PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=595678}

Najsamotniejsza z planet

The Loneliest Planet
5,5 2 952
oceny
5,5 10 1 2952
5,8 5
ocen krytyków
Najsamotniejsza z planet
powrót do forum filmu Najsamotniejsza z planet

Aż dziw bierze, że wystarczyło tej historii na dwugodzinny film. Porusza on kilka kwestii, m.in. tę niezbyt oryginalną, o tym, jak to w konfrontacji z naturą i niebezpieczeństwem wychodzi z człowieka to, co w nim najgłębiej ukryte. Mnie jednak zainteresowała inna sprawa: warto przyjrzeć się tej oszczędnej w wydarzenia historii z perspektywy genderowej. Czy ocenilibyśmy wstydliwy odruch chłopaka tak samo surowo, gdyby tak zareagowała dziewczyna? Śmiem twierdzić, że nie. A to daje do myślenia.

ocenił(a) film na 3
snoopy

dokładnie o tym samym pomyślałam - gdyby to ona wykonała taki manewr to byłoby to uznane za normalne i jeszcze jej mężczyzna mógłby się wykazać i zostać bohaterem... a tak mamy klops.

snoopy

Interpretacja genderowa to chyba jedyne, co można by ciekawego wycisnąć z tego filmu.

ocenił(a) film na 3
Melomanka

Zgadzam się. Nastawiłam się na niewiadomo co, a okazuje się, że mega słabe. Prócz dwóch kluczowych zdarzeń nie dzieje się nic, a widoki Gruzji aż do tego stopnia nie są podniecające, żeby ujęcia z daleka bohaterów, które trwa tyle ile ich wymarsz z pola widzenia kamery, powtarzające się x razy mnie zachwycało za każdym razem.

misssalissa

W tych kadrach ważna była odległość między bohaterami.

TheNaturat_2

Dokładnie. Podobnie jak pozornie bezsensowne dłużyzny czasowe są celowe. Jak długo można nie porozmawiać o tym, co się zdarzyło? Jak widać - długo.

Maggie_Madison

Zgadzam się. Nie każdy po prostu lubi takie filmy i życzmy sobie żeby każdy oglądał to, co mu przypadnie do gustu :)

snoopy

Przed obejrzeniem tego filmu oglądałem bardzo dobrą ''Drogę życia'' i jak ten film teraz ocenić - może na plus pejzaże może, urokliwie ruda Hani Furstenberg może, że był za długi może, że przynudzał może, ...wystarczy! i tak się uzbierało 4/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones