PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200116}

Most do Terabithii

Bridge to Terabithia
7,3 117 788
ocen
7,3 10 1 117788
6,5 4
oceny krytyków
Most do Terabithii
powrót do forum filmu Most do Terabithii

Filmy dotyczące dzieci, dziecięcej wyobraźni, które mówią dorosłym o rzeczach już zapomnianych, czy o sprawach codziennych oczami dziecka można podzielić na dwa rodzaje. Te, które można oglądać z dziećmi i te, których paradoksalnie dzieci oglądać nie powinny. O ile takie filmy jak "Marzyciel" czy "Mój sąsiad Totoro" aż proszą się, by oglądać je z dziećmi, to już "Labirynt Fauna" ze względu na przemoc dla dzieci najlepszy nie jest. Tak samo zastanowiłbym się nad "Mostem do Terabothii".

Film przez większość czasu buduje wspaniały baśniowy klimat, jednak zwrot akcji (ci którzy widzieli wiedzą o co chodzi) może być dla dzieci szokiem. Nie jestem za bezstresowym wychowaniem, ale film naprawdę wciąga, budzi ciekawość i angażuje, by w pewnym momencie uderzyć obuchem prosto między oczy. Mam 24 lata i oglądałem setki filmów, a mimo wszystko film wzbudził poczucie straty i smutek. Myślę, że dziecko po takim obrazie mogłoby czuć się naprawdę przygnębione tym bardziej, że zakończenie filmu nie jest zbyt satysfakcjonujące.

Pixihead

A ja tam nie uważam żeby ten film był nie dla dzieci - raczej nie dla każdego dziecka, Nie w każdym wieku, Co najmniej dla 12-latków. Ale z drugiej strony tez mam tak jak ty 24 lata a film widziałem dwa lata temu i nie jestem pewien jakbym odbierał ten film oglądając go mając np. 15 lat... Myślę że wiele zależy od wrażliwości dziecka, Z jednej strony dzieci teraz oglądają filmy tak pełne przemocy że pewnie na "Most do Terabithii" nawet nie zwróciliby uwagi i się nie wzruszyli. Z drugiej strony są i tacy którzy mogliby się faktycznie nazbyt wzruszyć ale i zdołować tym filmem. Tu chyba dobrego wyjścia nie ma.

Co nie zmienia faktu że na poziomie tak I klasy gimnazjum to ja bym ten film wyświetlał obowiązkowo gdybym był nauczycielem:)

Pixihead

Film widziałęm w wieku 8 lat i byłem wstrząśnięty. Sądzę, że gdybym oglądał 4 lata później odczucia miałbym inne, a tak teraz mam troche niesmak do tego filmu.

ocenił(a) film na 9
Pixihead

Oglądałem dziś pierwszy raz ten film, jestem Twoim rówieśnikiem i podzielam Twoją opinię.
Bolało mnie oglądanie tego filmu od wspomnianego zwrotu akcji, rzadko kiedy tak mam, więc aż strach pomyśleć co by kilkuletnie dziecko czuło. Wcześniej czułem radość i szczęście, wróciłem w pewien sposób do własnego dzieciństwa i nagle zostałem z powrotem sprowadzony na ziemię.

Ludi2506

bo takie jest życie (niestety), Podejrzewam że odbiór filmu najbardziej zależy od wrażliwości oglądającego. Mysle zę mimo wszystko "Most do Terabthii" przekazuje pozytywne treści, nawet jeśli w sposób tak niesamowicie smutny (pod koniec oczywiście) a może nawet ina swój sposób okrutny...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones