PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662191}

Molier na rowerze

Alceste à bicyclette
6,4 1 499
ocen
6,4 10 1 1499
Molier na rowerze
powrót do forum filmu Molier na rowerze

Rewelacja

ocenił(a) film na 10

Gra w emocjonalne szachy + wspaniała franuska aura humanizmu. Kto ma kilka komórek w
głowie ten dzięki temu dziełu bedzie miął ich jeszcze więcej.

ocenił(a) film na 1
A_Z_0

nuda nie z tej ziemi. wyszedłem w połowie filmu z kina (drugi raz w życu. pierwszy to byl na "Dziewczyna mojego kumpla"):D. Nuda, nuda i nadęty humor. Pół filmu to przerycytowany Molier. To juz lepiej wziąć książkę do ręki. Film dla baardzo wytrwałych. 3/10

piotrekmedia

Oj Piotrek, Piotrek - dlaczego nudny - bo nie strzelali? Film dobry, ale trzeba mieć trochę za sobą lat, aby się podobał. Nie zakwalifikował bym twego filmu jako komedię - choć momenty wesołe też były.

ocenił(a) film na 1
Abo_2

Rzadko oglądam filmy w których strzelają:). Lubię dobre filmy. W tym niestety reżyser wraz ze scenarzystą gdzieś się pogubili i zapędzili w ślepą uliczkę dając 40% sceny z czytaniem Moliera. To nawet w Teatrze Telewizji by to nie przeszlo. Zenada. A żarty? To że ktoś wjeżdza rowerem bez hamulców do stawu? No naprawdę wysublimowany i świeży żart. No może jedynie scena w jackuzzi. Gra aktorów? Dretwa. Z nikim się nie utożsamiałem. FIlm mdły. Poczułem ulgę jak wyszedłem wcześniej z kina.

piotrekmedia

Piotrusiu, film to nie kiełbasa, że po jednym kęsie można powiedzieć, że jest smaczna lub nie. Piszesz, że w połowie wyszedłeś - więc czy chociaż znasz zakończenie. Przyznam Ci rację, że dla ludzi nie znających francuskiego dużo trzeba było się naczytać napisów, ale to był film skierowany z myślą o francuskiej publiczności. Nie jest to film kasowy i chwała za to, że ktoś ściągnął go do Polski. Dziś są inne czasy, inne wartości i to jest film dla koneserów i bardziej dla starszej publiczności, którzy wiedzą kim był Molier i co napisał. I dla tego napiszę tak - jest to dobry film, ale nie dla wszystkich.

ocenił(a) film na 1
Abo_2

sugerujesz, ze jestem malo wyrobionym widzem, który nie wie kim był Molier i nie zna francuskiego. Ok. Skoro jesteś z wyższych sfer to oglądaj dalej takie filmy. Ja wolę oglądać filmy mądrzejsze, na wyższym poziomie realizacji i z bardziej dopiętym scenariuszem (i z inteligentniejszym humorem). Pa.

ocenił(a) film na 1
piotrekmedia

aha jeszcze jedno - uważam, że film to jest właśnie kiełbasa. Powinien wciągać od pierwszego ujęcia (są takie filmy, jest ich mało ale są). a zakończenie tego mdłego i nudnego filmidła mnie nie interesuje.

piotrekmedia

Więcej pokory, człowieczku. Nawet największym krytykom nigdy nie zdarzyło się, żeby oceniali filmy przed obejrzeniem ich do końca.

ocenił(a) film na 10
piotrekmedia

Ale ten film ma doskonały scenariusz, humor w tym filmie jest tylko tłem, bardzo dobrze, że jest dawkowany z umiarem, bo w przeciwnym razie wyszłaby z tego glupawa komedia. A jakie filmy są mądrzejsze i na wyższym poziomie?

piotrekmedia

Nie znałam "Mizantropa", ale przed filmem na szybko przeczytałam, wstyd przyznać, coś w rodzaju streszczenia, bo bez tego film jest o wiele uboższy. Może też powinieneś to zrobić?

A_Z_0

Uwielbiam ten film! Znakomite, dowcipne dialogi. Swietna gra aktorska. Ogladalam na Kinie Konesera, ale na pewno obejrze jeszcze raz . Poza tym pokazuje znajome mi miejsca na atlantyckim wybrzeżu Francji. No, może nie o tej porze roku kiedy te wyspy sa oblegane przez "ladowych " Francuzów. Rzeczywiście nawet najgorsze rudery sa tam warte miliony...Błyskotliwa komedia francuska-ale tylko dla koneserów!

ocenił(a) film na 10
A_Z_0

Całkowicie się podpisuję pod tym postem. REWELACJA dla tych którzy mają trochę oleju w głowie i cenią nie - hollywodzkie kino europejskie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones