PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7971}

Na krawędzi

Cliffhanger
6,8 34 266
ocen
6,8 10 1 34266
5,5 10
ocen krytyków
Na krawędzi
powrót do forum filmu Na krawędzi

gdyby nie szczyt kretynizmu pod względem alpinistyki...

Może mi jako osobie od lat wspinającej się - po co obwieszać się uprzężami,
ekspresami, kośćmi i nosić "pistolet do spitów" (?)- skoro i tak wspina się free solo ?
Zapewne wymazali linę - szpej zostawili bo ładnie wygląda :P
Wiem że to może ładnie wyglądało ujęciowo- ale to równie dobrze mogli mu żelazko do
nogi przywiązać :P
A co do pistoleta do spitów - po 1 coś takiego nie istnieje(technika osadzenia spita jest
znacznie wyższa niż wbicie gwoździa) a już na pewno nie strzelało by "seriami".

Stallone przyzwyczaił mnie już do swoich ról wspaniałego bohatera - ale Rambo
biegający po górach w koszulce....

Tak btw. to ciekawe ile człowiek by wytrzymał w takim miejscu w koszulce ... zatrzymanie
akcji serca po kilku minutach moim skromnym zdaniem... ale w końcu to rambo...

Szkoda tylko że [RIP] Wolfgang Gullich dublował Stalone w tym filmie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
KiecolPB

Nic nie mam nawet cała seria mi się podobała i wysoko jest u mnie oceniona.

Ale po prostu taka postać pasowała to wietnamu a nie gór...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
KiecolPB

Żadna.

ocenił(a) film na 7
marheva

Stallone często był dublowany? Mi tam parę razy mignął kaskader. W sumie niewiele. A jakieś konkretne sceny w których był dublowany, znasz?

ocenił(a) film na 3
Goro_Gondo

Wszystkie sceny wspinaczki były na dublach grane na pewno. Kwestia obróbki graficznej.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

W żadnej. Wszystkie wykonał sam.

ocenił(a) film na 7
marheva

No wiadomo żę ten film to bzdura, ale jako kino rozrywkowo-sensacyjno-głupawe sprawdza się doskonale :-) Lubię ten film od dziecka, daję naciągane 7/10.

ocenił(a) film na 8
marheva

To nie jest film dokumentalny, tylko sensacyjny, nie musi być w nim realizmu.. przynajmniej takie jest moje zdanie. Ja właśnie lubię, kiedy w filmach jest coś bzdurnego, jak np chodzenie po górach w koszulce ;p

użytkownik usunięty
marheva

Uwielbiam takich gosci. Z przyjemnoscia chcialbym zobaczyc porzadny film sensacyjny zgodny z 100% z zasadami logiki/fizyki itp.

Tym w końcu różnią się bardzo dobre filmy od przyzwoitych/akceptowalnych. W tych pierwszych nawet jeśli coś jest nie realne, istnieje jakaś przyczyna, konwencja zawarta w fabule która to tłumaczy. Poza tym, marheva gdyby był upierdliwy mógłby się przyczepić do samego doboru aktora, który z taką sylwetką długo by się nie powspinał.

ocenił(a) film na 3
nazwe_zmieniono

Właśnie o to chodzi.
Nie przeszkadzają mi efekty specjalnie ani nierealne sceny, tylko takie bezmyślne niekonsekwencje które śmierdzą tandetą ze sklepu wszystko po 5 pln. Nie przeszkadza mi konwencja matrixa, ani nawet to że w 90% filmów akcji pistolet ma magazynek na 500 naboi, choć zawsze kończą się obojgu gdy zostaje finalny pojedynek sam na sam :)
Nie przeszkadza mi nawet konwencja rambo, bo można było zrobić rambo w których takie głupoty oglądało się przyjemnie, choć z oczywistym przymrużeniem oka.
Do walki z watażkami w Birmie to pasuje, ale w górach dla mnie to wyglądało naprawdę kiczowato...

ocenił(a) film na 6
marheva

No właśnie - te koszulki. Pasuje do dżungli wietnamskiej, ale niekoniecznie w góry. Przymrużamy mocno oczy, bo złapiemy ślepotę śnieżną.

ocenił(a) film na 6
TangoAndWaltz

Też się wspinam i uważam że to kabaret....ale mam sentyment, Kiedyś oglądałem z zapartym tchem....

marheva

Film fajny, ale już w pierwszej scenie pojawia się absurd. Jak to bowiem możliwe, że wisząca nad przepaścią dziewczyna, która nie może dosięgnąć ręki Gabe'a (Stallone), bo odległość jest za duża, w chwili gdy ma spaść, łapie tegoż Gabe'a za rękę aż po łokieć?!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones