PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674146}

Mumia

The Mummy
5,4 69 035
ocen
5,4 10 1 69035
3,5 11
ocen krytyków
Mumia
powrót do forum filmu Mumia

Czy naprawdę akcja będzie się toczyła na początku w Iraku czy może Iraku nie odróżniają od Egiptu?

Shadow_dawnego_ggggggg

Nie jestem pewna ale może w rejonie Żyznego Półksiężyca też mumifikowano ludzi

Kasia_Piesik1990

Kaśiu, to trzeba się upewnić. Wyglądasz na młodą, piekną osóbkę, więc dla Ciebie to nie problem. Nie to co ja, stary, ze wsi, niewykształcony, biedny, brzydki (dlatego chodzę w kominarce), zgorzkniały. Na marsze KOD-unie chadzam, siedzę przed kompem, piszę i zrzędzę.

Shadow_dawnego_ggggggg

dawno się już nie uśmiałam tak jak o przeczytaniu Pana komentarza;)

Kasia_Piesik1990

,,Pana" !!! Kulturka, co nie. Pierwszy raz mnie tak ktoś na tym portalu tytułuje.

Shadow_dawnego_ggggggg

A to coś dziwnego? Zasugerował Pan, że jest Pan starszy ode mnie.

Kasia_Piesik1990

A można wiedzieć co Cię tak rozbawiło w moim komentarzu sprzed 5 dni?

Shadow_dawnego_ggggggg

''Wyglądasz na (...), piekną osóbkę, (...). Nie to co ja, stary, ze wsi, niewykształcony, biedny, brzydki (dlatego chodzę w kominarce), zgorzkniały. Na marsze KOD-unie chadzam, siedzę przed kompem, piszę i zrzędzę.'' ;)

Kasia_Piesik1990

no dobrze, ale co tutaj smiesznego? Mogę się dowiedzieć.
Hmmmmmmmmmmmmmm, a może Ci o to chodzi, że to nie Ty jesteś na tym zdjęciu, więc moje zachwyty nad twoją urodą są chybione.

Shadow_dawnego_ggggggg

Tu jest Pan w błędzie ponieważ to moje zdjęcie do dokumentów na studia (kolejny kierunek) ;) rozśmieszają mnie Pana zachwyty nad moją urodą;)

Kasia_Piesik1990

Bardzo skromna jesteś. Ale z drugiej strony to tylko moja osobista opinia. Nikomu nic nie narzucam. Za innych się nie wypowiadm. Ale za sibie jak najbardziej. Tak czy siak napisałem szczerze.
A można wiedzieć co to za kierunki studiujesz? Chyba nie filmoznawstwo.

Shadow_dawnego_ggggggg

w marcu uzyskałam tytuł inżyniera leśnictwa. składam papiery na magisterkę z biotechnologii i licencjat z pedagogiki specjalnej.

Kasia_Piesik1990

Kasiu, to gratuluję, tylko co to się stało, że w wieku 27 lat zostałaś inżynierem?
A co do filmu, to w opisie jest: ,,Komandos marynarki wojennej, Nick Morton, wyrusza z zespołem do Iraku"
a zobacz tutaj (pierwsza linijka opisu):
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Mummy_(2017_film)

Shadow_dawnego_ggggggg

miałam 2 lata przerwy pomiędzy matur a studiami a potem zawirowania przy pisaniu pracy które wynikły ze złego stanu zdrowia mojego syna

Kasia_Piesik1990

a dodam też że studiuje równocześnie fizykę i biotechnologię

Kasia_Piesik1990

Katarzyno, widziałem, że wypełniałaś quiz ,,horrory", ale marnie ci poszło, bo tylko 1/4 dobrych odpowiedzi. Mi już lepiej poszło.

Shadow_dawnego_ggggggg

nie oglądam horrorów;)

ocenił(a) film na 5
Shadow_dawnego_ggggggg

a proszę spojrzeć kilka akapitów niżej :
" In present-day Iraq, soldier-of-fortune Nick Morton and his partner Chris Vail accidentally discover the tomb of Ahmanet after staging an airstrike on an insurgent stronghold. Jenny Halsey, an archaeologist who had a one-night stand with Nick, arrives and investigates the tomb, correctly concluding that it is a prison"

ocenił(a) film na 5
Kasia_Piesik1990

w regionie obecnego Iraku znajdowały się Asyria, Mezopotamia , mnóstwo pomniejszych państewek i być może kawałek Hetycji(mapy starożytnego świata są średnio dokładne). generalnie tamte rejony preferowały groby( niekoniecznie w ziemi) wypełnione dobrem rozmaitem, w tym jedzeniem. czasem palono zwłoki. w Babilonii/Mezopotamii najbliżej jak się do mumifikacji zbliżyli, to było suszenie zwłok w wysokiej temperaturze i owijanie w haftowany całun(ok 700 pne)
(Disclaimer: nie jestem historykiem, ni z zawodu ni z wykształcenia, po prostu takie hobby tzn: moja wiedza nie jest absolutna)

A tak w ogóle to po mojemu autorzy scenariusza albo mają dziwne pojęcie o potędze terytorialnej starożytnego Egiptu i byli zbyt leniwi aby wygooglować mapkę, albo stwierdzili że widz to przecież idiota , a Egipt, Asyria, Babilon czy Persja to jeden pies i napiszą jak im wygodnie :p

Anaterka

to film dla ciemnych mas

Anaterka

dziękuje za wyczerpującą odpowiedź;)

Kasia_Piesik1990

Anaterka powinna studiować archeologię. Piszę poważnie. Ty widzę ,,idiesz" w kierunku przedmiotów ścisłych. Matematyka to postrach uczniów/studentów. Niestety. Więc gratuluję. Bo ja za przedmioty ścisłe bym się nie brał. Przerażają mnie ;)
pozdrawiam

Shadow_dawnego_ggggggg

No nie wiem czy idę w kierunku przedmiotów ścisłych;) pisze opowiadania kryminalne

Kasia_Piesik1990

pewnie napisZesz scenariusz filmowy

Shadow_dawnego_ggggggg

nigdy w życiu bo kategoria wiekowa moich opowiadań oscyluje wokół lat 25 i wzwyż;)

Kasia_Piesik1990

Nie rozumiem? Piszesz opowiadania kryminalne dla dorosłych (a raczej dla bardzo dorosłych)???? A co scenariusz filmowy musi być tylko dla dzieci?

ocenił(a) film na 5
Kasia_Piesik1990

Wydała któreś z napisanych przez Ciebie opowiadań?

sq8jlm

Nie i nie mam zamiaru. Są to opowiadania pisane dla terapii. Widziało je tylko kilku wykładowców i rektor mojej uczelni

Kasia_Piesik1990

Kasiu, widziałem że wypełniałaś quiz o ,,Terminatorze". Kiepsko ci poszło, mnie lepiej

Kasia_Piesik1990

Kasiu, jak to możliwe że nasz wynik z testu ,,Adaptacje książek, czyli kto >>wymyślił<< filmy?" jest tylko o procent różny (jak 67, ty 66), przecież on miał tylko 12 pytań, nie 100???

Kasia_Piesik1990

ale z ,,Rozpoznasz animację?" to mnie załatwiłaś jak diabli

Shadow_dawnego_ggggggg

mam syna więc z animacjami jestem na bierząco

Kasia_Piesik1990

Mój wynik z animacji przywołuje mi pewną autentyczną anegdotę. Otóz był studencki egzamin testowy jednokrotnego wyboru. Prowadzacy go dostojny, ale bardzo złosliwy profesor skomentował wynik jednej studentki, iż nawet małpka strzelając powinny mieć lepszy wynik. Chodziło o to, że na 20, czy tam 25 pytań ta studetka miała tylko dwie poprawne odpowiedzi. Na koniec tenże profesor napuszonym głosem z przekąsem stwierdził: ,,Rachunek prawdopodobieństwa, to zły rachunek". I rzeczywikscie mój wynik z animacji potwierdza iż rachunek prawodpodobieństwa, to naprawdę zły rachunek. Były 12 pytań z animacji i 4 możliwe odpowiedzi. Strzelając powinienem mieć 1/4 dobrych odpowiedzi, czyli 3 pytania odpowiedzieć dobrze. A miałem tylko dwie dobre odpowiedzi.

sq8jlm

Kurde, a już się bałem że na avatarze jest karolak ze swoimi słynnymi szparami, ale na szczęscie nie.

Shadow_dawnego_ggggggg

W filmie jest to uzasadnione.

Grievous

to zdradz jak?

Shadow_dawnego_ggggggg

Na początku mamy flashback w którym Ahmanet robi w Egipcie złe rzeczy, sprzedaje duszę Sethowi itp. wreszcie ją łapią, chowają żywcem (analogicznie do poprzednich Mumii), po czym stwierdzają że nie chcą cholerstwa trzymać na swoich ziemiach, więc przewożą ją jak najdalej- ówczesnej Mezopotamii. Bohaterowie także zaliczają WTF kiedy odkrywają egipski grobowiec (czy raczej więzienie) w Iraku.

Grievous

dzięki
swoją drogą gdzie Ty ten film zdążyłeś oglądnąć?

Shadow_dawnego_ggggggg

W środę Multikina organizowały pokazy przedpremierowe w kilku miastach.

Grievous

A drogie takie pokazy przedpremierowe??? Ile droższe od normalnych sensów już po premierze.

Shadow_dawnego_ggggggg

Przepraszam, że się wtrącam, ale też byłam na pokazie przedpremierowym Mumii i zapłaciłam 15 zł. Z racji tego, że skorzystałam z kodu na "środy z Orange" :)

Jazmine

a normalnie za bilet ile się płaci w kinie???

Shadow_dawnego_ggggggg

Podejrzewam, że w granicach 30 zł za seans w 2D.

Shadow_dawnego_ggggggg

Tanie wtorki w Heliosie są zawsze po 17-19 zł, bez względu na rodzaj filmu (2D czy 3D).

Shadow_dawnego_ggggggg

Dałem 22 zł ze zniżką studencką. Nie wiem jak to się ma do normalnych cen, bo często Multikino z tym kombinuje, a ja zwykle staram się chodzić do wrocławskich Nowych Horyzontów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones