PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=894}
7,8 59 619
ocen
7,8 10 1 59619
8,1 37
ocen krytyków
Nóż w wodzie
powrót do forum filmu Nóż w wodzie

{taksówkarz, dawno temu w ameryce, nóż w wodzie, popiół i diament, kanał, wściekły byk itd) dlaczegoooo??//

ocenił(a) film na 9
forest123

Ten aktualny plakat do "Noża w wodzie" jest słaby, ten z rybkami autorstwa Jana Lenicy jest o wiele lepszy. Nie zgodzę się z tym, że wymienione przez Ciebie wyżej plakaty są przedszkolne... Są naprawdę świetne, ale trzeba trochę dobrej woli i wiedzy żeby je docenić. No i skoro cały świat się zachwyca naszymi plakatami, to fajnie że ktoś je promuje na filmwebie:)

ocenił(a) film na 9
forest123

Może próbuje przywrócić odrobinę sentymentu starszym użytkownikom tego portalu, którzy na te filmy chodzili do kin i te właśnie plakaty mają w pamięci...

ocenił(a) film na 8
forest123

To nie przedszkole - to nawiązujący do estetyki modernistycznej i/lub socjalistycznej design. Nie każdemu się to musi podobać, ale nic nie dzieje się bez przyczyny i (wtórując #voagarowi) miło, że na filmwebie można zobaczyć te oryginalne plakaty - nikomu to nie przeszkadza, a tym, którzy dostrzegają w nich małe dzieła sztuki milej ogląda się je, niż kolejny, bezmyślnie obrobiony w photoshopie kadr

ocenił(a) film na 8
Alex_na

A cóż to jest estetyka socjalistyczna i co ma wspólnego z tym plakatem? :D Nie mieszajmy pojęć!

Najzwyczajniejsza w świecie dobra grafika, część niezwykle bogatej polskiej szkoły plakatu. Tysiąc razy ciekawsza i oddająca klimat filmu od dzisiejszego taniego kiczu z photoshopa robionego na jeden z 5 sposobów.

ocenił(a) film na 9
forest123

Witam musze się przyznać i to z nieukrywana radością że bardzo duża część podmienionych plakatów na te stare polskie to moja wina lub zasługa:) sam zbieram stare polskie plakaty i uważałem że należy im się to by były eksponowane na pierwszym planie skoro jak napisali moi przedmówcy zachwyca i kolekcjonuje wydając na nie w galeriach spore kwoty cały świat. Poszukuje zdjęć plakatów po całym necie a jak mi sie uda dodać do bazy to prosze uprzejmego moderatora któremu dziękuje za miłą współprace o podmienienie zdjęcia głównego a że wg zasad na filmwebie oryginalny polski plakat ma pierwszeństwo przed okładkami dvd i zagranicznymi plakatami to coraz więcej filmów ma już na swojej stronie własnie plakaty ze starej polskie szkoły plakatu. Własnie poprosiłem o zamiane plakatu do filmu noz w wodzie na ten z rybkami a takze kilka kolejnych polskich klasyków jak gdzie jest generał, giussepe w warszawie, eroica, zakazane piosenki czy o dwóch takich co... itp Ciesze się że mimo wszystko sporo ludzi zauważa że te stare plakaty to naprawde dzieła sztuki w przeciwieństwie do oklepanych na jeden wzór współczesnych plakatów czy okładek dvd. Niezadowolonych przepraszam ale nadal bede dodawał i prosił o podmiane bo zarówno plakaty jak ich wielcy polscy twórcy zasługuja na to. Jeśli chodzi o plakat do filmu wsciekly byk to niestety jest to plakat wspołczesny i tez mi się nie podoba ale mam ogromny kłopot aby znależć w sieci dobre zdjęcie tego własciwego autorstwa Mariana Nowińskiego z 1989 r. ale mam nadzieje ze w koncu cos wypatrze i uda sie dodać. Pozdrawiam wszystkich miłośników starych plakatów filmowych.

ocenił(a) film na 8
artbird

Bardzo dobre podejście w pełni popieram :) Polskie plakaty były (zwłaszcza w okresie socjalizmu) i są bardzo znane i nagradzane na wielu konkursach. Jeżeli mamy możliwość wyjść z tej komercyjnej papki na rzecz sztuki (może i kontrowersyjnej dla niektórych) to dlaczego tego nie robić? Może maja prosta formę, ale czasami niosą przesłanie filmu, nie wszystkie oczywiście. Moim zdaniem są świetnym dopelnieniem fimu. A własnie ta oryginalność, prostota i brak komputerowych czcionek czyni je bardziej indywidualnymi. Niektóre filmy zasługują na własne, niekomercyjne plakaty :) gust gustem ale dobrze wiedziec, ze to nie obrazek dziecka, ale praca artysty, czasem im mniej tym lepiej.

ocenił(a) film na 8
forest123

Nie dziwię się, że tak to widzisz skoro od jakiś 20stu lat 90% plakatów naokoło to kicz. Nie mówiąc o tandetnych billboardach i przeładowanych "formą" reklamach oraz koślawych znakach graficznych czy szyldach. Kto z kim przestaje, takim sam się staje - nie ma w tym Twojej winy.

ocenił(a) film na 10
forest123

Jako plakat główny, umieszczony powinien być ZAWSZE PLAKAT Z PREMIERY filmu czy się komuś podoba czy nie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones