PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236351}

Mroczny Rycerz

The Dark Knight
8,0 521 111
ocen
8,0 10 1 521111
8,0 49
ocen krytyków
Mroczny Rycerz
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz

u mnie jest to właśnie Mroczny Rycerz .. Genialnie ucharakteryzowany Batman i genialny joker

użytkownik usunięty
fejsbukowy1994

Mroczny rycerz, Spider-man (2003-2007), X-men

Trylogia o Batmanie (Perfekcja !)

fejsbukowy1994

Watchmen

ocenił(a) film na 10
fejsbukowy1994

Dark Knight ekranizacją komiksu nie jest. Wybór nie jest duży, Sin City, Watchmen, 300, V jak Vendetta - dopiszcie coś jeśli o czymś zapomniałem. Myślę że wygrałby tutaj Sin City lub Watchmen.

ocenił(a) film na 9
fejsbukowy1994

Zdecydowanie Watchmen

ocenił(a) film na 8
fejsbukowy1994

Wiele jest świetnych adaptacji

Watchmen
Sin City
Blade 1 i 2
Hellboy
Captain America The Winter Soldier
Avengers
Mroczny Rycerz
V jak Vendetta
300
Batman Tima Burtona
Spiderman 2 Sama Raimi
X Men 1, 2, Pierwsza Klasa

Ciężko wybrać jedno dzieło, uwielbiam Blade za prawdziwie mroczne, krwawe, brutalne i męskie kino, tak samo jak Watchmen. Klimatyczne Batmany Burtona, niesamowity świat Hellboya stworzony przez Guilermo del Toro, zaskoczenie roku, czyli świetny Zimowy Żołnierz.

ocenił(a) film na 10
fejsbukowy1994

Mroczny Rycerz powstaje

ocenił(a) film na 9
fejsbukowy1994

Ja swojego ulubione chyba nie mam, ale Mroczny Rycerz na pewno jest jednym z najlepszych jakie widziałem.

Batman jak Batman, Bale jest świetny, ale do Ledgera nawet się nie umywa :)

ocenił(a) film na 10
fejsbukowy1994

Zdecydowanie "Mroczny Rycerz". Nie sposób zliczyć atutów tego filmu. Lub nawet tych frapujących zabiegów, których nie mają bliźniacze filmy DC, czy też te konkurencyjne od Marvela.

użytkownik usunięty
Starigniter

czy batman jest "pedałem" znaczy homoseksualstą?

ocenił(a) film na 3
Starigniter

Właśnie jak na ekranizację komiksu "Mroczny rycerz" wypada raczej słabo i nie jest zbytnio związany z komiksem. Postawiono w nim na realizm a wyszło jak wyszło. Film "Mroczny rycerz" pozbawiony jest tego klimatu i mistycyzmu jaki miał komiks.

ocenił(a) film na 10
nudecroft

Nie wiem, nie czytałem.

ocenił(a) film na 3
Starigniter

No to teraz przynajmniej wiesz że filmy Nolana nie są zbytnio zgodne z komiksem, w konsekwencji powstał film tak różny od oryginału że podzielił ludzi na zwolenników nowego obrazu oraz przeciwników. Ja wolę klimat komiksu czy serialu animowanego Warner Bros.

ocenił(a) film na 10
nudecroft

Wiedziałem o tym i nie obchodzą mnie komiksy.

ocenił(a) film na 10
nudecroft

A że niby "Batman' Burtona z 1989 r. jest zgodny z komiksem? Jasne.

ocenił(a) film na 3
Starigniter

Ani te ani tamte nie są szczególnie zgodne z komiksem, to jest tylko wizja reżysera.

ocenił(a) film na 10
nudecroft

No, właśnie. Również nie jest zgodny. Więc nie wiem po co te ataki na filmy Nolana, bo "nie są zgodne z komiksem". Moim zdaniem jego pomysł na film był dużo lepszy i pokazał znacznie, znacznie więcej. Dzieła Nolana to nie są bezmyślne film akcji bez fabuły, czego dzisiaj jest pełno.

ocenił(a) film na 3
Starigniter

Nikt tu nie atakuje Nolana mówiąc że jego film ma mało z komiksu, to tylko stwierdzenie faktu. On poszedł na realizm i to się ludziom spodobało, nie zaprzeczam temu.

ocenił(a) film na 10
nudecroft

Nie, nie mówię że ty atakujesz, albo że tutaj narzekają, ale prawdą jest, że wielu uważa jego Batmany za słabe, bo "nie mają klimatu" czy czegoś tam.

ocenił(a) film na 3
Starigniter

No wiem, wiem o co chodzi. Ludzie wychowani na komiksach bądź na filmie rysunkowych WB liczyli na co innego. Ostatecznie powstał film o dość przyziemnym charakterze i maksymalnie urealniony. No faktycznie ludzie narzekają a prawda jest taka że jak chcesz super film o Batmanie w stu procentach zgodnym z komiksem - "Zrób to sam i pokaż na co cię stać" Na wstępie polecam napisanie scenariusza itp.

ocenił(a) film na 3
Starigniter

Mówię tu ogólnie o ludziach narzekających żeby wzięli sprawę w swoje ręce.

nudecroft

Batmany Schumachera są zgodne z komiksami (chyba), a wyszło jak wyszło. To jest większa skrajność.

ocenił(a) film na 3
marcin261287

Hmmm, nie sądzę aby Schumacher oddał wiernie komiks, wydaje mi się że to jeszcze inny styl, nie Burton, nie Nolan a zupełnie coś innego. Batmany Schumachera to zdecydowanie filmy dla dwunastolatków i niżej, słabe filmy , już wolę Nolana.

ocenił(a) film na 8
fejsbukowy1994

Watchmen, długo nic, potem Sin City.

ocenił(a) film na 8
fejsbukowy1994

Avengers

ocenił(a) film na 8
fejsbukowy1994

"Iron Man" zdecydowanie.

fejsbukowy1994

Avengers
x-men przeszłość która nadejdzie
X-men 1-3
Blade 1-3
Batman Nolana 1-3
Iron-man 1-2
Spider-man amazing 2
Thor 2
Captain America The Winter Soldier
i długo nic

użytkownik usunięty
fejsbukowy1994

"Batman" z 1989.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones