PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752117}

Nadejdzie dzień

Der kommer en dag
7,9 3 071
ocen
7,9 10 1 3071
Nadejdzie dzień
powrót do forum filmu Nadejdzie dzień

Było już wiele filmów o domach dziecka, gdzie działy się bardzo złe rzeczy, ale ten szczególnie mnie poruszył. Mocny, bardzo dobry dramat, wzruszający, wstrząsający. Jakim trzeba być potworem, żeby krzywdzić dzieci.

ocenił(a) film na 8
Mia85

Możesz podać jakieś tytuły filmów o sierocińcach? Osobiście kojarzę chyba tylko Kręgosłup diabła Del Toro, kiedyś już nawet zakładałam temat z prośbą o podanie tytułów z tą tematyką jednak niestety bez odzewu.
W dzieciństwie widziałam też film o bodajże rumuńskim sierocińcu zarządzanym przez zakonnice. Dzieci w tym miejscu były w strasznym stanie, chore, zdeformowane, niektóre z nich nie były w stanie chodzić - czołgały się. Amerykańska para chciała adoptować stamtąd dziewczynkę, poznali jednak też tam chłopca (chyba zakażonego wirusem hiv) którego również chcieli adoptować. Kojarzysz może ten film? Szukam go od jakiegoś czasu, niektóre sceny bardzo mi się wryły w pamięć (chyba, że są to zlepki kilku różnych filmów...)

aurora_21

Pytanie padło kilka lat temu, ale może ktoś jeszcze skorzysta. Oglądałam i polecam filmy: "Tajemnica Filomeny", "Szkoła dla łobuzów" i "Bandyta".

ocenił(a) film na 8
ciotka_Jozefina

Dziękuję za odpowiedź. "Szkole dla łobuzów" oglądałam jednak o ile dobrze pamiętam to akcja działa się w poprawczaku a nie sierocińcu... "Bandytę" i "Tajemnice Filomeny" obejrzę. Jeśli kogoś również interesuje podobny wątek to dodam od siebie, że w "gambicie królowej" spora część akcji odbywa się właśnie w sierocińcu.

ocenił(a) film na 8
aurora_21

No i tak przy okazji to właśnie przed chwilą udało mi się odnaleźć film, o którym pisałam 3 lata temu. Wystarczyło wpisać w Google frazę po angielsku i wynik wyskoczył za pierwszym razem :D Tytuł to "Nobody's Children" z 1994. Nie jestem tylko pewna czy moja pamięć nie splatała mi figla i czy nie połączyłam jakichś 2 różnych filmów. Tak czy inaczej Nobody's Children jest na pewno tym czego szukałam.

aurora_21

Niestety nie wiedziałam o jaki film chodzi, ale cieszę się, że go znalazłaś, bo nie widziałam i chętnie obejrzę. Chociaż tematyka bardzo ciężka. Po obejrzeniu "Nadejdzie dzień" jedno co miałam w głowie, to ile tych młodych ludzi później wkroczyło na złą drogę. Człowiek człowiekowi taki los potrafi zgotować, przerażające.

ocenił(a) film na 10
Mia85

Gdzie znaleźć zestaw piosenek z filmu a zwłaszcza ta z końca gdzie elmer przebrany za kosmonautę niszczy samochód dyrektora jak się nazywa ten utwór

ocenił(a) film na 7
Elmer_fw

utwór z płyty winylowej to Strauss Also Sprach Zarathustra

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones