PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32633}

Nawiedzony dom

The Haunting
7,1 3 560
ocen
7,1 10 1 3560
6,6 5
ocen krytyków
Nawiedzony dom
powrót do forum filmu Nawiedzony dom

Robert Wise uchodzi za jednego z najlepszych reżyserów w historii, i nie ma co się dziwić. "The Haunting" to sama esencja filmu o nawiedzonym domu. Poza tym, obok "Draculi, księcia ciemności" arcydzieło gotyckiego horroru. Atmosfera jest bardzo duszna, i choć film kręcony był w czerni i bieli to, to tylko mu klimatu dodało. Ale, to co świadczy o sile tego filmu jest fakt że niektóre rzeczy mogą dziać się nie za sprawą samych duchów, lecz za sprawą wyobraźni naszej niestabilnej emocjonalnie głównej bohaterki. Film Wise'a skupia się nie tyle na zjawiskach paranormalnych co na psychice naszej głównej bohaterki. Wiemy cały czas co myśli, obserwujemy ją cały czas, widzimy jak popada w obłęd i film pozwala nam się z nią utożsamić i ją zrozumieć. "The Haunting" jest również świetnym filmem psychologicznym. Sama historia jest momentami przygnębiająca, właśnie przez wątek psychologiczny. Realizacyjnie film również stoi wysoko. Zamczysko wygląda pięknie pod każdym względem. Mroczne, duszne i przesycone gotykiem. Dla takich fanów horroru jak ja ten film będzie prawdziwą gratką. Mogę go tylko polecić.

mim1312

Wszystko sie zgadza, no prawie wszystko. Film jest swietny, ale moim skromnym zdaniem narracja glownej bohatwrki jest niepotrzebna, a przynajmniej w takim natezeniu odejmuje tajemniczosci calemu filmowi i troche splyca watek psychologiczny. Uwazam ze film bylby lepszy gdyby ta narracja zostala ograniczona, tym bardziej ze aktorka grajaca Eleanor zagrala bardzo dobrze i wiekszosc jej komentarzy o stanie jej psychiki, samopoczuciu i o tym jak dziala na nia Dom na Wzgorzu jest calkowicie zbedna. Tym bardziej ze ten glos narracji latwo mozna wyciac, w sumie nawet samemu jak ktos zna sie na montazu dzwieku. Mogl byc naprawde genialny horror - gotycko -psychologiczny. Tymczasem te komentarze np. scena w bibliotece pod koniec filmu na bujajacych sie schodach: Wolaja ja zeby zeszla, a ona taki tekst mniej wiecej " nie odwroce sie, zeby nie wiedzieli co mysle". Film straszy, jest swietnie zrealizowany, kilka szczegolow zadecydowalo ze nie bedzie najwyzszych ocen z mojej strony. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones