PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6946}

Narwana miłość

L'amour braque
6,6 493
oceny
6,6 10 1 493
5,4 5
ocen krytyków
Narwana miłość
powrót do forum filmu Narwana miłość

Barok lat 80.

ocenił(a) film na 7

Filmowe delirium, inspirowane "Idiotą" Dostojewskiego. Choć od czasu "Kobiety publicznej" Żuławski zaczął już trochę przesadzać z estetyką opartą na skrajnej nadekspresji aktorów, to jednak "Narwaną miłość" zapisać należy na konto sukcesów. Plastycznie rozbuchane, niesłychanie gwałtowne widowisko, naszpikowane stylizowaną przemocą i okraszone malowniczą erotyką, wydaje się bardziej barokowe, niż powstałe w tym samym okresie dzieła tzw. neobaroku (cinéma du look). Tragiczna historia miłosna, opowiedziana w teledyskowym stylu, odzwierciedla klimat lat 80. - epoki połyskliwego blichtru, podszytego smutkiem i depresją.
Sophie Marceau zachwyca nie tylko urodą, ale też odwaga, z jaką przemieniła się z młodzieżowej gwiazdki w aktorkę skłonną do podejmowania ryzykownych wyzwań.

ocenił(a) film na 2
dr_jekyll87

Sorry, ale ja tego nie kupuje. Od początku niesamowicie irytuje - do granic niemożliwości - i przesadza. Burleska? Czy może hiperbola filmu? Nie wiem jak to opisać, by ubrać we właściwe słowa. Na pewno nie jest to obraz ilustrujący, jak piszesz, epokę lat 80-tych. Bliżej do alternatywnej rzeczywistości niż do realizmu. Jedyny plus to na pewno aktorstwo Marceau - zgodzę się z tym co napisałeś powyżej. Ale to wszystko.

ocenił(a) film na 7
srick.pl

To oczywiste, że z realizmem film nie ma za wiele wspólnego. I chyba właśnie z tego względu tak dobrze oddaje ducha epoki. Kultura lat 80. miała wyraźną tendencję do łączenia chłodu z estetyką krzykliwej przesady, sztuki wysokiej z kiczem, hedonizmu z melancholią. Wszystkie te pozorne przeciwieństwa dochodzą do głosu w filmie Żuławskiego. Może i "Narwana miłość" jest dziełem nieco pretensjonalnym, ale dla amatorów "dziwnego" kina (takich, jak np. ja) to pozycja obowiązkowa...

srick.pl

z żuławskim tak już jest, że albo jest się w stanie oglądać jego filmy albo zupełnie nie.
do mnie żuławski nigdy nie przemawiał i tak już zostanie do mojego końca, cenię jego erudycję, inteligencję ale to co  z nimi robi na ekranie to zupełnie inna historia...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones