PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=722780}
6,8 71 025
ocen
6,8 10 1 71025
6,5 29
ocen krytyków
Moje córki krowy
powrót do forum filmu Moje córki krowy

Wczoraj w kinie młodzi śmiali się ze scen na których mi łezka leciała...Ale przesłanie filmu porusza.A do trudnych tematów trzeba dojrzeć.Film mądry,życiowy jak wszystko co z nim związane....choroba,śmierć i życie.

ocenił(a) film na 10
jolek73

Nie mam się za głupią. Może nie należę do śmietanki najinteligentniejszych, ale w wielu momentach, które były dramatyczne śmiałam się do łez. Tylko u mnie to był bardzo personalny odbiór. Czułam się jakbym o ja była na miejscu głównej bohaterki. A ja na ogól w takich sytuacjach reaguję śmiechem. Bo szkoda łez, a ze wszystkiego można się śmiać, kiedy już zabraknie siły na walkę z wiatrakami.

Ale przyznaję rację. Film Ciężki. Myślę, że sporo można się z niego nauczyć o radzeniu sobie z potężymi ciosami, które przynosi nam życie.

jolek73

Byłam dziś na pokazie połączonym ze spotkaniem z twórcami. Reżyserka powiedziała, że pisząc scenariusz inspirowany prywatnym życiem miała zamysł stworzenia właśnie takiej sinusoidy śmiechu i łez. I myślę, że się to udało.

maupa_ona

Wiesz co to jest reżyserka???

jolek73

" młodzi śmiali się ze scen na których mi łezka leciała."

Pewnie skrywali wzruszenie pod maską cynizmu.

jolek73

właśnie zdałem sobie sprawę, że tu śmiech i łzy mogą znaczyć to samo.

ocenił(a) film na 8
jolek73

Film niesamowicie poruszający, jak dla mnie prawdziwa retrospekcja życia. Więc cieszmy się nim ile możemy.

jolek73

Jak oglądam dramat to mam płakać, a jak komedię to się śmiać?
Niestety, ale kondycja polskiego kina ostatnich lat sprawia, że często jest na odwrót :)

Bardzo dobry dramat, aktorzy zagrali świetnie, zwłaszcza Marian Dziędziel.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones