PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30762}

Naga broń: Z akt Wydziału Specjalnego

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!
7,2 89 048
ocen
7,2 10 1 89048
6,9 19
ocen krytyków
Naga broń: Z akt Wydziału Specjalnego
powrót do forum filmu Naga broń: Z akt Wydziału Specjalnego

Hymn śpiewany na stadionie przez "Enrico Palazzo".

ocenił(a) film na 10
eljanusz

Według mnie najlepsza była scena, bodajże z 2 cześci jak Frank wygłaszał przemówienie pod koniec:

-"Chciałbym życ w kraju, w którym bedzie mozna zjeść wydrę i nie zatruć sie"

Genialne w swej prostocie...

ocenił(a) film na 9
Carolus

Według mnie z tej części najlepsza była scenka z cementowym falusem. Jak Drebin próbował się na nim podciągnąć !!! LOL

ocenił(a) film na 9
Carolus

Według mnie z tej części najlepsza była scenka z cementowym falusem. Jak Drebin próbował się na nim podciągnąć !!! LOL

ocenił(a) film na 10
Ceglas

- Kiedy widzę pięciu palantów w togach dźgających faceta nożami na oczach tłumu w środku parku zabijam skurwieli. Taka jest moja polityka! (Frank)
- To było uliczne przedstawienie Juliusza Cezara kretynie! Zabił pan pięciu aktorów! W dodatku dobrych! (Burmistrz)

Oj tak! to jest miodzio!

ocenił(a) film na 9
Carolus

Scena z lodowka w mieszkaniu Franka. A szczegolnie ostatni fragment gdy kawalek sera polozony na lodowce zaczyna sie przemieszczac... :D

użytkownik usunięty
opoz

1.Ennrico Pallazzo
2.Pióro samuraja w akwarium
3.Akcja nordberga na początku
4.Bezpieczny seks

użytkownik usunięty
opoz

Pani Nordberg chyba zdołamy ocalić rękę pani męża. Dokąd ją wysłać?

użytkownik usunięty

Pierwsze sceny Jane - najpierw spada ze schodów, a potem uderza o ścianę.

Frank: Pozwolisz, że włożę coś wygodniejszego. + wcześniejsze wejście do kuchni

Frank wchodzi na przyjęcie z okazji przyjazdu królowej. Na jego widok:
Ludwig: Drebin!
Jane: Frank!
Frank: Oboje macie rację.

Frank i Elżbieta II w różnych pozycjach w gazetach.

Frank bierze zakładniczkę na dachu.

ocenił(a) film na 8

"Stephanie, powoli wyciągnij rękę przez okno i wyprostuj środkowy palec... Bardzo dobrze." <--- hehe

ocenił(a) film na 8
opoz

Co do tej komedii mogę powiedzieć tylko:
I LUV IT :)

ocenił(a) film na 8
diva66

Dwuznaczna scena
Sprzątacz wchodzi do pomieszczenia a tam Drebin się przebiera a drugi wypina dupę.

-Sorki chłopaki

ROTFL

opoz

Nordberg na łodzi bandytów. Najlepsze!!!

ocenił(a) film na 8
opoz

- Scena z przekupywaniem w porcie
- Nordberg wchodzi na statek
- Zawsze podobał mi się też pomysł ze ścianą pryskającą na wandali :)

I jeszcze parę wymienionych wyżej, ale jeszcze uwielbiam czołówkę (z muzyką) i scenę początkową z wejściem Drebina (też z muzyką :).

ocenił(a) film na 8
speiderman

Przy okazji, tą początkową sekwencję genialnie sparodiowali w Family Guy (obejrzyjcie pierwsze 4 minuty): http://www.familyguynow.com/watch.php?id=414

ocenił(a) film na 9
opoz

Hymn to wogóle wymiata i chyba poza konkurencja. Świetna scena w drugiej czesci przebrani za meksykanców spiewaja na scenie. i wiele wiele innych, film dla mnie kultowy..pozdro

ocenił(a) film na 8
opoz

dla mnie też scena jak idzie po gzymsie budynku,a potem próbując uniknąć upadku łapie za cementowego wacusia i wpada do pokoju tej baBKI,A OANA KRZYCZU "ZBOCZENIEC"ubaw po pachy{:

użytkownik usunięty
littillea

"To nie sędzia! To Enrico Palazzo!" :D
"Przyjęcie u Królowej; Barmicwa młodego Lipschitza" :D:D:D:D

ocenił(a) film na 10
opoz

Z tego nie mogę ;D :
Frank: Ładne futerko (do Jane stojącej na drabinie).
Jane: Dziękuję. Świeżo wypchane ;D
I ten bóbr czy coś ;D

Albo Jane jak się zrypała z tych schodów ;D
Masa jest tego :D

Graceland

Zdecydowanie cała akcja z Enrico Palazzo. W mojej opinii to najlepszy gag w historii kina :)

opoz

1.Dla mnie najlepsze bylo, jak Frank i Ed przeszukuja wchodzacych gosci, Frank tak szuka, ze swoje rece wklada do kieszeni Eda zamiast przeszukiwanego, po czym wyciaga portfel Eda i mowi" patrz Ed, on ma zdjecie Twojej zony" i ten klaps. hahahahah, no MAX!!

2.Poczatek poscigu samochodowego i Frank wchodzi do Nauki Jazdy, po czym instruktor do kursantki " spojrz w lusterko, lewy kierunkowskaz....".

3. Przed poznaniem Ciebie nie widzialem wielu rzeczy.... Swiatel na skrzyzowaniu. hahaha

4. Mysle, ze scena na komisariacie:
"-Mój Boże, to zaginiony dowód w sprawie Carlsberg'a. On naprawdę był niewinny!
- Zostaw to. On skończył dwa lata temu na krześle elktrycznym."
jest jakby swego rodzaju puenta.

użytkownik usunięty
Brian_Riddle

z jedynki:
1. Napis u doły ekranu: "piosenka something good" do nabycia na ścieżce dżwiękowej z tego filmu"
2. Całe apisy końcowe - pełne są żartów, niestety, nietkóe durne stacje je "kurczą" żeby pokazać na połowie ekranu reklamy...
3. "Pluton"
4. Bingo!
5. profesor demonstruje policjantom urządzenie do obrony przed złodziejami i wszyscy łapią się za krocza.
6. Frank idzie, rozmyśla, aż tu nagle widać jakąś dzicz i słychać odgłosy małp. Narracja się urywa i Frank mówi ..."Gdzie ja do cholery jestem"?
7. Płonie fabryka fajerwerków a Frank mówi do ludzi, że tu nie ma nic ciekawego do oglądania
8. kredowy obrys ciała unosi sie na wodzie
9. Stefania (dziewczyna z nauki jazdy)

ocenił(a) film na 10
opoz

mnie rozwalilo jak zaczal tanczyc michaela jacksona

użytkownik usunięty
Discoman

To akurat reklama butów Converse, product placement. :) Zauważcie, że tylko Drebin z sędziów nosi Conversy. :)

opoz

mnie zawsze powala scena powtórek na telebimie - najlepszych akcji/wpadek na meczach baseball'a - moment z tygrysem jest klasyką :D

ocenił(a) film na 10
opoz

Myslalem ze nieda sie gorzej zaspiewac hymnu USA ale po tym co zobaczylem/uslyszalem na wczorajszej gali KSW w wykonaniu Mateusza Krautwursta zmienilem zdanie :)

użytkownik usunięty
opoz

telebim i scena z tygrysem :D

ocenił(a) film na 8
opoz

bijatyka w Bejrucie, szczególnie - starcie blizny Gorbaczowa, postawienie oczu w słup i stwierdzenie: "Wiedziałem!" :))) ha-ha-ha--ha! boskie! :)))

opoz

Tu nie ma typu, każdy da swój i wychodzi w końcu cały film.
Ten film jest cały mistrzowski.

ocenił(a) film na 10
opoz

- ładna bransoletka (na kostce)
-och, znowu się ześlizgnęła

ocenił(a) film na 10
kart0nick

to też moja ulubiona scena

ocenił(a) film na 10
opoz

rozmowa Drebina ze stróżem w porcie - nie dość, że przesłuchał kolesia, to jeszcze na tym zarobił :D

ocenił(a) film na 9
Tilion

haha pamiętam świetna scena, i znakomicie zagrana !

opoz

hymn na stadionie wymiata

ocenił(a) film na 7
opoz

Jak dla mnie jazda Stefanii, a zwłaszcza jej gest w kierunku kierowcy trucka :) I oczywiście wejście Drebina z glinianym fallusem do pokoju roznegliżowanej kobiety :)))

opoz

Mi się podobało jak Frank robił salta w mieszkaniu :D

Evil_Boy

salta w mieszkaniu najlepsze :D

ocenił(a) film na 10
opoz

It"s da da da da da czyli Palazzo rządzi!!

ocenił(a) film na 7
opoz

Pani Nordberg, chyba uda się uratować rękę pani męża. Gdzie mamy ją wysłać?

ocenił(a) film na 9
opoz

" i gdzie ja do cholery byłem"

ocenił(a) film na 9
opoz

"gotuję pieczeń" ...

opoz

O absolutnej genialności tego filmu świadczy to, że moi przedmówcy wymieniając najśmieszniejsze według nich sceny, streścili niemalże całą fabułę pierwszej części Nagiej Broni (+ kilka scen z części drugiej). Podpisuję się pod wszystkim
PS. Część druga i trzecia też kultowe. I polecam wszystkim to, od czego wszystko się zaczęło, czyli serial Police Squad!. To może jeszcze nie do końca to, ale bardzo dobry początek.

ocenił(a) film na 8
opoz

Z trójki bodajże:
- Co to za raszpla? Dostała kulę w pysk?
- To moja matka...

ocenił(a) film na 10
opoz

z 2 części:

- Kiedy wrócę zamorduję Cię osobiście - Quentin Hapsburg
- Cała przyjemność po mojej stronie - Frank :D

- to jest Quentin Hapsburg (Jane)
- Chyba korzystałam z toalet Pańskiej firmy (Frank) :D

Ale najlepsze chyba było:
- Właśnie byłem w myjni, kiedy usłyszałem to wezwanie :D

z 3 części:

Na rozdaniu Oskarów:
- doszły 72 kategorie filmowe (Jane)
- najlepsza rola w filmie o Kolumbie??? (Frank)

W ogóle cała parodia Rozdania Oskarów była extra :D

ocenił(a) film na 10
sylda86

według mnie najlepsza scena to jak Frank przeszukuje goscia przed wejsciem na bankiet :) i slynny tekst on ma w portfelu zdjecie twojej zony. Mega!!! :P

użytkownik usunięty
opoz

Dawno oglądałem, ale przypomniały mi się od razu dwa świetne gagi. Nie pamiętam już, z których części. Pierwszy to scena na schodach z wózkami i papieżem, i to zwolnienie tempa podczas strzelaniny - świetne. Druga, gdy Frank wspominają dyskotekę lat 70-tych - błyskotliwy wniosek kapitana "pamiętam, byłeś pierwszą ofiarą na porost włosów".

opoz

Oglądem przed chwilą i poryczałem się na scenie, gdy Drebin jedzie na królowej "a ona obejmuje go nogami" przez trzy stoły.

Chyba ta scena.

ocenił(a) film na 9
opoz

Nie pamiętam, z której części:

-Kiedy widzę kilku bandziorów źgających nożami jednego gościa od razu ich rozwalam!
-Frank to było uliczne przedstawienie Juliusza Cezara.

Śmiałem się wiele razy...

opoz

Jak Frank na komisariacie przechodzi między ścianą a kadrem, zamiast drzwiami jak pozostali i jak Nordberg składa broń :D

ocenił(a) film na 10
opoz

Ja tam uwielbiam cały film taki śmieszny co mało się zdarza żeby się rozpłakać na filmie ze śmiechu to ja za każdym razem uronię łezkę ;)

ocenił(a) film na 8
Strazniczka0Nocy

dokładnie! Tu nawet z pozoru drugorzędny Humor jest mistrzowski. Weźmy choćby wbiegających po Franka policjantów/ochroniarzy, którzy nagle zwalniają, chwytają prawą ręką serce i powolnym krokiem w bok zbliżają się do Franka. Albo choćby reakcje (miny) komentatorów na akcje na telebimie... Dziesiątki cudnych gagów drugorzędnych. Bo tych głównych nie sposób nie ocenić jako majstersztyk, jest ich w całej serii niezliczona ilość.

Posumowanie Franka:
- mam dal ciebie wiadomość......
- nic nie słyszę, nie strzelaj, gdy do mnie mówisz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones