PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4885}

Mroczne miasto

Dark City
7,2 27 627
ocen
7,2 10 1 27627
7,5 11
ocen krytyków
Mroczne miasto
powrót do forum filmu Mroczne miasto

matrix?

ocenił(a) film na 10

czy tylko ja dostrzegam analogie między matrixem a mrocznym miastem?Np.1główny bohater niczego nie świadomy(amnezja)nie świadomy swej mocy tak jak neo w matrixie
2 bohater musi stawić czoła istotom panującym nad światem o których obecności nikt nie wie a w matrixie "istocie"komputera
3 walka kulimnacyjna w tórej bohater w pełni zaczyna korzystać ze swej mocy podobnie jak NEO. UWAŻAM ŻE NIE SŁUSZNIE MATRIX ZDOBYŁ TYLE NAGRÓD GDYŻ "DARK CITY"BYŁO PIERWSZE CZYŻ NIE?

ocenił(a) film na 8
ELMOOO

prawda
Wszystko się zgadza - analogia z matriksem jest, a Dark City powstało przed nim. Jak dla mnie to bardzo dobre s-f, ma klimat. A co do nagród to zdaje mi się, że został wyróżniony w Cannes.

ocenił(a) film na 9
ELMOOO

popieram i polecam
zgadzam sie. a na dodatek jeszcze dodam ze dark city jest moim skromnym zdaniem lepszy od matrixa. uwielbiam ten film za ten duszny, mroczny nastrój. plus zdjęcia i pierwszorzędna scenografia. polecam wszystkim smakoszom plastycyzmu w kinie.

ocenił(a) film na 10
ELMOOO

True...
Ten film mi się podoba bardziej od Matrixa, ze względu na klimat. Matrix nie był nawet w połowie tak paranoiczny jak Mroczne miasto. Jest bardziej abstrakcyjny niż koniec XX wieku. Matrix był bardziej popularny przez sceny walki i trochę mangowe ujęcia, natomiast w porównaniu z tym cudeńkiem - dość blady. No i traci na oryginalności.
Dobre jest porównanie z klaustrofobicznym klimatem twórczości Kafki. To jest normalnie jak proces - duszne miasto, jakaś dziwna machineria kierująca życiem. I bohater - mały trybik, który nic nie rozumie. Obdarzony zdolnościami, których nie pojmuje. To go odróżnia od Józefa K. Git.
Polecam.
Gorąco.

użytkownik usunięty
ELMOOO

PLAAAAAAAGIAT!!!
PROSTE I JASNE.
TO DARK CITY POWINIEN ZEBRAC WSZYSTKIE NAGRODY "MATRIKSA".
JA BYM ZA**BAL WACHOWSKICH ZA TAKIE ZRZYNANIE.
POZA TYM I TAK "DARK CITY" JEST LEPSZE...

użytkownik usunięty
ELMOOO

Ehh
No nie wiem przyjacielu. Zwroc uwage ze matrix nie dostal ani jednej nagrody za scenariusz, wiec co sie wsciekasz? Matrix zostal doceniony przedewszystkim za efekty specjalne, bo trudno go wywyrzszac na tle gry aktorow, hehe. Rzucasz sie ze Dark City bylo pierwsze, eeee tam filmy made in japan klasy B byly pierwsze, Alicja z krainy czarow byla pierwsza itd itp, z tego bierze matrix. Prawda jest, ze Dark City, gdyby zostalo zrobione po matrixie zapewne zebraloby mnostwo komentarzy pt: "Plagiat matrixa", "nawiazanie do matrixa", ale nie przesadzajmy to dwa rozne filmy, chociarz mozna znalezc podobienstwa, ale tak jest w prawie wszystkich filmach. "Dark City zebrac nagrody matrixa"? Przestancie ludzie wszedzie widziec film biednych wachowskich, bo to nudne.

ocenił(a) film na 10
ELMOOO

http://web.archive.org/web/20130619121757/http://galeon.hispavista.com/cinerama/ actu2/matrixdarkcity.htm

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones