PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=397071}
7,3 68 562
oceny
7,3 10 1 68562
7,7 29
ocen krytyków
Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj
powrót do forum filmu Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj

Dla mnie ten film to jakaś rewolucja w kinie, coś co koniecznie trzeba zobaczyć ze względu na genialny scenariusz, dialogi, muzykę oraz grę aktorską.Ale jeżeli chodzi o same cyaty, podawajcie te które was najbardziej rozśmieszyły ale sceny które wam się podobały.
Dla mnie z dialogów:
-Mowa karła o wojnie czarnych i białych(karłów:D)której obecnie całej zacytować nie mogę
Rozmowa końcowa w trakcie strzelaniny czyli:
-Proponuję abyście wrócili do swoich domów..
-Zamknij się kobieto, to jest strzelanina.
Początkowy dialog Raya z amerykańskim tursytami:
-Idziecie na wieże?
-No, a co?
-Nie idźcie, korytarze są wąskie a schody strome
-Czy ty coś sugerujesz?
-Tak
-Co?
-To że jesteście grupą tłustuch jebanych słoni!
List Harrego do Kena i komentarz właścicielki hotelu:
"Czemu kurwa was nie ma tam gdzie poinniście być, i gdzie kurwa się podziewacie i czemu kurwa muszę rozmawiać z jakąś jebniętą recepcjonistką...(nie pamiętam całości ale w orginale brzmi to świenie, zancznei zabawniej bo polscy tłumacze przy każdym większym przekleństwu w kinie dawali 3 kropki, niby każdy wie o co chodzi ale jednak)
PS: Nie jestem recepcjonistką,prowadzę hotel z mężem"
Mowa Raya o karłach:
-Większość karłów popełnia samobóstwo,bo nie są zadowolone z życia, mówi się o nich kurduple i jak tu sobie nie strzelić w łeb
albo rozmowa w barze:
-Czemu nie zwróciłeś na mnie uwagi kiedy ci machałem
-Aha, przepraszam, jestem na lekach dla koni, więc zwykle nie odmachuję chyba że konią.
Dyskusja Kena i Harrego przez telefon(brzmi to mniej więcej tak):
-Ray jest?
-Jest w toalecie
-Sra czy sika?
-niewiem
-wygoń go
Ken udaję że mówi do Raya, udaję odgłosy wyjścia
-wyszedł?
-tak
-srał czy sikał?
-chyba srał
-co mu powiedziałeś?
-Żeby poszukał jakieś kręgielni
-W Brugi nie ma przecież kręgielni
-no to pewnie poszedł do jakiegoś pubu
-sprawdź czy wyszedł
-wyszedł
-sprawdź korytarz
Ray sprawdza
-nie ma go
-dobrze, podoba mu się miasto?Kanały, kościółki, urokliwe uliczki z jak z bajki?
-nie bardzo
-nie podobają mu się pierdolone kanały,kościółki, urokliwe uliczki jak z bajki?
Nie po to was tam wysyłałem
-Więc jak?
-Podoba mu się
-to dobrze, też mi się podobały
-Kiedy?
-Byłem w Brugi jak miałem 7 lat
-Wiesz co do mnie powiedział Ray jak zwiedzaiśmy?
-co?
-"To jest sen Ken,z którego nie chcę się obudzić"
-to dobrze,wiesz czemu tam jesteście?
-nie
-Chciałem aby Ray zobaczył coś ładnego przed śmiercią,kanaliki,kosciółki, uroliwe uliczki jak z bajki...Co on wtedy do ciebie powiedział?
-"To jest Ken sen,z którego nie chcę się obudzić"
Reszty nie pamiętam, i tak pewnie coś pokeciłem,ale zabawnych sytuacji w tym filmie jest od groma.Podoba mi się też sekwencja z księdze,wspomnienie Raya w którym ginie chłopiec.Jest o tyle niesamowite że strasznie szraga uczuciami i emocjami widza, z jednej strony zabóstwo księdza podczas spowiedzi,pachnące krwistym humorem ala Tarantino i Richie z drugiej zaś nasz śmiech się kończy kedy widzimy upadającego na ziemie martwego chłopca, to istny majstersztyk jak dla mnie.A wy podawajcie wszystko co wam się w tym filmie podobało.Pozdrawiam







Arthus

- Hey-ho. Drowning|your sorrows, huh?
- What sorrows?
- You know, being a sad, old, ugly little man.

:)

ocenił(a) film na 9
Edward_Nozycoreki

No film bardzo mi sie podobal. Nie pamietam dialogow, ale prawie plakalem ze smiechu w momencie jak Ralph Fienes daje temu smiesznemu straznikowi przy wejscciu do wiezy kase zeby ich wpuscil, a tamten wali go tym banknotem po glowie wykpiwywajac jego probe przekupstwa. Mina Ralpha Fiensa wtedy poprostu mnie rozwalila :)

Edward_Nozycoreki

fakt, dialogi mocne. Mi się jeszcze podobało "sama jesteś martwy przedmiot!" hehe

ocenił(a) film na 8
obli

najlepszy byl z tymi grubymi turystam z ameryku - mistrzostwo swiata ! i mina Ferrela jak Ken sie go pyta czemu grubasy na niego bluzgaja.

no i jeszcze to:

"W którym momencie wszyscy|skinhedzi stali się ciotami?
Kiedyś byłeś skinhedem,biegałeś po ulicach|i lałeś pakistańskie dziewczynki.Teraz wydaje mi się, że to warunek do zostania pedałem"

ocenił(a) film na 8
Edward_Nozycoreki

Mnie najbardziej rozbawił ten oto dialog:

- Oślepłem!
- Oczywiście że oślepłeś!Właśnie wyjebałem ci ze ślepaka w oko!

ocenił(a) film na 8
Edward_Nozycoreki

aha, i jeszcze późniejszy tekst Harryego do skina (co Ray go oślepił) jak brał broń od tego ruska:

-Jeśli okradasz gościa i masz ze sobą same ślepaki,
dajesz sobie odebrać pistolet, i dajesz się postrzelić w oko ze ślepaka,
co oznacza, że ta osoba musiała stać blisko,
wtedy to wyłącznie twoja wina, bo jesteś ciotą.
Więc przestań jęczeć i się kurwa rozchmurz?

picken

Najlepszy dialog to jak ken gadał z harrym kiedy piwo pili i ken powiedział że harry jest cipą, zawsze nią był i będzie,ze może się stac jeszcze wieksza cipą, później ze ma scipiałe dzieci i sie zaczęli sprzeczać. W każdym bądź razie tak jakoś to szło

Edward_Nozycoreki

Muszę przyznać, że film bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. I powiem szczerze, że dawno się tak przy nim nie uśmiałem. Polecam każdemu.

ocenił(a) film na 9
Edward_Nozycoreki

Film naprawde swietny a najlepsze momenty? Na pewno to tym grubym gościu i ten moment jak Ray "wy***ał tej krowie" :P rozwaliło mnie to :)
Najlepsze dialogi to:

-Idziesz na górę?
-Co jest na górze?
-Widok.
-Widok czego? Tego, co na dole? Stąd też widać.
-Ray, jesteś najgorszym|turystą na świecie.
-Ken, dorastałem w Dublinie. Kocham Dublin. Jakbym mieszkał na farmie i był upośledzony, może by mi się tu podobało. Ale tak nie jest. (świetna wymowa i mimika Colina :P zajebiscie to wyszło)

Albo jak Ray przeczytal wiadomośc od Harrego i skomentował: "Dużo przeklina, no nie?"

I pod koniec:

-Cała ta Brugia, miała być twoim ostatnim miłym wspomnieniem przed śmiercią.
-W Brugii? Na Bahamach, może i tak.
Ale kurwa w Brugii?
-Sądzę, że to było tańsze.

ocenił(a) film na 7
Edward_Nozycoreki

jak dla mnie to rozmowa Kena z Harrym już w Brugii jak siedzili przy stoliku, nie pamiętam dokładnie o czym gadali ale ładnie się wtedy pośmiałam xD o i Zaułki tez były dobre hehe ;P

ocenił(a) film na 8
czarna404

Wszystkie wymienione wyżej sceny były swietne, ale mnie szczególnie rozwaliła ta:
Ray walnął tego Kanadyjczyka w knajpie i żona tego kolesia rzuca się na Raya z butelką, a on
-Butelka????!!!!
i przywala jej w twarz, pamiętając wcześniejsze obawy zabójców co do butelek myślałam, że zsunę się z kanapy.

Edward_Nozycoreki

Mina Kena gdy odradza amerykanom wejscie na wieże a ci:

"Screw You motherfucker!"

Wyraz twarzy bezbłędny!!

ocenił(a) film na 9
reedi

heh.. no trzeba przyznac niektóre teksty naprawdę były przednie;)
nie jestem w stanie przytoczyc teraz dokładnie wszystkich kwestii ale zazwyczaj najsmieszniejsze były sytuacje związane z Ray'em granym przez Collina..
choćby rozmowa Ray'a i Harry'ego w hotelu gdy ta kobieta nie chciała zejśc ze schodów a ci się umawiali że ten zeskoczy do kanału i wtedy Harry będzie mógł go zastrzelić..
Harry: ale później w prawo czy w lewo?
Ray: w prawo.. sam zobaczysz.. to kurwa duży kanał:) <haha>
Harry: nie wiem dopiero od niedawna tu jestem :) <lol>

albo..
wspomniany juz wcześniej dialog Ray'a i Kena przed wejściem na wieże:)fajnie fajnie..
niezły kawałek kina :)

ocenił(a) film na 9
Edward_Nozycoreki

SPOILER INCLUDED

Perfekcyjny był "dowcip" Ray'a, szło to jakoś tak:
-Wiesz z czego słynie Belgia?
-Z czekoladek i pedofili, a czekoladki wymyślili tylko po to aby dobrać się do dzieci.

Jeden z najlepszych momentów filmu to jak Ken czai się i chce zabić Ray'a a w końcu powstrzymuje go od samobójstwa, mistrzostwo.

ocenił(a) film na 10
Edward_Nozycoreki

Dyalog miedzy Ken'em a Harry'm:

Harry, let's face it.


And I'm not being funny,
I mean no disrespect,


but you're a cunt.


You're a cunt now,
you've always been a cunt.


And the only thing that's
gonna change is you're gonna
become an even bigger cunt.


Maybe have some
more cunt kids.


Leave my kids
fucking out of it.
What have they done?


You fucking retract that bit
about my cunt fucking kids!


I retract that bit about
your cunt fucking kids.


Insulting my fucking kids!
That's going overboard, mate!


I retracted it, didn't I?


Still leaves you
being a cunt.


Yeah, I fucking got that.

Edward_Nozycoreki

hahahah tak ta komedia jest KAPITALNA a list mnie rozwalił po prostu. Praktycznie zawsze oryginalne wersje są lepsze niż tłumaczone XD

ocenił(a) film na 10
Edward_Nozycoreki

kocham ten film. szkoda że nie został należycie doecniony i jeszcze to polskie tłumaczenie tytułu ehh..ale film genialny, urokliwy, surrealistyczny, ale nie przesadzony w tą strone i ten czarny dowcip.cudo! aż go sobie znowu obejrze :P

ocenił(a) film na 9
Edward_Nozycoreki

Przyznam, że kiedyś ubzdurało mi się, że "In Bruges" to typowe kino akcji gdzie jest pełno strzelanin, pościgów itd. Oglądając film zostałem mile zaskoczony bo zamiast tępej rozwałki, ujrzałem doskonałe kino powalające doskonałymi dialogami, grą aktorską, muzyką, scenerią...
Właściwie wszyscy nade mną wymienili fragmenty, które mnie powaliły (w sumie wszystkie były genialne), więc nie będę już kopiował tekstów.
Wszystkim gorrrąco polecam :)

Edward_Nozycoreki

nie wymieniono najwazniejszego:

-jestes z Ameryki?
-tak. ale nie miej mi tego za zle

ocenił(a) film na 7
Edward_Nozycoreki

Bardzo mi się podobał cytat w domu Kena
Ken jest zły i wali z całej siły w słuchawkę telefonu
Żona : To tylko zasrany przedmoit
Ken : Sama jesteś zasranym przedmiotem\

An Uzi ? I'm not from central Los Angeles ,I want a normal gun for a normal person.

Maro_13

Pamiętam jeszcze to:
-Powiedziałem mu żeby poszedł poszukać jakiejś kręgielni
-A jakie mogą mieć w Brugii kręgielnie, średniowieczne?!

No i sama końcowa mowa o choince w Londynie, to majstersztyk.

Edward_Nozycoreki

to porównanie dusz w czyścu do Tottenhamu było kapitalne-trochę dobrzy trochę zli czy jakoś tam

grzes281

Dokładnie "do końca zły nie byłeś, ale zbyt dobry też nie" :D
Albo rozmowa Kena z Rayem coś w stylu
"-Staram się być mimo wszystko dobrym człowiekiem np. kiedy staruszka
niesie zakupy, nie posuwam się aż tak daleko żeby zaraz jej pomagać, ale mogę przytrzymać drzwi
-No tak, gdybyś chciał jej pomóc, zaraz powiedzieli by że jesteś złodziejem, takie czasy";)

ocenił(a) film na 10
Edward_Nozycoreki

zdecydowanie "zamknij sie kobieto to jest strzelanina":D:D

paczu

"obrażasz moje pierdolone dzieci" xD

paczu

Też mnie ten tekst najbardziej rozbawił, niestety jest spartolony w niektórych tłumaczeniach filmu.Zamiast tego mamy:"Zamknij się kobieto,zamierzam go zabić".Co za bzdura.

Edward_Nozycoreki

Najlepsza scena-
ODP... SIĘ,SKUR....
TO PEWNIE AMERYKANIE...
przez pół filmu gryzłam poduszkę,by nie obudzić reszty rodziny-dialogi powalające.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones