PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=520698}
7,2 29 296
ocen
7,2 10 1 29296
7,2 14
ocen krytyków
Moja łódź podwodna
powrót do forum filmu Moja łódź podwodna

Genialny tytul

użytkownik usunięty

Takie filmy trafiaja sie wyjatkowo rzadko. Oczywiscie przeszedl niezauwazony, bo jakzeby inaczej - film bez bez reklamy, efektow specjalnych, bez bohaterow w obcislych gaciach i laserami w oczach. A jednak to wlasnie Submarine i mu podobne tytuly przejda do historii kinematografii, a gnioty z polki "blockbaster" trafia na jej smietnik.

Na plusy wlasciwie wszystko - fenomenalne aktorstwo wszystkich bez wyjatku (na 6+), doskonala scenografia, wyjatkowa charakteryzacja aktorow (te podkrazone oczy), fantastyczne zdjecia i dobra muzyka. Calosc spieta dobrym, bo niewydumanym, zyciowym scenariuszem z subtelnymi, a mocnymi wstawkami w rodzaju "lekcja biologii w szkole" (az ciarki przechodza czego musza sie uczyc dzieci - w 100% patologiczny system edukacji).

Ciekawa sprawa, ze w klimatach trudnej mlodosci w tym chorym swiecie najlepiej czuje sie kino europejskie (w/g mnie), jednak na szczescie nie tylko np: Juno, Garden State, Bacheha-Ye aseman, Kabluey, Girl Interrupted, Umi ga kikoeru, It's Kind of a Funny Story, Middle of Nowhere, Adventureland i inne.

Rozpisalem sie, ale nawet nie wiecie jak cholernie sie ciesze, ze jeszcze takie filmy sa krecone.

ocenił(a) film na 10

Zgadzam się w 100% Ja uwielbiam TAK kręcone filmy. Submarine jest akurat niewątpliwie moim ulubionym filmem ze wszystkich, jakie obejrzałam. Niesamowite, ale wzruszam się nawet jak o nim pomyślę.
I w sumie nie szkoda, że przeszedł bez echa. Lepiej, że jest taki nieznany, można powiedzieć tylko dla wybrańców z dobrym gustem filmowym :)

ocenił(a) film na 9

W odpowiedzi na Twoje ostatnie zdanie - ja także 9/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones