PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30673}

Nakarmić kruki

Cría cuervos
7,9 13 983
oceny
7,9 10 1 13983
8,2 19
ocen krytyków
Nakarmić kruki
powrót do forum filmu Nakarmić kruki

kurze łapki

ocenił(a) film na 7

Za każdym razem, gdy Ana otwiera lodówę, a scen takich w filmie jest trzy, kamera robi zbliżenie na kurze łapki na talerzu. czy ktoś próbował te sceny interpretować?

ocenił(a) film na 6
heavyRain6

Kurze łapki są chyba tylko wtedy, gdy widzi matkę.

ocenił(a) film na 7
Morska_Bryza

Być może. Pamiętam, że jedna ze scen była z udziałem niani, gdy Ana prosiła o pokarm dla jej zwierzątka, czy była tam matka? Nie pamiętam.

Spotkałem się z interpretacją, że "Nakarmić Kruki" jest analogią sytuacji politycznej w Hiszpanii w tamtym okresie, gdzie ojciec reprezentuje reżim generała Franco, matka starą, umierającą Hiszpanię, babka pokolenie żyjące przeszłością, a Ana nowe, zbuntowane pokolenie, odrzucające tradycję.

Sam tytuł "Nakarmić kruki" odnosi się do hiszpańskiego przysłowia "nakarm kruki, a one wydziobią ci oczy", którego używa się w sytuacji, gdy dziecko występuje przeciwko rodzicom. W kontekście filmu może być interpretowane w taki sposób właśnie, że nowe pokolenie wychowane przez reżim dąży do obalenia tegoż reżimu właśnie, z jego systemem władzy i wartości.

W związku z tym spodziewałem się raczej pomysłów interpretacji podążających tym tropem, nawiązujących do reżimu Franco i polityki tamtego okresu.

ocenił(a) film na 9
heavyRain6

znalazłeś jakąś jeszcze ciekawą interpretację?

heavyRain6

Mnie się wydaje, że kurze łapki to po prostu coś co wbija się w pamięć, jest dosyć charakterystyczne. Może też symbolizować odcięcie, smutek, utratę, którzy po prostu jest na miejscu i nawet się jej nie zauważa, traktuje jak część otoczenia - wyposażenia można powiedzieć. Tam gdzie chciałoby się czymś nasycić serce i dusze są tylko chude z martwe kurze łapki jako pożywienie.

ocenił(a) film na 10
heavyRain6

w moim odczuciu kurze łapki są po prostu jednym z elementów motywu śmierci, który jest motywem przewodnim tego filmu. śmierć jest obecna wszędzie. ana nie może o niej zapomnieć, przykuwa jej uwagę nawet w lodówce. sama ana jest postacią, której wydaje się, że ma kontrole nad śmiercią, a jej złudne myślenie udowadnia to, że uwierzyła w posiadanie trucizny, która w rzeczywistości jest sodą. za sprawą trucizny miała kontrolować to kto ma umrzeć i kiedy ma umrzeć, wierzyła też, że jest w stanie dać ulgę swojej babci. śmierć ''bliskich'' była jej na tyle naturalna, jak dla przeciętnego człowieka naturalnie jest zabijać zwierzę w celu jego spożycia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones