PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674146}

Mumia

The Mummy
5,4 69 034
oceny
5,4 10 1 69034
3,5 11
ocen krytyków
Mumia
powrót do forum filmu Mumia

Nie rozumiem narzekań i krytyki recenzentów na temat tego filmu gdzie większość jest naprawdę negatywnie nastawiona i jedzie film z góry na dół porównując ten film do filmów Marvela oczywiście w negatywnym świetle :o
Nikt nie spodziewał się ambitnego kina czy też jakiegoś arcydzieła ale mimo to dostaliśmy świetny film przygodowy z fajną historią i grą aktorską na poziomie wyższym na pewno od sztucznego uniwersum Marvela napompowanego często żałosnymi gagami. Dostałem film, który oglądało mi się o wiele ciekawiej niż papkę od Disney'a, w której wiadomo, że świat zostanie uratowany a ludzie szczęśliwi.
Takie filmy jak te z Marvel Universe też są potrzebne i nie raz fajnie się je ogląda (Doctor Strange) ale gdzie nie patrzę to Mumię jak i całe Dark Universe próbuję się przyrównać właśnie do Marvela a dla mnie to całkowicie różne kino, owszem przygodowe ale z innym targetem i klimatem.
Dlatego też czekam z niecierpliwością na dalsze przygody Nick'a Mortona oraz na rozwinięcie tego ciekawie zapowiadającego się uniwersum ;)
Polecam film wszystkim miłośnikom przygodowego kina akcji nie napompowanego sztucznymi bohaterami i nie naładowanego ich ilością aż po brzegi. Warto pójść do kina, chwycić popcorn w rękę i miło spędzić te ponad 1,5 godziny!

ocenił(a) film na 7
Delfi93

Mam to samo zdanie. Marvel i DC Comics było fajne na początku. Pierwszy film o Kapitanie Ameryce. Pierwszy Iron Man itp. Ale łączenie bohaterów w jakiś Ligach Sprawiedliwości i Avengersach to jakieś nieporozumienie ! Filmy wychodzą średnio co pół roku i tylko najwięksi fanatycy wiedzą co i jak... Do tego te metalowe zbroje, rakiety, młoty itp itd. Gagi też śmieszne ale na siłę... A w Mumii normalni ludzie. Hyde nie jest jakimś przerośniętym stworem, wszyscy wyglądają jak ludzie, których mijamy codziennie na ulicy. Akcja od samego początku do końca. Nawet nie wiem kiedy zleciały te 2 h filmu... Polecam z całym sercem <3
Ale przeczytałem, że "universum" Universala może nie powstać... Szczerze, to bym wolał oglądać Draculę, Hyde'a i Cruisa niż kolejny raz Iron Mana Hulka Antmana i inne dziwne stworzenia..

ocenił(a) film na 7
Mauna_Kea

Mumia zasługuje na 7, a Avengers-ów też lubię :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones