PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1267}

Missisipi w ogniu

Mississippi Burning
7,7 21 917
ocen
7,7 10 1 21917
7,2 12
ocen krytyków
Missisipi w ogniu
powrót do forum filmu Missisipi w ogniu

Aż się dziwię

ocenił(a) film na 10

że tak mało osób obejrzało ten film. Przecież to klasyka kina, w USA jest to jeden z najpopularniejszych filmów. Był zreszta nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film. Na dodatek świetne role Hackmana i Dafoe. Jeden z najlepszych filmów o segregacji rasowej.

ocenił(a) film na 8
Mario_Robak

Mało osób go obejrzało bo publiczna telewizja niestety nie puszcza tak ambitnych produkcji, a jak już to wporach kiedy 80% telewidzów kłądzie sie do snu. Ja przypadkowo obejrzałem na kanale MGM i film faktycznie bardzo dobry, mimo tego, że temat wydaje sie oklepany.

k_pax_2

Był kiedyś w TVN i to nawet w superkinie o 20 w piątek. Świetny film.

ocenił(a) film na 9
marcin83_27

Przede wszytkim siwtny Hackman, bardzo go lubie gdy odtwarza role strozow prawa ktorzy zawsze nagan przepsiy zeby dorwac bandziora - to jak 0 15 lat starszy Jimmy Popye Doyle z francuskiego lacznika!

ocenił(a) film na 10
marcin83_27

Był w TVN chyba nawet dwa razy, ale to dawno gdzieś w okolicach 2000 roku. Leciał też na TVP 2 w latach 90. Szkoda że teraz nie puszczają go w publicznej albo TVN, tylko na kanałach typu MGM czy Ale Kino+, które póki co nie są ogólnodostępne.

ocenił(a) film na 7
snake_plissken84

Ogólnie dostępna Stopklatka TV pokazuje ten film. ;)

ocenił(a) film na 10
M_COL

No teraz tak. Mnie bardziej chodziło o to, że przez wiele lat, kiedy nie istniała jeszcze taka Stopklatka, film nie był emitowany na kanałach typu TVP, Polsat, TVN.

ocenił(a) film na 7
snake_plissken84

To prawda.

użytkownik usunięty
k_pax_2

ambitne? bez przesady! Abitne kino to Antonioni, Fellini, Greenaway, von Trier... akurat publiczna najwiecej ambitnych filmow puszca. A temat faktycznie oklepany. W USA penie traktowany jak u nas Pan Tadeusz, puszcza sie dziciakom na lekcjach w ramach uczenia tolerancji...

ocenił(a) film na 8

pehadera nie zgrywaj znawcy ambitnego kina jak masz takiego gniota w ulubionych jak 'zapach kobiety'.... naprawdę żal mi Ciebie!

użytkownik usunięty
kyle_reese

zapach kobiety ma z nieco innych wzgledow niz ci sie wydaje. nie lubie przeslania tego filmu - naiwnego i nazwijmy to typowo amerykanskiego, za to jestem wielką fanką Ala Pacino, który był zdecydowanie rewelacyjny w tym filmie (no chyba że jesteś następną osobą co pamiętała jedynie hoo-waa z całego filmu - wtedy może się ze mną ni zgodzisz, ale ja już lepiej nie będę mówić co myślę o takich "uważnych" widzach).

użytkownik usunięty
kyle_reese

A ty co? masz taki gnioty jak: Adwokat Diabła, Matrix i Obcy w ulubionych? Chyba nie jesteś właściwą osobą aby mi takie rzeczy wypominać.

Wszystkie filmy, który wymieniłyście są b. dobre :)
Także nie wiem, czy obrażacie siebie czy te filmy.

użytkownik usunięty
CupOfCoffee

Adwokat Diabła - gdyby nie Pacino w ogóle nie dałoby się oglądać tego kiczowatego gniotu

Matrix - łooo, dla każdego kto lubi fruuuwać! Sam zamysł historii na całkiem dobry film sf, niestety efekciarstwo wzięło górę... nie mogłam tego oglądać nawet mając 13 lat... Strasznie mi się wtedy mylił z Johnny Mnemonic, zwłaszcza, że widziałam je w niedługim odstępie czasu, a aktor przecież ten sam ;D

Obcy - pierwsza część jest ok, ale to i tak wciąż kino dla tych co lubią flaki.

użytkownik usunięty
CupOfCoffee

Z Zapachem kobiety również się zgodzę, że jest on po części słabym filmem - ze względu na tą naiwną amerykańską demagogię. Mało głębi i błyskotliwości w tym wątku. Natomiast ten drugi wątek - to jest samotność lieut.Slade'a ratuje film (i to znów zasługa Pacino, który nie tylko dodał głębi tej postaci ale potrafił również przyprawić ją nieco poczuciem humoru... jemu takie role - na pograniczu komedii i dramatu - zawsze zajebiście wychodzą).

ocenił(a) film na 9

Mississippi w ogniu jest chyba najlepszym filmem o tej tematyce.
Jeden z niewielu filmów, który mnie tak poruszył i jak już ktoś wyżej napisał, rewelacyjna rola Hackmana. Oklepany temat? A, który temat nie jest już oklepany? Można w ten sposób powiedzieć, o praktycznie każdym filmie.
To żaden argument. Nie rozumiem też jak gniotem można nazwać Zapach Kobiety.
Może przesłanie może się wydawać banalne, ale pokazane jest to w naprawdę świetny sposób, kto widział wie o co chodzi.
Możecie mi wytykać co mam w ulubionych, ale tam mam filmy, które po prostu lubię...

ocenił(a) film na 9
FifiQ

Bardzo dobre, ambitne kino ze świetnymi rolami Hackmana i Dafoe. Polecam wszystkim.

ocenił(a) film na 7
FifiQ

Co do filmów o takiej tematyce polecam również Kolor Purpury (1985) z Whoopi Goldberg i Dannym Gloverem, a także podany w powiązanych z Mississippi w ogniu (nie wiem naprawdę, co łączy te filmy poza tematyką - a co za tym idzie nie wiem w jaki sposób filmweb wyłapuje powiązania) Murder in Mississippi - tu już w ogóle nie wiem, czemu tak mało osób obejrzało ten film bo na filmweb jest tylko jedna ocena - nie moja.

ocenił(a) film na 10

Temat nie był tak bardzo oklepany w momencie gdy film kręcono i przez pryzmat tego trzeba spojrzeć. Nie jest też wcale tam traktowany jak "Pan Tadeusz" u nas, choć na pewno jest dużo bardziej popularny niż w naszym kraju.

@użytkownik usunięty: Greenaway, von Trier... Toś pojechał... Ci tfurcy nie są ambitni, a przeambicjonowani. Typowa tfurczość nowo-europejska, przerost... nad przerostem... Tak się przegięli, że szkoda oglądać.

ocenił(a) film na 9
Mario_Robak

mylisz sie, wcale nie jest az tak popularny mimo nominacji, cos jak jakis birdman ala dzisiejsze czasy

ocenił(a) film na 10
kochamAndzie

Bardzo dobre porównanie, chociaż i tak w USA jest dużo bardziej popularny niż u nas.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones