PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=473779}
6,1 9 561
ocen
6,1 10 1 9561
5,8 5
ocen krytyków
Mniejsze zło
powrót do forum filmu Mniejsze zło

Tak pytanie jak w tytule, Jakie dobre polskie filmy znacie ?
tylko nowe prosze, z ostatniego roku
dla mnie na przykład Lincz , ale czy cos jeszcze ?
pozdro


HardkorX

Dobry film, co prawda nie z ostatniego roku, no ale dobry film :D 33 sceny z życia

HardkorX

1. Różyczka
2. Rewers
3.długo , długo nic....- oczywiście to nie tytuł filmu:0

jenny1000

Rewers no tak widziałem, Rozyczka naprawdde dobry ? no zobacze :)

HardkorX

Bardzo dobra to dla mnie tylko Wenecja. Poza tym: Chrzest, Wszystko co kocham, Matka Teresa od kotów, Joanna. Warto zobaczyć Zwerbowaną miłość (rola Więckiewicza) i Trick ( rola Karoliny Gruszki, reż. zięć Kieślowskiego), pewnie jeszcze kilka warto...

HardkorX

Różyczka na prawdę jest godna polecenia, od siebie mogę jeszcze dodać Mniejsze zło, Pianistę i Dom zły

HardkorX

Dodałabympodobne w klimacie - Wszystko będzie dobrze, Jestem

HardkorX

Erratum - bardzo fajny film

HardkorX

zdecydowanie polecam Różyczkę, Uwikłanie z Mają Ostaszewską, Zwerbowaną miłość, Tam i z powrotem

HardkorX

Trzy minuty. 21:37. super film, jak dla mnie jeden z najlepszych polskich

HardkorX

Zdecydowanie polecam Różę Wojciecha Smarzowskiego - znakomite polskie Kino

ocenił(a) film na 7
HardkorX

Te co nie były jeszcze wymienione:

Dzień świra (2002)
Edi (2002)
Pianista (2002)
Katedra (2002)
Pogoda na jutro (2003)
Symetria (2003)
Vinci (2004)
Karol - człowiek, który został papieżem (2005)
Skazany na bluesa (2005)
Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006)
Pora umierać (2007)
Ogród Luizy (2007)
Mała Moskwa (2008)
Bracia Karamazow (2008)
Dom zły (2009)
Niepokonani (2010)
Kret (2010)
Wyspa skazańców (2010)
Sala samobójców (2011)

Sorry za pewne oczywiste pozycje, które na pewno widzieliście.
PS. Dzięki za zamieszczenie wcześniejszych tytułów. Nie sądziłem, że mamy tyle dobrych polskich filmów (z ostatnich lat). Wiele z nich obejrzałem.

dariusgromnicki

LOOOOOL, miały być nowe filmy. Dzień świra z 2002 :D, wiadomo klasyka ale wszyscy już widzieli :)

ocenił(a) film na 7
HardkorX

Zasłoń sobie pierwszą połowę. A "nowe" to pojęcie względne :P

ocenił(a) film na 7
HardkorX

Może "Wygrany"?

Svitrigaila

nieech...próbowałem oglądać, nuda i przereklamowany film

ocenił(a) film na 7
HardkorX

Czym zatem jest film "nowy" i "ciekawy", skoro "Wygrany" jest nudny, a Dzień świra - stary?

Svitrigaila

Oto jest pytanie, i obawiam się że nie ma nic dobrego, z naszym polskim kinem jesteśmy na poziomie kac wawa albo nowego pożal sie boże hitu sztos 2 :) :D

HardkorX

róża
http://www.filmweb.pl/film/R%C3%B3%C5%BCa-2011-564694

HardkorX

Morderca zostawia ślad. Nie nowy, ale dobry.

HardkorX

Nie było jeszcze filmu "Wymyk".

HardkorX

"lęk wysokości" i trochę starszy "wenecja"

ocenił(a) film na 6
HardkorX

jak chcesz obejrzeć dobre polskie filmy to zainteresuj się trochę hisotrią i sięgnij po tytuły np z lat 60tych, po roku 89 polskie kino umarło a teraz nie ma żadnych dobrych polskich filmów

Larionov

O nie! w takie prehistorie się nie zapuszczam. Nieprawda, są dobre filmy choć jest ich mało. Dokładam do naszej kolekcji nowy film "Pokłosie", naprawdę warto. Pozdro

HardkorX

"Wesele" Smarzowskiego oczywiscie!

HardkorX

"Układ zamknięty" - mocny z solidnym aktorstwem!

nastka_3

a dzieki, trzeba w koncu to obejrzeć :)

HardkorX

A moze W CIEMNOSCI albo JESTES BOGIEM

ocenił(a) film na 6
HardkorX

a mogą być stare, ale takie jakich zapewne nie widziałeś? :)

np. 2 filmy z fenomenalnym Wilhelmim, oba z 1980:
http://www.filmweb.pl/film/Mniejsze+niebo-1980-7783
http://www.filmweb.pl/film/%C4%86ma-1980-12063

pewnie dla Ciebie 1980 to taka sama "prehistoria" jak 1960, ale oba filmy niezwykle wartościowe!

ocenił(a) film na 5
Hoodzielec

Większość filmów, które wymieniacie to typowe polskie filmy - o smutku, bólu, cierpieniu. Albo o wojnie, PRLu albo o czymś innym. Nie mówie, że to źle, bo większość to dobre filmy, ale nie macie wrażenia, że zbyt smutno się robi ?? Żadnego dobrego kina akcji/sensacyjnego oprócz filmu Vinci chyba w nowym polskim kinie nie ma. Sala samobójców, Dzień Świra itp. to dobre produkcje , ale ileż można...... Przydałoby się coś nowego, świeżego a nie tylko historia i smutek.

Mauna_Kea

a Jack Strong ? dobry thriller szpiegowski, ale masz racje to jest problem z polskimi filmami, debilne komedie z karolakiem, adamczykiem to odrzucam. Dobre mogą być właśnie o wojnie, bólu i cierpieniu. Myślę że to jest problem zamożności Państwa, te filmy po prostu są tańsze do zrobienia a o jakimś bardzo dobrym i nowatorskim filmie to możemy pomarzyć :/

ocenił(a) film na 5
HardkorX

Dobre są o bólu i cierpieniu bo o tym mówimy cały czas i pielęgnujemy dramat II wojny itp. Mało jest filmów "normalnych". Nie potrafimy chyba cieszyć się normalnymi sprawami tylko otwieramy rany wojenne, a powinniśmy pozwolić by się zagoiły i w końcu przejść do normalności życiowej jak i filmowej.
A Jack Strong - faktycznie niezły film szpiegowski, z dobrą grą, stawiający wiele pytań o tamte czasy. Ale znów- film o czymś co było stosunkowo dawno

Mauna_Kea

To tak z "normalnych".. ;) "Warszawa", "Drzazgi", "Oda do radości", "Senność", "Statyści". Filmy życiowe, o normalnych ludziach, współczesność a nie ciągłe rozdrapywanie ran, dążenie do szczęścia poprzez ciągłe próby, walkę o marzenia a przede wszystkim komunikacja z innymi, otwieranie się na ludzi i bliskość a nie tylko "sam sobie".. pozytywne.. Też mam dość tej polskiej depresji. Dorzucam jeszcze "Sztuczki" choć nie ręczę za niego bo widziałam bardzo dawno temu, pamiętam tylko że wtedy mi się spodobał i miał optymistyczny wydźwięk.

HardkorX

A może:
1. Ida
2. Syberiada Polska
3. Moj rower
4. Supermarket
5. Dzien kobiet

HardkorX

An innovative platform with access to a legal database of links to movies and series.
All movies and series in one place
checked page.
https://ogladaj.network/link/2089/95634582
https://ogladaj.link/link/1444/95634582
https://ogladaj.network/link/1951/95634582

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones