PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7971}

Na krawędzi

Cliffhanger
6,8 34 297
ocen
6,8 10 1 34297
5,5 10
ocen krytyków
Na krawędzi
powrót do forum filmu Na krawędzi

bardzo nierealny i widzę w wypowiedziach, że takie jest zdanie wielu użytkowników. Sceny przemocy naciągane i za każdym razem na jeden schemat - dobry obrywa, obrywa, wydaje się że zaraz zginie, a później jakimś cudownym rozwiązaniem wykańcza przeciwnika, który wciąż miał nad nim przewagę. Dialogi proste i bardzo irytująca postać Hala. Film od pewnego czasu mnie nudził właśnie ze względu na przewidywalność fabuły i odrealnione, wręcz durne sceny.
Pisząc o genialnym wykonaniu mam na myśli całą scenerię, montaż, sceny lawin itp. Widać że producenci i reżyser bardzo się postarali o poziom filmu od strony techniczno-wizualnej.
Jednego nie rozumiem, może coś przeoczyłem - mały spoiler - w jaki sposób ten Gabe znajdował walizki przed tą bandą, skoro oni mieli wykrywacz?

ocenił(a) film na 10
guliver_filmweb

Znajdował walizki bo po 1 go wysłali i widział na tym monitorze chyba gdzie są/

ocenił(a) film na 8
guliver_filmweb

To jest chyba jeden z dwóch filmów ze Stallone którego nie oglądałem. Po prostu nie mogę jakoś strawić tego. Nie dla mnie ten klimat :(

ocenił(a) film na 10
Eastwood_filmweb

Dla mnie jest to najlepszy film Sly widocznie kino akcji nie jest dla kazdego

ocenił(a) film na 7
guliver_filmweb

Oczywiście że tandeta, ale jednak fajnie się to ogląda, a od czasów dzieciństwa widziałem ten film jakieś 5 razy. Przyzwoite kino. Daję 7, trochę naciągane, ale 6 to dla mnie za mało.

ocenił(a) film na 9
yossarian84

Tandeta? Jaka tandeta. Chyba, że mówisz o tandecie w pozytywnym znaczeniu. Bo to jeden z najlepszych filmów Stallone'a. Takie fajnie nakręcone filmy już nigdy nie powstaną. Prawdziwe męskie kino. Czy nie widzicie tego, że z roku na rok kino coraz bardziej "niewieścieje"? Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale to jednak kropla w morzu potrzeb. Poza tym ten film jest jeszcze lepszy w oryginalej wersji reżysera "workprint". Jak uda wam się ją znaleźć, to zdecydowanie polecam - aczkolwiek kopia jest strasznie słaba, trzeba się sporo wysilić aby coś zobaczyć. Jest to wersja bardziej brutalna (NC 17) - wydłużone i bardziej szczegółowe sceny śmierci, więcej dramatyzmu, więcej dodatkowych dialogów między głównymi bohaterami - zostaje wyjaśnionych parę kwestii dotyczących życia Gabe'a i inne takie. Więcej wspinaczki. Ogólnie 15 minut dodatkowych scen. Mam nadzieję, że w końcu uda się ludziom w studio zremasterować tą wersję filmu i wydać na bluray/dvd.

ocenił(a) film na 8
caleb_83

Dzisiaj po latach odświerzyłem sobię ten film i naprawdę bardzo fajne kino rozrywkowe . Tak jak mówisz ,to prawdziwe męskie kino ,czuć było to podczas seansu .Jest twardo ,krwawo i widowiskowo !!! Przestepcy są żli i okrutni ,a bohaterowie (Stallone ,Rooker ) twardzi i nieprzekupni .Bez wątpienia jeden z najlepszych akcyjniaków Stallona jak i lat 90 .Poruszyłeś ciekawy wątek ,,Niewieścienia kina akcji ,, Jam jedną gazetę ,,Film ,, z 2002 roku i tam właśnie piszą o histori kina akcji ,jak i rewolucji jaka tam zaszła w tym gatunku na przestrzeni lat .Główna rewolucja w kinie akcji wynika z zmian kulturowo -społeczno -politycznych .Dziś już podobno widzów nie ciągnie do bohaterów typu Macho w stylu Schwarzeneggera czy Stallone .Podobno widzowie wolą oglądać zwykłych herosów kina akcji typu Jason Bourne'a ,Bryan z Uprowadzonej czy np przygody Petera Parkera który jest zwykłym reporterem ale jak założy strój Spidermana to znowu stanie superherosem .Nawet Bond stał się bardziej ludzki w skórze Craiga .Wogóle jak się ogląda nowe filmy to widać jak mocno szykowane są pod Bourne'a .Ostatnio byłem na 72 godziny Costnera i też film zalatywał Bournem ,nuda wylewała się z ekranu .

ocenił(a) film na 9
bradock

No widzisz to są ogólne opinie na temat rewolucji w kinie akcji (a raczej deewolucji w tym gatunku), co nie zmienia faktu, że nadal te wszystkie legendy posiadają sporą rzeszę fanów. A nawet nie rzadko młodsze pokolenia przekonują się do starych dobrych filmów akcji. Po prostu zakładają z góry, że to co starsze to ma gorsze efekty. Nie zdają sobie sprawy z tego jak dobrze kiedyś wyglądały filmy.

ocenił(a) film na 10
yossarian84

Jaka tandeta człowieku?Tandeta to tylko twoja wypowiedź.Argument-To jeden z lepszych filmów Stallone'a.

ocenił(a) film na 7
aza_0_9_z_

Odpłyń dzieciaku, skoro nie rozumiesz o co mi chodziło. Dajesz 10 filmom z Van Dammem i jakimś sensacyjkom i jeszcze się burzysz. Te filmy sa mało realistyczne i oklepane, dlatego nazwałem je tandetą. Lubię je, bo bo lubię taki kicz, ale ogarnij się gówniarzu z tymi ocenami. Nie odpisuj.

ocenił(a) film na 10
yossarian84

Ty chyba jesteś gówniarzem chamie.I co cię g...wno obchodzą moje oceny.Oceniam tak jak mi się podoba.Mam nie odpisywać?Z przyjemością.Czepiasz się kurde wszystkiego.

guliver_filmweb

ale marctwica mozgu lepsza bardziej realna ... a kyszz

siwy

Ale wpisuje się w swoją kategorię. Oczekujesz kiczu oraz zabawy i dostajesz to. Jak chcesz filmu o programistach, to możesz być zawiedziony, jeśli dostaniesz dwóch hipsterów gadających o ajfonach w starbucksie.
Tutaj naprawdę zabrakło dynamiczniejszej akcji i większej dozy realizmu. Nie ma co się zachwycać samą sylwetką Slya.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones