PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30630}

Mulholland Drive

Mulholland Dr.
7,6 97 112
ocen
7,6 10 1 97112
7,9 31
ocen krytyków
Mulholland Drive
powrót do forum filmu Mulholland Drive

Lubię filmy z wielowątkowa fabułą, mieszającymi sie wątkami.. to mój ulubiony gatunek. Lecz tu reżyser trochę przesadził mam wrażenie że sam sie zamotał w tym wszystkim. Oglądając film chcę się relaksować i wnikliwie śledzić fabułę by móc ją zrozumieć. Tu było to tak pomieszane te sny i retrospekcje że wyszedł z tego chaos Do tego raziła mnie naiwność kilku rzeczy np 1) wyjść z takiego wypadku samochodowego bez żadnego urazu? 2) kto normalny jest tak naiwny że spotka obca osobe w domu i nie zawiadomi policji a na pewno nie każe jej wyjść! 3) na przesłuchaniu gdy blondynka starała się o role ta znana menadżerka zaprosiła ją na kolejny casting do lepszego reżysera bo u niego może zrobic karierę! Kazdy wyjezdżający tam czeka na cos takiego (ilu sie nie doczekuje?) ona po paru minutach wybiega bo sie umówiła z teoretycznie obcą osoba która równie dobrze już mogła jej całe mieszkanie obkraśc i nawet juz nigdy jej nie zobaczyc... litości troche realizmu. Jestem troche krytyczny i wyłapuje takie scenki dobry film nie powinien mieć takich "wpadek" To jest jak bieganie przez cały film np w Rambo z jednym magazynkiem zastrzelenie 200 ludzi i nawet nie przeładowanie karabinu. Daje słabe 4

ocenił(a) film na 10
adicts

Na filmwebie w sumie się nie wypowiadam, ale tym razem muszę. Weź zobacz ten film jeszcze raz, bo chyba go nie kumasz. Niekoniecznie za niedługo, ale nawet za kilka lat. Jak za drugim razem nie skumasz to przeczytaj interpretacje na necie. Jeśli dobrze się zinterpretuje ten film to każdy twój zarzut jest po prostu śmieszny. :) A jak nie chcesz oglądać drugi raz to podpowiadam - uwaga spoiler - to co oglądaliśmy na ekranie w większości nie było rzeczywiste, więc po co realizm w sytuacjach o których piszesz. Można się kłócić czy to sen, stan agonalny, ale to akurat nie ma tutaj głębszego znaczenia. Istotne jest, że cała akcja opiera się na wyobrażeniach postaci granej przez Naomi Watts.

adicts

Brawa dla Metalfisha za trzeźwość umysłu. Ten film da się dość łatwo zinterpretować i łączy się w bardzo spójną całość. Oczywiście - po pierwszym obejrzeniu jest to niemożliwe. Film jest genialny.

ocenił(a) film na 7
marek222

Lubię kino Lyncha, ale nie zrozumiałem do końca tego filmu. Z radą Metalfisha będę musiał raz jeszcze go obejrzeć za jakiś czas. Niemniej podobał mi się ten klimat snu na jawie (?), trochę nasuwa mi się skojarzenie z Twin Peaks, nie wiem czy słusznie...

ocenił(a) film na 10
marek222

Autor tematu to idiota pisze że daje 4/10 a dał 1/10 bo należy do grona troli którzy nie znają ocen pośrednich.

ocenił(a) film na 4
adicts

dla mnie też przerost formy nad treścią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones