Praca

Cześć,
planuję napisać pracę licencjacką na temat Aileen Wuornos i tutaj prośba do Was, bo może ktoś już wcześniej się tym interesował i szukał w sieci jakiś ciekawostek związanych z Aileen? Najlepiej jakby pochodziły z jakiegoś rzetelnego źródła.

Czy można znaleźć jakieś książki o Aileen? Może wiecie?

Ogólnie wszystko na temat Wuornos byłoby pomocne. I byłabym wdzięczna za okazaną pomoc.
pozdrawiam

1
  • Cóż, o ile pamiętam, oglądałam kiedyś taki dokument o niej. Twórcy postawili sobie pytanie, czy Aileen urodziła się jako psychopatka ze skłonnościami do mordowania, czy to otoczenie ją ukształtowało. Jej ojciec był kryminalistą, więc ''smykałkę'' do wykroczeń różnego rodzaju mogła przechwycić w genach. Jej rodzice się rozeszli, ojciec zmarł, matka porzuciła Aileen i jej brata, dzieci zostały przekazane dziadkom. Byli to bardzo surowi ludzie bez empatii. W wieku nastoletnim Aileen miała kłopoty z odnalezieniem się wśród rówieśników. Była wyśmiewana i poniżana, chociaż bardzo pragnęła wpasować się w grupę nastolatków, chciała mieć znajomych. Pamiętam takie wspomnienie o niej, że któregoś razu urządziła w domu imprezę. Kupiła mnóstwo piwa, przygotowała muzykę. Wszystko było fajnie, impreza zapowiadała się nieźle, ale znajomi wyrzucili Aileen z jej własnego domu i balowali dalej za jej koszt, nie wpuszczając jej. Później pamiętam, że zaliczyła wpadkę i urodziła syna, którego oddała do adopcji. Z jednej strony niby była genetycznie uwarunkowana do zabijania, a z drugiej strony życie jej nie oszczędziło i ta agresja, którą czuła Aileen trafiła na bardzo podatny grunt.

• To był dokument z serii ''Born to Kill?", ale nie wiem, czy jest jeszcze na YouTube. Chyba nie ma, jest jakiś inny. Jest po angielsku, ale jeśli potrzebujesz napisów to służę pomocą.

• Właśnie znalazłam informację o książce autobiograficznej spisanej z jej listów. Tytuł książki to: dear dawn aileen wuornos in her own words. Czy ktoś ma jakieś pojęcie, czy znajdę gdzieś tę książkę w Polsce przetłumaczoną? Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
o