Oceniłem wszystko na maksa :D

ostatnia wypowiedź: Dealric
Kicaj1992 Kicaj1992
ocena: 10

Super ta 1 i 3 scena , ta 2 nie była straszna ale film jak dla mnie bomba :D

• rpd0 rpd0

Nie scena, tylko historia/opowieść. :]
    Jeśli chodzi o mnie to:
    - po pierwszej historii troche zesrałem się ze strachu, nie powiem - głównie dla tego że wciągnęła mnie od samego początku, została ciekawie opowiedziana, przez cały czas trzymała widza w niepewności ( m.in dlatego, że do ostatniej minuty nie wiedzieliśmy co to był za potwór i w sumie się nigdy tego nie dowiemy, możemy się co najwyżej domyślać skąd to coś się wzięło, kim i czym było ) ;] I to są właśnie plusy takich krótkich historyjek - bywają 'niedopowiedziane' i właśnie ta niewiedza i niemożność przewidzenia kolejnych scen potęguje w nas uczucie strachu. :] Co jak co, ale nie mówcie mi, że zakończenie tej 1-ej opowiastki nie zrobiło na was wrażenia :P (Bo zakończenie całego filmu też mnie zaskoczyło, co jak co ale tego się nie spodziewałem)
    - [możliwy spojler]] drugiej historii całej nie widziałem niestety, ominąłem jakieś 10 minut i przez to nie wiedziałem zbytnio o co chodzi. Wiem tyle, że historia tej opowieści rozgrywała się w przeddzień 12 urodzin jakiejś tam małolaty, która chciała dostać rower. Za cholere nie wiem co to miało wspólnego z rozwojem późniejszych zdarzeń, hmmm......Zacząłem oglądać tą historię od momentu jak jakiś facet wystawił łape przez otwór w drzwiach. Ale ja sie pytam gdzie rodzice byli? Zostawili 12-latkę samą w domu? Chyba z nią jeszcze jakaś siostra była ale co z tego :P No i na końcu się okazało, że to jakiś pedofil grasujący po domach tak? Ogólnie pomysł na historię nie był zły, myślę że jakbym oglądał całą, to by zrobiła na mnie ciut większe wrażenie. [koniec spojlera]
    - [możliwy spojler] trzecia historia nie była może tyle straszna co frapująca widza, spodobał mi się ten cały pomysł z duchem, ale podawanie zakończenia tej historii na tacy było wg mnie nietaktem, który z deka zepsuł zamierzony efekt. To, że ta dziewczyna jest duchem można było wywnioskować już w połowie - po zdaniach które przewijały się kilka razy w czasie trwania tej opowieści. Przypomnę - po tych zdaniach słychać było krzyk tej niemowy (wtedy jeszcze mówiła) i nagle cisza. To, że ojciec ją zabił też było podane na tacy ( jego zdanie - 'co ja zrobiłem'). To, że dziewczyna została duchem było oczywiste----> skoro została zabita a mimo to nadal egzystowała to kim innym mogła być...Mało tego, że szybko przewidujemy zakończenie, to na dodatek jeszcze ten koniec (suprajs, okazała się duchem, ale zaskoczenie :P) plus oderwana głowa, która jakoś do mnie nie przemówiła. Może dlatego że była oderwana? No sam, nie wiem. Jak dla mnie dużo lepszym zakończeniem byłaby dematerializacja dziewczyny i tyle. I autor powinien utrudnić konkluzję, że ona jest duchem.A tak BTW: Dziwi mnie jedna rzecz - dlaczego po śmierci nie składała się z ektoplazmy jak inne duchy, tylko była 'materialna' ? [koniec spojlera]

PS: Film oceniam na 8/10

• Kicaj1992 Kicaj1992
      ocena: 10

Bardzo dobrze to wszystko naisałeś , powiem ci że w drugiej scenie której tam opuściłeś z 10 minut nie ma czego żałować , nie wzbudziło we mnie czegoś strasznego , ale po co zostawiać dziecko same w domu ??? Właśnie.
      Pierwsza scena to prawdziwy klasyk , noc w lesie to jest ten klimat jakie powinni mieć horrory przykładem jest, nie wiem czy ci się podobał ten horror : ,,Teksańska masakra piłą mechaniczną " albo ,, Jad " ale ten pierwszy to według mnie lepszy film.
      A trzecia scena też mnie poozytywnie zaskoczyła , bo dziewczyna była piękna :D lecz była duchem i na końcu jak jej się głowa oderwała , troche przesada ale taki już jest ten film . Oceniłem 10/10 bez zarzutów .

• Dealric Dealric
      ocena: 6

W najwiekszym skrócie, to nie tyle klasyki co Amerykańskie miejskie legendy.
      W drugiej chodziło o to, że ta dziewczynka pisała z inną dziewczynką w zasadzie o całym swoim życiu. A tą drugą dziewczynką był pedofil, który włamał sie do niej. Skrótowo "human can lick too"

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true