PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=894}
7,8 59 628
ocen
7,8 10 1 59628
8,1 37
ocen krytyków
Nóż w wodzie
powrót do forum filmu Nóż w wodzie

Komu to jeszcze przeszkadza?
Opis na imdb wydaje mi się o niebo lepszy.

imdb:
"On their way to a sailing trip, an aging husband and wife invite along an emphatic young
hitchhiker out of sheer patronization."

filmweb:
"Dziennikarz Andrzej i jego atrakcyjna żona Krystyna wyjeżdżają na jednodniowy rejs
jachtem. Po drodze nad jezioro zabierają młodego autostopowicza. Chłopak zostaje
zaproszony na jacht. Na wodzie dochodzi do rywalizacji między mężczyznami w zakresie
siły, intelektu i poglądów życiowych. Andrzej preferujący dostatnie, łatwe mieszczańskie
życie - konfrontuje się z młodym idealistą i buntownikiem."

A więc można dać nie spoilerujący opis? Można.

użytkownik usunięty
HeadSplitter

A gdzie tu spoiler?

ocenił(a) film na 8

Uważam, że spoilerem w opisie jest interpretacja filmu:
- wydarzeń - "rywalizacja .. w zakresie ... "
- zdradzenie postaw bohaterów
Generalnie wszystko od momentu "Na wodzie dochodzi do rywalizacji ... "

użytkownik usunięty
HeadSplitter

Spoilerem by było wyjawienie tego co zaszło na tej wodzie, a nie, że coś się dzieje, na fw jest zwięzła i raczej zachęcająca informacja.

ocenił(a) film na 8

Jak widać jest to indywydialna kwestia bo np. Ci taka informacja nie przeszkadza :)
zgadzam się, że informacja jest zachęcająca i zwięzła ale też jest interpretacją całego filmu i prawie wszystkich scen z osobna.
Buduje uprzedzenie. Sugeruje widzowi na co ma zwracać uwagę, pod jakim kątem mam patrzeć na film.

ocenił(a) film na 10

A prawda, taki opis narzuca widzowi pewne spojrzenie na sytuacje i relacje przedstawione w filmie, to może popsuć seans w równym stopniu co zdradzenie zakończenia.

HeadSplitter

Nie jestem pewien, cz slowo 'rywalizacja" jest już interpretacja, czy po prostu opisem wydarzeń.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones