PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7981}

Na wschód od Edenu

East of Eden
7,7 16 567
ocen
7,7 10 1 16567
7,9 16
ocen krytyków
Na wschód od Edenu
powrót do forum filmu Na wschód od Edenu

6/10

ocenił(a) film na 6

Trzeci i na szczęście ostatni film Deana jaki widziałem. Buntownik 5/10, Eden 6/10, Olbrzym 7/10.

Film przewidywalny i nachalny. Juz tłumaczę. Nie czytałem książki, a już po kilkunastu minutach wiedziałem jak to sie skończy.
- Że Dean zakocha się w siostrze i z wzajelmnością.
-Że dojdzie do pojedynku braci;
- że ojciec nigdy Deana nie pokocha,
- że matka doprowadzi rodzine do ruiny

itp itd.

Dlaczego film uważam za nachalny. Bo, choc wielu rzeczy sie domyśliłem, to reżyser starał się robic z nich tajemnicę, dając mi do zrozumienia, że wolałby żebym był głupkiem. To dlatego w oczywistych scenach, które nie moga zaskakiwac uważnego widza, przygrywa uwertura obwieszczająca jakby niemożliwe. Całośc przypomina mi występ marnego magika, który kręci ręką w kapeluszu, a ty wiesz, że i tak wyciągnie królika, a kiedy to następuje przygrywa uroczysta muzyka - ta tan! Słowem nuda.

Nie podobała mi się także gra aktorska. Jedynie Szeryf i ojciec pokazali klasę. Reszta stara się, poci i udaje, przez co ich gra jest przerysowana i ups, znów to słowo, nachalna.

A Dean? Jak to Dean. Znów buntownik. Ta sama mina, te same gesty, to samo spojrzenie w horyzont. Uważam, że aktor był z niego taki sobie. Powód? On nie grał, lecz pokazywał samego siebie. To też jakaś zdolnosc, ale od aktora wymagam więcej.
Trzy filmy - trzy identyczne role. Zastanawiam się, gdyby nie wypadek, ile jeszcze identycznych ról zniósłby on sam. A, że miał z tym problem niech świadczy fakt, że nie przyszedł na premierę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones