PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=504470}

Mulan

Hua Mulan
7,3 9 335
ocen
7,3 10 1 9335
Mulan
powrót do forum filmu Mulan

Powiem tak uwielbiam Mulan w wersji Disney'a, ale porównywanie filmu do bajki jest trochę śmieszne. Wiadomo bajka jest dla dzieci, więc musi być odpowiednio stworzona na potrzeby młodszego widza. W Hua Mulan jest więcej z legendy, choć nie wydaje mi się, żeby w legendzie było coś o synu cesarza. Z tym, że kto będzie oglądał film, w którym tylko walczą, trzeba było nadać temu jakiś sens no i dramatyzm. Tak się utarło, że w filmach wojennych wątkiem dramatycznym zawsze jest miłość. Wiadomo jedno ginie i dramat jest gotowy. W podobnym kierunku poszli twórcy Hua Mulan z tym, że tutaj dla większego dramatyzmu oboje żyją. Powiem tak nie porównując bajki do filmu i odwrotnie sądzę, że obie adaptacje legendy są naprawdę dobre, a odrobina patetyczności jeszcze nikomu nie zaszkodziła ;)

ocenił(a) film na 8
LiaBones

Zgodzę się z tym w pełni :) Mnie również podobały się oba filmy. Sądzę, że gdy puszczę córce kiedyś tą bajkę to odśpiewam połowę piosenek :D A jednocześnie nie będzie mi to przeszkadzało popłakać się na koniec filmu Hua Mulan :D

berery

Moja narzeczona wczoraj podczas bajki Mulan (1) odśpiewała mi wszystkie piosenki... ;)

Juna_3

Grubo...:)
Pogratulować narzeczonej :)

LiaBones

"Tak się utarło, że w filmach wojennych wątkiem dramatycznym zawsze jest miłość. Wiadomo jedno ginie i dramat jest gotowy. W podobnym kierunku poszli twórcy Hua Mulan z tym, że tutaj dla większego dramatyzmu oboje żyją. " - :D

tomaszek91

Ale to prawda. Bohaterowie żyją i TEORETYCZNIE mogli by się nadal zejść, oboje mogą mieć nadzieję, tyle że płonną, ale honor i pokój są ważniejsze. Gdyby facet umarł, no to koniec. Mulan by sobie żałowała, ale w końcu by się z tym pogodziła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones