PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=212133}

Nauka spadania

A Long Way Down
6,6 52 903
oceny
6,6 10 1 52903
4,8 10
ocen krytyków
Nauka spadania
powrót do forum filmu Nauka spadania

Irytujący, bezsensowny i jakiś zwyczajnie wyrwany z życia. Czytając opis spodziewałem się żywych postaci, z realną motywacją i fabuły która nada ich działaniom sens. Nie dostałem ani jednego, ani drugiego. Postacie są płaskie, całkowicie. Napisane tak fatalnie, ze po 15 minutach seansu miałem ochotę sam je zepchnąć z dachu. Na fabułę składają się sceny, które w ogólnym ujęciu znaczenia nie mają, a wszystko prowadzi do finałowej wielkiej przemiany bohaterów - oczywiście nieuzasadnionej.
Nie polecam.

ocenił(a) film na 6
vender_x

Co do przemiany w pełni się zgadzam. Nie wiem z czego ona wynikała, bo ten moment ich życia został zwyczajnie pominięty. Co jest absurdem, ale cóż. Nie mniej uważam, że postaci są napisane fajnie i z pomysłem. Przede wszystkim bez sztampy. Nie mamy matki, która pod ciężarem opieki chce się zabić, tylko kobietę która swoją śmiercią chce zapewnić lepsza opiekę swojemu synowi. Prezenter nie stoi na wieżowcu z powodu rozwodu i utraty pracy, tylko utraty pozycji. Postać JJ to już w ogóle ciekawy i bardzo istotny temat. Ludzie czasem nie potrafią zrozumieć co ich trapi. Pomimo, że jest to wyniszczające. To nie są typowe, filmowe powody samobójstw.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones