PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674146}

Mumia

The Mummy
5,4 69 069
ocen
5,4 10 1 69069
3,5 11
ocen krytyków
Mumia
powrót do forum filmu Mumia

...i fenomenalny Boris Karloff w roli Imhotep'a. Pamiętam jak oglądałam ten film jako dziecko i jak bardzo byłam przestraszona :) To była rola jakby pisana dla Karloffa - był przerażający! Późniejsze filmy nie były złe, ale brakowało tamtego klimatu. Najnowszy, z Tomem Cruisem wygląda ciekawie, jeśli brać pod uwagę plakat promujący. Niestety, gdy zobaczyłam zapowiedź zwiastuna - jestem rozczarowana. Wygląda jak każda inna hollywoodzka produkcja o potworach. Brakuje tajemniczości.

ocenił(a) film na 4
MadamedePompadoure

Ja pamiętam jak się kiedyś natknąłem na mumię Ramzesa II, kiedy wracałem ze świątyni Horusa... To był klimat. To było 3000 lat temu, a nadal pamiętam.

elkolo

całkiem niezłe, ale i tak lepsze widoki były 20 tyś lat temu, gdy ludzie nie do końca umieli rozróżnić, czy są Neandertalczykami, czy też "uga buga gu", jak nazywano nieskromnie nas, znaczy Homo Sapiens. wówczas różnice były znikome, i jak ktoś nie miał ochoty zaglądać palcem... no nieważne, w każdym razie jedyna bezpieczna metoda to było obejrzenie mumii przodków. i tak się to właśnie zaczęło. gdyby ktoś nie wiedział, to wtedy mieszkano w rodzinach wielopokoleniowych tak do 10-12 pokolenia wstecz, a to czy poprzednie pokolenia poza produktywnymi były żywe czy martwe nikogo nie obchodziło, gdyż każdy pilnował jedynie swoich dzieci i rodziców - wszystko co wyżej i niżej było dla niego równie odległe, co "bubu guga bam", czyli Neandertalczyk.

i ci, co umieli najlepiej udokumentować swoje pochodzenie, za pomocą zmumifikowanych przodków swych, zyskiwali coraz to lepsze stanowiska w rodzącej się podówczas biurokracji. jeszcze kilka tysięcy lat i mieliśmy Sumerię, Mezopotamię i Egipt. Mumie rzecz jasna istniały wszędzie, niestety w świadomości ludzi obecnych zachowały się tylko te egipskie. To trochę ta sama sytuacja, jak niektórzy sądzą że mp3 player, tablet i smartfon zostały wymyślone przez Apple. innymi słowy Egipt to taki troll patentowy, który ukradł mumie nie tylko Sumerom, ale także Mezopotamom, oraz wszystkim kulturom pierwotniejszym z Neandertalczykami włącznie (od których się zaczęło, gdy przypadkowo zmumifikowany kogut pierwotny bez dzioba został wzięty za przodka ówczesnego wodza... ale to już temat na inną opowieść).

ocenił(a) film na 5
MadamedePompadoure

How old are you?

MadamedePompadoure

Zgadzam się całkowicie z MadamedePompadoure. Oglądałam, jako mała dziewczynka film "Mumia" z Borisem Karloffem i ten film zrobił na mnie ogromne wrażenie. Bałam się straszliwie!!! A dowcipnisiom Bon009, elkolo i innym odpowiem, że nie jestem taka stara jak mumie, bo mam 56 lat. Stare kino nie dysponowało takimi środkami jak współczesne, a stare filmy wydają się dziś śmieszne ale właśnie te filmy, dawno temu były doskonałe i oddziaływały niesamowicie na widza. Borisa Karloffa pamiętam jeszcze z "Frankensteina", który to film również bardzo przeżywałam oglądając jako dziecko.

barbarabartoszek1

Orientuje się Pani jaka stacja ma w swojej ramówce filmy z tych lat? Mam oraz większe wrażenie, że in dlej w przeszłość tym większe perły można znależć;) oczywiście filmowe;)

Kasia_Piesik1990

Niestety nie wiem. Sama chętnie zobaczyłabym te filmy ponownie!

barbarabartoszek1

powinni osobny kanał dla mnich tworzyć;)

Kasia_Piesik1990

Oj tak, to wspaniały pomysł! Taki kanał "W starym kinie". Szukam na przykład filmu z 1968 roku "Serce to samotny myśliwy". Nigdzie nie mogę go znaleźć, a właśnie przeczytałam książkę... A propos, był dawno temu w telewizji taki program "W starym kinie". Prowadził go o ile pamiętam pan Janicki...Ale to dawne czasy...Pozdrawiam!

barbarabartoszek1

Próbowałam ten film dla mamy znalezć i też mi nie poszło;(

Kasia_Piesik1990

A ja znalazłem "Serce to samotny myśliwy" z napisami:-) Niestety, nie mam uprawnień do wysłania prywatnej wiadomości, a o ile się mylę, na filmwebie nie można podawać linków :-(

trane

więc oficjalnie podam maila mojego kasia.piesik@wp.pl ;)

Kasia_Piesik1990

Wiadomość została wysłana:-)
Proponuję usunąć z posta adres e-mail, bo spamerzy mogą go przechwycić:-)

trane

odpowiedziałeś na mój post więc nie mogę już go edytować ;)

Kasia_Piesik1990

No tak, przepraszam za gapiostwo:-)

trane

Nie szkodzi;)

użytkownik usunięty
Kasia_Piesik1990

Ostatnio odświeżałem sobie na cda. Właściwie od początku można było przewidzieć, że "Mumia" z Cruisem to będzie gniot. Poza tym uważam, że ze zrobieniem kolejnego filmu z mumią w roli głównej z przyzwoitości mogli się jeszcze wstrzymać, bo mamy jeszcze świeżo w pamięci "Mumię" z "Georgem prosto z drzewa".

fakt;) a że uwielbiam ten film widzę go co najmniej raz w miesiącu;)

MadamedePompadoure

No to ja chyba będę osamotniony w tym... ale wg mnie wersja z 1932 to taka tania podróbka "Draculi" z 1931.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones