PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7846}

Morderstwo w Orient Expressie

Murder on the Orient Express
7,3 15 558
ocen
7,3 10 1 15558
6,7 13
ocen krytyków
Morderstwo w Orient Expressie
powrót do forum filmu Morderstwo w Orient Expressie

Moim zdaniem zaleta filmu jest jego widowiskowość i ten klimat 'Casablanki", ale Finney jako Poirot był beznadziejny! Suchet był o niebo lepszy!!!!! Wyglądał jakby miał 'kołka w krzyżu' i ogólnie był jakiś taki mało 'piorotowski'. Wylizane wąsy nie robią geniusza detektywistycznego...........

ocenił(a) film na 8
renax33

Moim zdaniem Poirot Finneya jest świetny. Zdecydowanie ma swój urok. Oczywiście Suchet również stworzył genialną kreację, ale nie może to odebrać geniuszu Finneyowi.
W ogóle obsada była genialna. Najbardziej podobali mi się Gielgud i Perkins.

rapahandock

Co do obsady, to zgadzam się, ale jakoś nie mogłam przekonać się do innego aktora niż Suchet w roli Poirota.

ocenił(a) film na 5
renax33

Film tak, Hercules Poirot NIE!!! Finney już od pierwszych scen wywarł na mnie fatalne wrażenie, jakby nie przeczytał ani jednej książki A.Ch. tylko sobie wymyślił postać Poirota od nowa! Niestety :/

renax33

A mnie się znowu wydaję, że Suchet grał w serialu bardzo podobnie do Finneya, no może po za tym sztywnym karkiem.

ocenił(a) film na 7
renax33

A czy to nie jest przypadkiem na odwrót - że to wy macie spaczony wizerunek Poirota przez kreację Sucheta? Finney starał się wzorować na bohaterze z książki, zresztą Agacie Christie spodobało się jak zagrał

MichaelGrzesiak

Może i tak, ale i tak lubimy Sucheta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones