PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7983}
7,1 2 792
oceny
7,1 10 1 2792
7,1 13
ocen krytyków
Na wylot
powrót do forum filmu Na wylot

Niezwykły film

ocenił(a) film na 9

Oglądałem wczoraj wieczorem i nie mogę się uwolnić od tego filmu. Najbardziej niepokojące wydaje mi się to, że starałem się tych ludzi usprawiedliwiać, bo to co mówi bohaterka, że oni też są pokrzywdzeni (upokorzeni, odrzuceni, jakbyśmy dziś powiedzieli wykluczeni społecznie) jest w sumie prawdą. Z drugiej strony trudno usprawiedliwiać potworną zbrodnię. Świetny film. Nietypowa forma wybrana przez reżysera, ze świetną pracą kamery, z długimi scenami, z których część zmienia się w dziwną pantomimę (wizyta w redakcji, scena w parku) uzupełnioną muzyką (część przypomina nowoczesne, samplowane rzeczy) sprawia, że prosta (oparta na faktach) historia bardzo wciąga. Do tego reżyser ceni inteligencję widza i każe mu samodzielnie odpowiedzieć na podstawowe pytania. Film trochę zapomniany (przydałaby się mu cyfrowa rekonstrukcja), ale po zdecydowanie godny uwagi.

bnch13

Dziwne, że próbowałeś ich usprawiedliwiać, bo film nie buduje żadnej więzi z bohaterami. Właściwie dopiero gdy stają na sali sądowej można się zorientować o co chodziło. Wcześniej to zlepek dziwnych, niepowiązanych scenek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones