PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759367}
6,6 10 1 85983
7,8 44
oceny krytyków
Moonlight
"Czarnoskórzy chłopcy w świetle księżyca wydają się niebiescy", powtarza czyjeś spostrzeżenie jeden z... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Ostatecznie "Moonlight" jawi się jako filmowa medytacja nad znaczeniem miłości, akceptacji, przyjaźni i tożsamości, w bardzo indywidualnej historii konkretnego człowieka w konkretnym miejscu i czasie odkrywającą uniwersalne przesłanie. więcej
Dramat Barry’ego Jenkinsa jest małym-wielkim arcydziełem nowoczesnego kina. To porywający spektakl, w którym oniryczna szata wykonania styka się z brutalną rzeczywistością opowiadanej historii. Dodając zjawiskowe role Trevante Rhodesa oraz Naomie Harris, otrzymujemy jeden z najciekawszych dramatów ostatnich lat. więcej
"Moonlight" to film, który nie tylko walczy z konwencją kina LGBT, ale także zaciera granicę miedzy tym co niszowe a mainstreamowe. Wyciszony, kameralny i niezwykle ważny… Szczególnie w Polsce, szczególnie teraz… więcej
"Moonlight" to osobista opowieść o młodym człowieku, który nie wie, gdzie podążać. I film Jenkinsa też tego czasami nie wie. więcej
Niby książki po okładce się nie ocenia, ale gdy zobaczyłam plakat filmu "Moonlight" reżyserii Barry'ego Jenkinsa od razu wiedziałam, że muszę go zobaczyć. Zapoznając się z opisem dzieła Jenkinsa dowiadujemy się, że będziemy mieć przed sobą produkcję o trudnym dorastaniu i narkotykach, ale moim zdaniem sam film sięga o wiele głębiej. więcej
W dobie Internetu oraz mniej zamkniętych światopoglądowo mediach tradycyjnych homoseksualizm przestaje być tematem tabu. Jednak wbrew powszechnie głoszonym hasłom w społeczeństwie dalej panuje wrogość względem "niekonwencjonalnego" podejścia do relacji męsko-męskiej. Można by machnąć na to ręką, bo przecież wszelkie zmiany na tle kulturalnym przychodzą stopniowo, a na to potrzeba czasu. Bo przecież rasizm i uprzedzenia w jego kontekście już zażegnaliśmy, więc z tym również damy sobie radę. I tak oto wielkie hasła tworzą iluzję, która manipuluje naszymi upodobaniami. więcej