PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1055}

Morderstwo pierwszego stopnia

Murder in the First
8,0 29 352
oceny
8,0 10 1 29352
7,0 3
oceny krytyków
Morderstwo pierwszego stopnia
powrót do forum filmu Morderstwo pierwszego stopnia

Dobry Bacon, kilka lepszych scen, ale całość patetyczna i nadęta.

ocenił(a) film na 5
Budziol

Co nie?
Ocena 8.0 to jakiś kiepski żart...
Film naprawdę kiepsko zrobiony. Ja rozumiem że to na faktach, ale przecież cały zarys tej historii był w rękach scenarzysty, mógł pokazać wiele ciekawych scen, znacznie lepszych pytań i gry w sądzie, a to co pokazali, to żenujące pytania, argumenty i "ataki", gdzie co chwila przychodził mi do głowy lepszy argument, lepiej skierowany zarzut w str. katów Henrego.

Film nudnawy, kiczowaty, odwalony na "byle jak".

Podejrzewam że ocena jest podyktowana historią. Panie i panowie, nie może być tak że historia na faktach ma przysłaniać sam film, bo to po prostu niesprawiedliwe!!

krisimovie

Po projekcji prześledziłam kilka wątków tematycznych na forum. W jednym z nich ktoś porównuje sceny w filmie z faktycznymi zdarzeniami, które były pierwowzorem i natchnieniem do stworzenia scenariusza. Pewnie nie zdziwi Cię, że "na faktach" to znaczy "przy wykorzystaniu motywów" - historia została przemielona. Najważniejsze aspekty jak: jak długo Henry siedział w izolatce, jak zginał, kto go bronił itp. są przerysowane.

Podsumowując: ten obraz niczym się w zasadzie nie broni, skoro i historia jest nieco wyssana z palca.

ocenił(a) film na 5
Budziol

O tym właśnie mówie. No cóż, ludzie mają tendencję do wywyższania tego typu filmów.

krisimovie

No tak, bo jeśli coś jest napisane w internecie, to faktycznie to musi być prawda. Moim zdaniem film był rewelacyjny, pokazał jak samotność i nieludzkie traktowanie zmieniają człowieka w zwierzę i jak okrutni potrafią być ludzie "u szczytu władzy". Film był bardzo wzruszający i trudno było momentami powstrzymać emocje. Muzyka, gra aktorska, cała opowieść - wszystko na najwyższym poziomie. Ode mnie 9/10.

ocenił(a) film na 5
AlexabezKeksa

No pokazał pokazał, ale w słaby sposób.

krisimovie

Mi się ten sposób podobał i moim zdaniem nie był słaby :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones