PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236351}

Mroczny Rycerz

The Dark Knight
8,0 520 965
ocen
8,0 10 1 520965
8,0 49
ocen krytyków
Mroczny Rycerz
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz

Czy wam też podczas seans przeszkadzało, że w filmie podczas całej masy scen strzelanin, walki
wręcz itd. nie ma ani kropli krwi? Nie chodzi mi o gore, o przemoc niczym w filmach Tarantino, ale
po prostu, żeby taka postrzelona osoba, naprawdę wyglądała na postrzeloną. Chociaż by
najmniejsze plamy krwi, zaczerwieniona odzież, cokolwiek. Film zyskał kategorię PG-13, ale chyba
w każdym innym filmie (blockbusterze) z taką kategorią nie bali się pokazywać odrobiny posoki.
np: w serii Władca Pierścieni i Hobbit są momentami pokazywane nawet odcięte kończyny i głowy,
w Noe: Wybrany przez Boga było jeszcze więcej przemocy (scena rozrywania żywcem jagnięcia
na kawałki- co było już przegięciem), już nawet w Batmanach Tima Burtona od czasu do czasu
widoczna była krew. Jeździec znikąd zyskał jeszcze niższą kategorię, ale nie bali się pokazać
sceny wycinanie i zjadanie serca jeszcze żywemu człowiekowi.
Chyba najbardziej w oczy rzucił mi się wstęp- widać jak zamaskowany Joker traktuje z serii z
karabinu właściciela baku. Został na tyle postrzelony, że nie mógł się ruszać, ale nawet jego
ubranie nie zostało podziurawione.

Nie rozumiem na jakiej zasadzie ma działać ograniczenie wiekowe- kiedy w filmach z kategorią
PG-13 nie można w ogóle pokazywać krwi, a kiedy owszem.

szmyrgiel

PG-13 ma swoje restrykcje (moim zdaniem absurdalne i nie przystające do obecnych czasów) jednak to reżyser w tym przypadku zadecydował o takim a nie innym przedstawieniu scen przemocy.

marcin261287

Nie mam zielonego pojęcia dlaczego zdecydował się na coś takiego. Gdyby podczas strzelanin, scen walk pokazana była by krew, okaleczenia itd. to obraz zyskał by na wiarygodności (na czym na pewno zależało Nolanowi). Podczas wymiany ognia, przez to że nie widać było krwi wyglądało to bardziej jakby strzelali do siebie kapiszonami/ślepakami. To jedynie czepialswo, ponieważ uważam Mrocznego Rycerza za wspaniały film. Tylko mnie drażni taka mała głupota, rzecz która można było bez problemu wstawić.

ocenił(a) film na 9
szmyrgiel

Wydaje mi się że przepalona twarz Denta ze mięśniami i ścięgnami na wierzchu wykorzystywała dopuszczalny limit przemocy. dlatego w wielu innych scenach musiano zrezygnować z krwi aby to wszystko przeszło w PG13

ocenił(a) film na 9
szmyrgiel

To samo to niezniszczalni 3 ani kropli krwi

master123_fw

Tym bardziej boli jeżeli człowiek przypomni sobie sam początek pierwszej części (przepołowienie pirata snajperką).

ocenił(a) film na 9
szmyrgiel

Lub john rambo

szmyrgiel

Pod tym względem z łzą w oku wspominam starego Robocopa i produkcje z tamtych czasów. W dzisiejszych filmach akcji wszystko jest jakoś wymuskane, efekty takie super, muzyka taka super, aktorzy tacy piękni, ale gdzie jest klimat? Gdzie emocje? Po filmie akcji dawniej można było się spodziewać wszystkiego. Teraz tylko ocenia się ilość efektów komputerowych i muzykę elektroniczną.
Nowy Superman, czy Spiderman jest kolejnym przykładem na spedalenie kina akcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones