PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200116}

Most do Terabithii

Bridge to Terabithia
7,3 117 788
ocen
7,3 10 1 117788
6,5 4
oceny krytyków
Most do Terabithii
powrót do forum filmu Most do Terabithii

Przeglądając portale ze "śmiesznymi" obrazkami natrafiłem na zdjęcie AnnySophii Rob jako Leslie.Stwierdziłem,że to urocza dziewczyna i warto by obejrzeć film chociaż po to aby ją zobaczyć.Kiedy przeczytałem opis filmu pomyślałem,że to kolejny amerykański gniot o miłości,przyjaźni a do tego z domieszką fantasy...
Odpaliłem i po kilkunastu minutach wiedziałem,że ciężko będzie mi się rozstać z bohaterami... Więź ich łącząca oraz świat przez nich wykreowany to chyba największe zalety tego filmu. Obejrzałem setki filmów,ale ten wzbudził we mnie ogromne emocje,rzadko zdarza mi się płakać przy filmach,a przy tym płakałem jak dziecko.Polecam każdemu kto ma choć trochę wyobraźni i chce poznać świetną historię.Zdecydowanie odradzam dzieciom (ze względu na dość smutną historię i melancholijny nastrój jaki pozostaje po obejrzeniu) i osobom ograniczonym,żyjącym tylko w tym prawdziwym świecie :).
9/10

Bartold89_fw

Zgadzam się z tobą w 100%. ale było ci potrzeba aż kilkanscie minut żeby się przekonać do tego filmu :) ?? Ja już po kilku pierwszych sekundach (!!) oglądania "Mostu do Therabthii" wiedziałem ze kocham ten film:) To mi się zdarzyło p oraz pierwszy i jedyny (żeby tak szybko się przekonać do filmu)

ocenił(a) film na 10
skoczek_narciarski

W sumie,mi też zdarzyło się po raz pierwszy coś takiego.Wiesz napisałem "po kilkunastu minutach",ale bardziej miałem na myśli to,że gdy na ekranie zobaczyłem Leslie i te jej długaśne trampki :) to dopiero wtedy zrozumiałem,że to coś więcej niż zwykły film.Zresztą w poprzednim komentarzu oceniłem go na 9,teraz widnieje u mnie ocena 10.O ile dobrze pamiętam to tylko 3 filmy oceniłem na 10,a ten w pełni na to zasługuje.Bardzo rzadko zdarza mi się myśleć o filmie,jego bohaterach po skończeniu seansu... Z reguły po prostu kończę,wystawiam ocenę na filmwebie i wracam do "normalnego" życia,o filmie po prostu zapominając.Z Mostem było całkiem inaczej,dopiero po kilku dniach "ogarnąłem się" i wróciłem do życia.Dopiero wtedy stwierdziłem,że nawet wiele innych dobrych filmów nie wywołało u mnie takich emocji i wystawiłem mu w pełni zasłużoną 10 :).

Bartold89_fw

Ja miałem dokładnie tak samo:) Przed obejrzeniem tego filmu, kilka innych miało u mnie ocenę 10. Po obejrzeniu tego filmu musiałem pozmieniać oceny wszystkich moich filmów na filmwebie (czyli zwyczajnie obniżyć o jeden), I dziś tylko "Most do Terabthii" ma u mnie ocenę 10. I żaden inny film.

Bartold89_fw

Zgadzam się z tobą.
Jak byłam o wiele młodsza to inaczej rozumiałam ten film. Ale jak dojrzałam to dostrzegłam jego głębię.
Jeśli chodzi o ścieżkę dźwiękową to dodaje ona uroku tej historii. :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones