PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1055}

Morderstwo pierwszego stopnia

Murder in the First
8,0 29 352
oceny
8,0 10 1 29352
7,0 3
oceny krytyków
Morderstwo pierwszego stopnia
powrót do forum filmu Morderstwo pierwszego stopnia

Z początku film jest dosyć ciężki w odbiorze i generalnie przez około godzinę, naprawdę ciężko się go ogląda. Druga część filmu to kapitalna gra aktorska duetu Bacon - Slater! Jak dla mnie trochę niepotrzebne wstawki w kolorze czarno-białym ... tym bardziej że nie były to jakieś autentyczne nagrania z lat 30tych zeszłego wieku. Film ciężki, ale warto obejrzeć. 7/10

ocenił(a) film na 7
Adash

Nie pamiętam lepszej roli Bacona! Chyba że mi się pamięć pogorszyła... ;-)

jjarek_filmweb

24 godziny , Opętanie, Dzika rzeka i Linia życia ... w tych filmach zrobił na mnie lepsze wrażenie! Mordertwo 1wszego stopnia jest samo w sobie ciężkim filmem.

ocenił(a) film na 7
Adash

Faktycznie, oglądałem je wszystkie, masz rację- choć trudno wybrać która rola była najlepsza... Czyli mam sklerozę...

jjarek_filmweb

Bacon to aktor nietuzinkowy i moim zdaniem włąściwie niedoceniony przez akademię. Miał filmy wybitne ... i spokojnie powinien być w gronie zasłużonych obok takich gwiazd jak Meryl Streep czy Edziu Norton. Niestety tak nie jest.

Adash

Po prostu genialny aktor, w każdej roli potrafi się odnaleźć. Niestety niedoceniony przez akademię, a wielka szkoda.

KarMach_1985

Podpisuję się pod tą opinią. Nie przypominam sobie ani jednej źle zagranej przez Bacona roli, zawsze przykuwa uwagę (przynajmniej moją). Dawno już zasłużył na Oskara i mam niejasne podejrzenie, że być może za mało udziela się w gronie celebrytów, nie zabiega o popularność, poza pracą skupia się na życiu rodzinnym, nie zwraca na siebie uwagi ekscesami, jakie często są udziałem gwiazd, więc jest niedostrzegany mimo talentu, który najwyraźniej nie wystarcza aby dostać Oskara. To przykre. Dobrze, że chociaż parę razy był nominowany i ma na koncie kilka nagród.

ocenił(a) film na 8
jjarek_filmweb

Na dr Quinn zagrał kapitalnie

ocenił(a) film na 8
Gladiator1000

A nie,to był Jim Knobeloch,sory,mój błąd :)

jjarek_filmweb

Na przekór całemu światu też świetnie zagrał

ocenił(a) film na 6
Adash

dla mnie odwrotnie, pierwsza godzina dla mnie była bardziej zrozumiała, potem te wstawki z sali sądowej... bardziej podobały mi się sceny z więzienia.
osobiście uważam, że najlepsza rola Bacona to ta z Rzeki tajemnic
pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 10
Adash

Ciężko? Marzę o tym by wszystkie filmy były takie ciężkie. Uwielbiam takie klimaty.. Mega

ocenił(a) film na 8
Adash

Najlepsza rola Bacona. Chyba faktycznie go zamykali w tych lochach. Generalnie są granice w więziennictwie. Tutaj zostały na pewno przekroczone.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones