PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=754077}

Najpierw zabili mojego ojca

First They Killed My Father: A Daughter of Cambodia Remembers
7,0 8 737
ocen
7,0 10 1 8737
Najpierw zabili mojego ojca
powrót do forum filmu Najpierw zabili mojego ojca

Bez słów.

użytkownik usunięty

To nareszcie dobry film Jolie. Niemalże niemy obraz okrucieństwa wojny, gdzie dziecko krok po kroku traci to co w nim najcenniejsze - niewinność. Polecam.

ocenił(a) film na 6

Szkoda tylko, że zupełnie nic nie wnosi do gatunku. Dwa dni po seansie nie miałem w pamięci ani jednej sceny, ani motywu muzycznego. Gdyby nie zaangażowanie Angeliny to najprawdopodobniej o filmie mało kto by słyszał.

ocenił(a) film na 8
sirradix

Chyba nie miał nic "wnosić do gatunku", tylko, jak to zostało powiedziane w końcowych napisach - "upamiętniać tę straszną historię". Myślę, że ta milcząca perspektywa niewinnego dziecka, brak epatowania nadmierną przemocą, jak to ma miejsce w tego typu produkcjach było akurat na plus. Ty może potrzebujesz "mocnych wrażeń", żeby film wyrył Ci się w pamięć, w mojej na pewno długo pozostanie wymowność tego obrazu i pamięć bratobójczej walki...Co do Angeliny - bardzo dobrze, że jako gwiazda nie zajmuje się głupotami, tylko zachęca odbiorcę do zmierzenia się z trudną tematyką, nie wiem, w czym problem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones