Mumia (2017)

The Mummy

plakat - Mumia (2017)

recenzje Redakcji

(1)
  • Podczas gdy wersja z 1999 roku łączyła humor z przygodą w stylu "Indiany Jonesa", w nowym wcieleniu "Mumia" nie przypomina już filmu dla pogrobowców kina nowej przygody, ale dziwaczną gatunkową hybrydę. Czegóż tu nie ma? Są stylistyczne odpryski "Kodu da Vinci", sceny żywcem wyjęte z "The Walking Dead", są sekwencje godne katastroficznych superprodukcji Michaela Baya i dziesiątki scen wypożyczonych z popularnych filmów akcji. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 73%

recenzje Użytkowników

(3)
  • Superniski wskaźnik na Rotten Tomatoes, niespełnienie oczekiwań inwestorów po pierwszym tygodniu i generalnie niepochlebne recenzje - muszę przyznać, że poszedłem na nową "Mumię" całkiem niechętnie i w zasadzie tylko z poczucia obowiązku i ogólnej sympatii dla filmów z gatunku horror/przygoda. Ku mojemu zaskoczeniu, wcale nie żałowałem wizyty w kinie - produkcja jest zdecydowanie w porządku i choć zdecydowanie ma swoje wady, w ogólnym rozrachunku potrafi się obronić. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 66%
  • Mumia w powijakach

autor: kulak4 zaufany recenzent

Obraz z Cruisem od początku był buńczucznie ogłaszany jako przebój... i poległ jeszcze w blokach startowych. Może nie z kretesem, ale pewnikiem o wymarzonym starcie franczyzy nie może być mowy (...). Gdyby nie humorystyczny ładunek jakim wypełniona jest fabuła, ocena nowej "Mumii" dodatkowo poleciałaby na łeb, na szyję (...). Dziełu Kurtzmana sporo brakuje do bezmózgiej rozrywki oferowanej przez konkurencyjnego Marvela (...). czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 48%
  • "Mumia" Alexa Kurtzmana nie jest może filmem porywającym, ale na tyle dobrym, że nie powinno się skreślać Darc Uniwers już na wstępie. Film skutecznie ściągnął na siebie uwagę krytyki na cały projekt Universalu i chyba właśnie o to chodziło. Już tylko sama ciekawość zmusi kinomanów do obejrzenia go, a że czasami im bardziej krytykowany film, tym większa frekwencja, a być może i zadowolenie.  czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 33%