Neko no ongaeshi

Haru ratuje życie kotu, który w podzięce zabiera ją do swojego królestwa. Sprawy komplikują się, gdy władca krainy proponuje dziewczynie małżeństwo ze swoim synem.

zdjęcia

(36)
pokaż:
 
Yoshihiko Hakamada Yoshihiko Hakamadajako:Baron (głos)
Chizuru Ikewaki Chizuru Ikewakijako:Haru (głos)
Atsuko Tanaka Atsuko Tanakajako: (głos)
$related.related Daisuke Egawajako: (głos)
$related.related Hikari Yonojako: (głos)
$related.related Katsumi Chôjako: (głos)
$related.related Makoto Aokijako: (głos)
Mitsuru Miyamoto Mitsuru Miyamotojako: (głos)
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Kristen Bell
rola: Hiromi (ang. głos)
10 1 głos
Takayuki Yamada
rola: Książę Lune (głos)
10 1 głos
Chizuru Ikewaki
rola: Haru (głos)
8,0 5 głosów
8,0 1 głos
8,0 1 głos
Hikari Yono (głos)
8,0 1 głos
Katsumi Chô (głos)
8,0 1 głos
Makoto Aoki (głos)
8,0 1 głos
8,0 1 głos
Yoshihiko Hakamada
rola: Baron (głos)
7,0 4 głosy

Animowana komedia fantasy ze studia Ghibli, której producentem wykonawczym jest sam Hayao Miyazaki (reżyser takich filmów, jak "Mój sąsiad Totoro" czy "Spirited Away: W Krainie Bogów"). Haru Yoshioka jest przeciętną japońską nastolatką. Na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od swoich rówieśniczek. Nie jest szczególnie ładna, często spóźnia się do szkoły, chłopiec, który jej się podoba, nie zwraca na nią uwagi, a ukochana matka i najlepsza przyjaciółka nie traktują jej zmartwień poważnie. Życie Haru jest nudne, nieskomplikowane, pozbawione niespodzianek. Ale tylko do czasu... Pewnego dnia dziewczyna ratuje życie kotu, który – gdyby nie ona – dostałby się pod koła rozpędzonej ciężarówki. Nieoczekiwanie zwierzę przemawia do niej ludzkim głosem – dziękuje za ratunek i obiecuje się odwdzięczyć. Wkrótce też Haru odkrywa, że w równoległym wymiarze istnieje królestwo zamieszkane tylko przez koty, a ten, któremu ocaliła życie to sam książę Lune, następca tronu. Zdziwaczały koci król w podzięce za dobre serce okazane jego jedynakowi ogłasza Haru bohaterką narodową i (w ramach zadośćuczynienia) postanawia uczynić ją swoją... synową.

recenzje użytkowników

Na razie nikt nie dodał recenzji tego filmu. Możesz być pierwszy! Dodaj swoją recenzję.

pozostałe informacje o filmie
Narzeczona dla kota

muzyka:
zdjęcia:
na podstawie:
 
oceń twórców
studio:
  • Hakuhodo
  • Mitsubishi
  • Nippon Television Network Corporation (NTV)
(więcej...)
inne tytuły:
猫の恩返し
  • Japonia

(więcej...)
  • Inicjatorem projektu był sam Hayao Miyazaki, który wpadł na pomysł nakręcenia filmu z wykorzystaniem niektórych postaci z "Mimi wo sumaseba" - filmu studia Ghibli, który odniósł w 1995 roku niesłychany sukces komercyjny. Najpierw przedyskutował ten pomysł z autorką mangi, Aoi Hiiragi. Kiedy ona zaakceptowała projekt, Miyazaki zwrócił się do Hiroyuki Mority i przekazał mu reżyserię "Narzeczonej dla kota". Morita był wówczas jedynie utalentowanym rysownikiem bez żadnego doświadczenia reżyserskiego, ale Miyazaki uznał, że ten film będzie dla niego w sam raz na dobry początek nowej kariery.
  • Jedynymi postaciami "zapożyczonymi" bezpośrednio z "Mimi wo sumaseba" są koty, Baron i Muta. Reszta bohaterów to całkowicie nowe postaci.
  • Na pudełku z ciasteczkami, którymi mała Haru karmi Yuki, widnieje napis "Morita" (aluzja do reżysera filmu, Hiroyuki Mority). Co zabawne, rysownicy umieścili tam ten napis bez jego wiedzy. Dowiedział się o tym dopiero na premierze swojego filmu.
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o

o