PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30587}

Mumia powraca

The Mummy Returns
6,7 98 775
ocen
6,7 10 1 98775
6,0 7
ocen krytyków
Mumia powraca
powrót do forum filmu Mumia powraca

Sztylety Sai

ocenił(a) film na 8

Pytanie do historyków i pasjonatów kolekcjonowania artefaktów - kiedy właściwie po raz pierwszy użyto tej broni w walce wręcz i na obszarze jakiego kraju ?

rusekolsztyn

Jestem prawie pewien, że w Japonii

ocenił(a) film na 6
rusekolsztyn

Właściwie to nie żadna broń tylko takie tam niepozorne narzędzie rolnicze ;) (serio, w takim celu zostało stworzone :D ). Obecnie jest wykorzystywane w Ninjutsu i to właśnie Japońscy NInja nadali sztyletom Sai bojowego charakteru ;)

ocenił(a) film na 8
JustynOryg

Od czasu jak zadałem to pytanie to już zdążyłem się sporo o tej broni dowiedzieć. Zanim jeszcze w Japonii ją wykorzystywano do rolnictwa wcześniej w Chinach (konkretnie w Himalajach na granicy Chin i Indii) kobiety używały jej jako spinki do włosów. Jednakże nie udało mi się natrafić na informację w którym to było wieku, ale na pewno nie wcześniej jak w wieku XI.

ocenił(a) film na 6
rusekolsztyn

Wszystko się zgadza :)
Czułem że kolega już zna odpowiedź ale postanowiłem odpisać jakby trafił tu jeszcze jakiś zainteresowany :)
Wgl to polecam książkę wydawnictwa Bellona "Białą broń chińska" autorstwa Dr Yanga i Jwing - Minga. Wyobraźnia azjatów w kwestii wyrobów narzędzi do zadawania bólu innym jest przerażająca i porażająca ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones