełnie różne rzeczy!
Grę aktorską również oceniasz na 1? Scenografię, zdjęcia, muzykę itd też?

W "Przeminęło z Wiatrem" też są znaczne różnice, ale to nie powód do dyskwalifikacji.

Co za różnica jak doszło do poznania Lisabeth i Mikaela? Przecież to nieistotne dla głównego wątku drobiazgi.
Gdyby powstało 10 ekranizacji, to zapewne żadna nie pokrywałaby się w stu procentach z książką, bo tego zwyczajnie nie da się zrobić.

ocenił(a) film na 2
tentego

Każdy ma prawo do własnego zdania. Tobie ta ekranizacja się podobała. Z tego co widzę wielu osobom przypadła do gustu. Mi nie i to napisałam tyle. Było to z dwa lata temu, więc nie zamierzam to tego wracać, bo filmu dobrze nie pamiętam. Nie podobał mi się, tyle w temacie

madzia1996

Skoro każdy ma prawo do własnego zdania, to czego się rzucasz, kiedy ludzie mają własne zdanie na Twój temat, że jesteś kretynką? Bądź konsekwentna. Ty dałaś jedynkę filmowi, a oni dali jedynkę Tobie.

użytkownik usunięty
glod77

Różnic między książką a filmem jest cała masa, mniejszych lub większych. Gdyby chcieć wszystkie wymienić, to wyszłaby z tego... kolejna książka ;) No cóż, takie jest prawo reżysera/scenarzysty, nie musi się trzymać kurczowo tego, co jest w książce, to nie ekranizacja lektury szkolnej.
Co do piersi Lisbeth - w książce parę razy było wspomniane, że w ogóle ich nie miała - była kompletną "deską", tak więc i ten fakt się nie zgadza.

ocenił(a) film na 8
glod77

Osobiście, już dawno przestałam oczekiwać, że film będzie idealną adaptacją książki. Myślę, że takie nastawienie mi pomogło ;) Gdy zdarzyło mi się obejrzeć jakąś ekranizację książki, która była w 100% skopiowana z książki, wierzcie mi wiało totalną nudą. Po pewnym czasie mózg się wyłącza i myśli o czym innym skoro i tak wie, co będzie dalej. A w jaki sposób to będzie pokazane później nie staje się istotne. Oczywiście, nie jest dobrze, gdy reżyser/scenarzysta całkiem pokpi sprawę i pójdzie swoją własną twórczością, gdyż wtedy wychodzi jakby zupełnie inna historia.

ocenił(a) film na 7
amopeliculas86

Jesteś w stanie podać jakiś tytuł filmu, który był tak wiernie odwzorowany? Ja się jeszcze na taki chyba nie natknąłem, a chętnie bym zobaczył :) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Pepsaj

Tak. Film "Perswazje" - serial z 1995 roku bodajże. Kropka w kropkę zgodne z książką.

ocenił(a) film na 8
amopeliculas86

Bo tak to działa. Po to zmienia sie pewne fakty, inaczej prowadzi historie itd. Poza tym po co wiernie adaptować jak jest książka? Film to szansa na ukazanie tej samej historii w inny sposób a i widzowie filmu moga potem bez przeszkód sięgnać po książkę zwykle jesli jej nei czytali jeszcze.

glod77

ja tylko powiem że jest lepszy od " dziewczyny z tatuażem "

ocenił(a) film na 10
maciekb80

I to kilka razy lepszy!

crocidura

Dokładnie . Skandynawia to Skandynawia .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones