PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=757246}

Monstrum

Colossal
5,8 9 659
ocen
5,8 10 1 9659
6,5 14
ocen krytyków
Monstrum
powrót do forum filmu Monstrum

Rewelacyjny!

ocenił(a) film na 8

Film jest niesamowicie zabawny i smutny. Porusza ciekawą kwestię zazdrości, poczucia pustki i zmarnowanych szans, a to wszystko w niezwykle śmiesznej formie. Vigalondo miesza gatunki - wychodzi od sci-fi, a kończy na dramacie.

Widziałam w Toronto i bardzo polecam.

http://www.movieway.pl/colossal-recenzja/

Gooosik

Już myślałem, że mam do czynienia z podróżniczką w czasie ;) Na FW nie ma nawet wzmianki o dacie premiery a ty już obejrzałaś film. Czytałem twoją recenzję i bardzo mi się spodobała. Dzięki tobie czekam na ten film i mam nadzieję, że będzie w Polsce grany. Pozdrawiam autorkę.

Gooosik

Zabawny? W którym momencie? Smutny? Z jakiego powodu?
Ja tam widziałem alkoholiczkę, która była główną bohaterką. I chorego psychicznie człowieka, który alkoholiczkę szantażował zabijaniem ludzi. Obydwie postacie irracjonalne.
Dalej mamy zamianę w potwora w piaskownicy w parku, co jest zwyczajnie idiotyczne. Cały film jest o zasadniczo o niczym. O alkoholizmie może... I by nie przysypiać na podłodze, bo boli. Głupi film jak but. 1/10

AbraCham

Hah - Zwierzeta Nocy i Bogowie maja u ciebie 1/10. Myslisz, ze naprawde kogos w tym momencie obchodzi twoje zdanie ?

ocenił(a) film na 7
master_of_vinyl_donuts

nie bądź taki surowy, film mógł po prostu nie przypaść do gustu. Ja bardziej zastanawiam się po co oglądać filmy( a autor postu ostatnie 4 filmy ocenił na 1,1,2,1) które ci się nie podobają? taka forma masochizmu :-)
zerknąłemm= z ciekawości w swój profil i po ocenie ponad 1000 filmów wystawiłem raz 1 i raz 2 reszta wyżej więc naprawde zastanawia mnie dlaczego ta osoba się katuje słabymi(według niej - ale ma do tego prawo) filmami :-D

ocenił(a) film na 5
master_of_vinyl_donuts

Myślisz, że kogoś obchodzi zdanie człowieka biorącego w udział w dyskusji, a jedynym argumentem jaki do niej wnosi, to krytyka kogoś po sprawdzeniu jego profilu? I jak można wiedzieć przed obejrzeniem filmu, że nie będzie Ci się podobał?!

Film dla nastolatków lubiących rozgryzać proste metafory. Nie śmieszy jako komedia, nie rusza jako dramat. Moim zdaniem słabo dobrane twarze do obrazu. Troszkę za mało wyraźne nacechowanie wartości i charakterów. Za dużo już i tak się rozpisałem...

oczywazki

Po 1wsze nie pisalem do ciebie cwaniaku z PKSu, ale oczywiscie musiales sobie troche poplakac.
Jak ten film jest dla nastolatkow, to Podziemny Krąg jest dla przedszkolakow.
Ten film nigdy nie byl komedia, a symbolika w filmie jest bardzo dobrze wymyslona, szkoda, ze niezrozumiales filmu, bo jest dosyc trudny w odbiorze.

ocenił(a) film na 5
master_of_vinyl_donuts

Pisałeś w imieniu wszystkich, więc i w moim. To nie jest temat o mnie, o Tobie czy "Podziemnym Kręgu". Twoje personalne wycieczki dobitnie pokazują kto jest cwaniaczkiem - internetowym, najgorszego rodzaju.
Ten film jest po części komedią. Jeśli tego nie widzisz, to faktycznie trafiłeś już na głębokie wody kinematografii jak na Twój światopogląd i samoświadomość. Nie wiem, kto w takim razie opisał to jako komedia w rubryce gatunku... To, że dla Ciebie coś jest trudne, nie znaczy, że innym sprawi problem.
Jak na razie to Ty płaczesz, a Twój piskliwy lament nie jest w stanie obrazić jednego z największych dzieł (tak książka, jak i film - gdzie adaptacja wydaje mi się lepsza) końca XX wieku. Tylko co taki ktoś jak Ty może o tym wiedzieć?
"Nie" z czasownikami piszemy rozłącznie. Bardzo niski poziom wypowiedzi...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
master_of_vinyl_donuts

Ja myślałem całe życie, że dres nie wie po co jest klawisz "alt" (nadal mam smutną rację!). Rozgarniesz się bez MJ... Zostań przy słowie ulicy!

oczywazki

Smutne to bardzo, ze przycisku alt nie potrafisz rozszyfrowac tekstu. 95% doroslych ludzi potrafi czytac bez polskich znakow, lub z literowka, ty stanowisz 5% imbecyli :) Gratuluje mentalny dresiarzu.

master_of_vinyl_donuts

A co to za różnica jakie filmy na ile oceniłem? Dyskredytujesz moje zdanie odnośnie tego filmu na jakiej podstawie? Bo nie spodobały ci się moje inne oceny? Co to za logika śmieszna? :D

Mówimy o tym filmie, więc w tym momencie to mnie nie obchodzi twoje zdanie. Pa.

AbraCham

Ten osobnik inaczej nie potrafi. Ma się za wybitnego znawcę i krytyka filmowego. Ponadto zawsze jest wulgarny i chamski. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
AbraCham

Hej. Cały film był metafora. Opisałem to wszystko w osobnym temacie. Może wtedy uda ci się dotrzeć do jego drugiego dna. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
Gooosik

Film wg mnie lepiej wyglądał na papierze, niż w ostatecznym efekcie, który jest przeciętny. To kolejny film z fajnym pomysłem, ale bez scenariusza. Sam nie wiem, gdzie poprowadziłbym taki absurd, ale pojedynek bohaterów przyjąłem ze znużeniem. Gdyby nie sympatyczna para aktorów oceniłbym nawet słabiej. Hathaway tak, jak wcześniej mi się nie podobała, tak tu wygląda znów obłędnie. Sudekis idealnie wpisuje się w typ faceta na pograniczu szaleństwa. Nie czułem jednak tu większej głębi ich postaci, ani dramatu fabularnego. Zabawa konwencją kina grozy i komedii twórcy na plus, ale tylko tyle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones