PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=641886}

Najwyższy wyrok

Maximum Conviction
5,5 3 758
ocen
5,5 10 1 3758
Najwyższy wyrok
powrót do forum filmu Najwyższy wyrok

Nie wiem, czy filmweb to gniazdo hejterów i wrogów Seagala czy coś w tym stylu? Dlaczego bardzo dobre filmy Seagala mają tak niskie ceny. To już nie jest śmieszne tylko żałosne. Najwyższy Wyrok to film, który zasługuje na wyższą ocenę, to samo mogę powiedzieć w przypadku Protektora, Żądzy Śmierci, Gra o Życie, W Imię Zasad, Sprawiedliwość Ulicy itp...

ocenił(a) film na 7
konradeklistopad

Oglądałem ten film i być może nie jest on najlepszy, jeśli chodzi o filmy sensacyjne/akcji z Seagalem. Śmiało mogę powiedzieć, że film jest dobry, zresztą nie pierwszy i nie ostatni. Gdzieś czytałem wypociny w stylu, że filmy z Seagalem kończą się po 2000 roku czy jakoś tak, a nowsze produkcje z jego udziałem to nieporozumienia. Otóż to nieprawda, jest dużo dobrych filmów z Seagalem np. Żądza Śmierci wspomniana przez Ciebie. Nie widziałem wiele nowych produkcji ze Stevenem, chętnie natomiast obejrzę. Nie ma co sugerować się rankingiem i mało wartościowymi opiniami - moja złota zasada na tym portalu.

ocenił(a) film na 10
alfabecik123

masz rację :-) obejrzyj te wyżej wymienione filmy :-)

konradeklistopad

10/10? Arcydzieło? Każdy ma swój gust ale ty po prostu chcesz podnieść średnią ocenę na Filmwebie. Banalna fabuła, sceny walki wręcz tak pocięte że wstyd - obejrzyj choćby Raid 2. Ten tłuścioch już powinien przestać grać w filmach role twardych zakapiorów bo jest za stary i niedołężny do takich filmów. Brak aktorstwa i kulawość pod każdym względem. Zdjęcia, reżyseria... Można powiedzieć że jest nieźle jak na film z Seagalem.

ocenił(a) film na 10
sadentrue

Po prostu jestem fanem Stevena Seagala i dla mnie każdy Jego film to arcydzieło. Ciesz się póki ty jesteś młody i nie jesteś tłusty, bo niewiadomo co Cie w życiu czeka i czy dożyjesz tyle lat. Gra dalej w bardzo dobrych filmach

konradeklistopad

Nie rozumiem takiego bezapelacyjnego fanowstwa. Czy jest jakiś film w którym grał jakąś inną rolę niż standardowego twardziela? Potrafi grać tylko jedną rolę. Jak już się człowiek nie nadaje to trzeba umieć powiedzieć sobie dość. Nie będę się z tobą kłócił. Zwyczajnie - na arcydzieło składa się bardzo wiele czynników, a tu nawet na siłę nie da się wyłuskać nic fajnego, mądrego. To wszystko już było. Ile razy można jeść ten sam odgrzewany kotlet?

ocenił(a) film na 10
sadentrue

Jak ci się nie podoba to nie oglądaj i nie komentuj, bo ci kiedyś gilotyna palce i jęzor poucina

konradeklistopad

I już atak. Po co. Prawda w oczy kole? Komentuję bo miałem nadzieję, że coś się zmienia w jego filmach i go obejrzałem, a tu lipa więc komentuję. Wyrażam swoje zdanie bo mogę. Jak TOBIE nie pasuje czyjaś opinia to nie musisz czytać i komentować.

ocenił(a) film na 10
sadentrue

To co raczej piszesz to nie prawda lecz jakieś głupie twory... Nikt nie będzie obrażał Sensei Stevena Seagala!

konradeklistopad

W to już nie wierzę... SENSEI !!! Rotfl, facepalm.

ocenił(a) film na 4
konradeklistopad

a jak tobie się podoba to też nie komentuj i nie oglądaj

ocenił(a) film na 6
musiol

Logiczne ;)

ocenił(a) film na 6
sadentrue

seagal rzadzi wiec brak ci argumentów

ocenił(a) film na 5
konradeklistopad

Mocno zawyżasz oceny jego filmów.
Poza tym pierwsze 5 jego filmów jest zdecydowanie najlepsze czyli
Nico 1988, Wybraniec śmierci 1990, Wygrać ze śmiercią 1990, Szukając sprawiedliwości 1991 oraz Liberator 1992.

Za nimi umieściłbym dopiero Liberator 1995, Nieuchwytny 1996, Mroczna dzielnica 2001.

Reszta jego filmów, gdzie gra główną rolę (pomijam więc Krytyczna decyzje) jest przeciętna, słaba lub bardzo słaba
włącznie z "na zabójczej ziemi, W morzu ognia, Patriota jak i wszystkie jego filmy po roku 2001.
Z tego okresu po 2001 roku jedynie da się oglądać z nim Sprawiedliwość ulicy 2007, Gra o życie 2008, Żądza śmierci 2009,
Niebezpieczny człowiek 2009, Protektor 2009, ale ewidentnie to są słabe projekty, chaotyczny montaż,
który ma ukryć słabą formę Seagala (jest gruby i bardzo powolny) Nawet sceny strzelanin są nakręcone bardzo słabo w porównaniu do solidnych filmów akcji z lat 80 i 90 z Usa czy najlepszych filmów akcji z Hong Kongu z okresu1985-1995.
Z tych 5 filmów które wymieniłem po 2001 roku najlepszy z nim był "Żądza śmierci" ale to nadal przeciętny projekt w porównaniu do 5 jego pierwszych filmów, dużo gorszy nawet od Liberator 2, Nieuchwytny czy Mroczna dzielnica,
które też niczym specjalnym się nie wyróżniły, ale przynajmniej montaż był znacznie lepszy.

Chcesz zobaczyć solidne kino akcji i dobry montaż zobacz sobie np:
Płatny morderca 1989 imdb 7,9
Kula w łeb 1990 imdb 7,7
Dzieci triady 1992 imdb 7,9
Na pierwszej linii 1989 imdb 7,2
https://www.youtube.com/watch?v=zTVAXEhngr0
A nie zachwycaj się na wyrost produkcjami z ocenami 4 czy 5 z małym hakiem, które nawet nie trafiają do kina,
bo są w tak słaby sposób nakręcone. Dla porównania:
Na zabójczej ziemi 1994 imdb 4,3
W morzu ognia 1997 imdb 4,9
Patriota 1998 imdb 4,1
Sprawiedliwość ulicy 2007 imdb 5,4
Gra o życie 2008 imdb 5,4
Żądza śmierci 2009 imdb 5,2
Niebezpieczny człowiek 2009 imdb 5,1
Protektor 2009 imdb 5,2

ocenił(a) film na 3
konradeklistopad

UWAGA SPOJLER!!!

Słaba ocena bo się taka zasłużenie filmowi należy.

Chociażby za masę idiotyzmów: wojskowa ochrona mundurach (żandarmeria) w chodzi bez broni, Łysy unieszkodliwia dowódcę ze śmieciarki ale zostawia go żywego z karabinem w łapie, "Dobrzy" wiedzą, że są obserwowani z kamer CCTV ale żadnej z nich nie niszczą, albo facet ma karabin a skazaniec biegnie by mu dowalić z pięści. Dalej: nikt nie wzywa wparcia z zewnątrz, popsikany malutkim sprejem pali się jak od miotacza ognia..itd.

Jedynie na co warto zwrócić uwagę w filmie to muzyka. Ale znów jakis gamoń od zgrywania obrazu z muzyką spartaczył robotę :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones